Další safety car pro DTM. Mercedes - Benz C63 AMG Black Series.

Mercedes - Benz C63 AMG Black Series DTM Safety Car
Čtěte více: Auta
Vydáno: 27. 4. 2012  /   Aktualizováno: 27. 4. 2012
Další safety car pro DTM. Mercedes - Benz C63 AMG Black Series.
Sezóna DTM je tady a s ní i nové překvapení pro diváky.

Tato neděle znamená pro DTM odstartování nové sezóny. A pojede se pěkně zostra na okruhu v Hockenheimu, který není zrovna lehkým soustem. Od roku 2000 se jako safety car střídaly Audi a Mercedes. Jenže, jak již určitě víte, letos na startovní rošt přibude nováček - BMW M3 DTM.
Safety car této značky tak nahradí ten od Audi a bude se střídat závod od závodu společně s dalším novým hřmících náčiním na trati - s novým safety carem od Mercedesu. Bude jím bestiální C63 AMG Black Series.
Jeho řidičem bude závodník Jürgen Kastenholz, který se tak bude starat o bezpečnost ostatních pilotů na trati. Pokud čekáte nějaké výrazné úpravy od sériové verze, budeme vás muset zklamat. Nic takového se nekoná, protože "Black" je již v základu pořádně ostré auto, a tak to není potřeba. Tedy ne ve velké míře. Jedinou změnou jsou majáčky pro bepečnost a viditelnost. Další změnou, kterou neomylně uslyšíte, jsou ještě hlasitěji naladěné výfuky od AMG. To, aby si diváci na trati i u televize náležitě užili toho burácejícího zvuku osmiválce s 517 koni a objemem 6,3 litru, když vyrazí tento safety car z boxů. A to je konec úprav. Takže nezapomeňte sledovat televizi, protože již tuhle neděli vyrážejí speciály DTM na trať a s nimi i jejich téměř silniční kolegové - safety cary M3 a C63 AMG!

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Riskli byste si tohle? To snad ani nevypadá jako nějaká dálnice, ale silnice první třídy (a to při...
Tyto fotky by mohly pořádně zamíchat vašimi představami o tom, která auta jsou bezpečná. Řidoč tohoto...
Jednoduchá a názorná ukázka je lepší, než důkladná technická prezentace. Tito...
Tohle video je pěkně drsné, severní smyčka Nürburgringu trestá jakoukoliv řidičskou chybu velmi tvrdě. Pilot BMW...
Všichni ví, že staré Mercedesy W123 alias Piána jsou postavené stejně bytelně, jako protiatomový...
BMW 330d BBM
BMW 330d BBM Motorsport
Firma BBM Motorsport představila tuningový program pro BMW 330d s velice populárním naftovým třílitrem....
Brabus GL B63S - 700 Widestar
Brabus GL B63S
Brabus si pro frankfurtský autosalon připravil premiéru kitu nazvaného B63S - 700 Widestar, který nabí...