TopGear si staví svůj vlastní Deltawing. Myslí tohle vážně?

TopGear Deltawing
Čtěte více: Auta
Vydáno: 22. 5. 2012  /   Aktualizováno: 22. 5. 2012
TopGear si staví svůj vlastní Deltawing. Myslí tohle vážně?
No nebyl by to TopGear, aby nepřišel s nějakou originální variancí na něco výjimečného. Takže tvoří svůj závodní prototyp.

Určitě si vzpomínáte na specialitu, která vznikla a vyvíjí - testuje se ve spolupráci s Nissanem, Ano, máme na mysli Le Mans prototyp DeltaWing. Je revoluční a to, jak se mu povede při zkoušce ohněm v poli slavného závodu, všichni netrpělivě očekáváme. Jak je vidět, borci u TopGearu tohle čekání nevydrželi a začali vyvíjet svůj vlastní deltawing. Ne, opravdu v tom nehledejte dokonalý vypiplaný superdrahý speciál podobně jako u DeltaWingu Nissanu.
"Polotovar", na který se právě díváte má předek z Westfieldu Se7en s dojezdovými koly. Světlomety vpředu jsou s Peugeotu 207, řízení pochází z Hillman Imp a zadek je směskou Fiatu 126 a Morrisu 1000. Dokonalé. Jo a zadní náprava je z Fordu Escort. Od Fordu vzali i motor. Je jím čtyřválec o objemu 1,6 litru. Tedy stejná kapacita jako v DeltaWingu od Nissanu. Na tomhle stroji je ještě moře práce. A také pochybujete o tom, že bude mít jako originál DeltaWing výkon 304 koní? Nebo snad ještě více? Sledujeme pečlivě tento projekt TopGearu, takže se novinky dozvíte na našich stránkách.

Tatra očima Františka Kardause
Auta
Nově objevené unikátní kreslené návrhy na plakáty automobilů Tatra, původní sádrový model Tatry a plakát od významného designéra a grafika Františka Kardause a mnoho dalšího nabídne Aukční dům Sýpka na své aukci v neděli 15.10. 2017 v 13.30 hod. v Topičově... (Pokračování...)
Auta
Ono to může v souvislosti s kompaktním hatchbackem segmentu B znít jako oxymóron, ale ne každý chce malé auto se základní výbavou. A Fiesta Vignale cílí především na movitější klientelu, která se spokojí s kompaktním autem a nepotřebuje si zvyšovat společenskou prestiž... (Pokračování...)
Auta
Ostrý Yaris je bezpochyby zpestřením trhu s malými hot hatchi, otázkou ovšem je, jak v nabité konkurenci obhájí velmi ambiciózní cenovku 850 000 korun. Pod kapotou ostrého Yarisu pracuje kompresorem přeplňovaná „jedna-osmička“ o výkonu 212 koní a točivém momentu 249 Nm (jsou to... (Pokračování...)
Auta
Slovíčko sériově je potřeba u Rolls-Royce Phantom brát trochu s rezervou, protože prakticky každé auto je kompletováno ručně vybraným týmem techniků a na zvláštní objednávku. Nicméně například platforma je pro všechny kusy shodná a stejně tak části karoserie. Takže se vlastně jedn... (Pokračování...)
Auta
Model RX se tak dočká sedmimístného provedení, které převezme stávající designové prvky a vlastně jen natáhne současné RX o pár centimetrů a přidá rozměrnější zadní okno, aby cestující ve třetí řadě neměli klaustrofobii. Lexus RX bude k dispozici ve verzi RX 350 s... (Pokračování...)
Auta
Audi RS 3 Sportback a Audi RS 3 Sedan stále používají přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI, ovšem vyladěný na rovných 400 koní a 480 Nm. Standardem je pohon všech kol a dvouspojková převodovka. Audi RS 3 Sportback začíná na částce 1 469 900 korun, RS 3 Sedan je o 42 000 Kč dražší. Stejn... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Máte zájem o krásný netknutý sporťák ze zlaté éry devadesátých let?...
Zapamatujte si jedno datum! Všechno to vypukne 23.11.2013.
Pokud tohle čtete, tak víte, co vás baví. Prostě chcete zažít, jaká je to palba v rallyovém speci...
Leje jako z konve, ale to nemění nic na tom, že by se tenhle závod neměl jet. Tedy podle pořadatelů v Moskvě. Nám to...
Strhující příběh. Dokonalá režie. Dechberoucí scény. Ti, kterým nekoluje benzín v...
Vozíky pro lidi se sníženou mobilitou u nás nejsou úplně běžné, ale asi víte, o co jde. Tenhle m...
Zaměřili se hlavně na odlehčení turbodmychadel. Ta se nyní rychleji točí a nárůst plnícího tlaku...
Na začátek jedna smutná pravda - do výroby se nedostal a s největší pravděpodobností ani...