TopGear si staví svůj vlastní Deltawing. Myslí tohle vážně?

TopGear Deltawing
Čtěte více: Auta
Vydáno: 22. 5. 2012  /   Aktualizováno: 22. 5. 2012
TopGear si staví svůj vlastní Deltawing. Myslí tohle vážně?
No nebyl by to TopGear, aby nepřišel s nějakou originální variancí na něco výjimečného. Takže tvoří svůj závodní prototyp.

Určitě si vzpomínáte na specialitu, která vznikla a vyvíjí - testuje se ve spolupráci s Nissanem, Ano, máme na mysli Le Mans prototyp DeltaWing. Je revoluční a to, jak se mu povede při zkoušce ohněm v poli slavného závodu, všichni netrpělivě očekáváme. Jak je vidět, borci u TopGearu tohle čekání nevydrželi a začali vyvíjet svůj vlastní deltawing. Ne, opravdu v tom nehledejte dokonalý vypiplaný superdrahý speciál podobně jako u DeltaWingu Nissanu.
"Polotovar", na který se právě díváte má předek z Westfieldu Se7en s dojezdovými koly. Světlomety vpředu jsou s Peugeotu 207, řízení pochází z Hillman Imp a zadek je směskou Fiatu 126 a Morrisu 1000. Dokonalé. Jo a zadní náprava je z Fordu Escort. Od Fordu vzali i motor. Je jím čtyřválec o objemu 1,6 litru. Tedy stejná kapacita jako v DeltaWingu od Nissanu. Na tomhle stroji je ještě moře práce. A také pochybujete o tom, že bude mít jako originál DeltaWing výkon 304 koní? Nebo snad ještě více? Sledujeme pečlivě tento projekt TopGearu, takže se novinky dozvíte na našich stránkách.

Auta
Koncept plně elektrického vozu značky Škoda není upoutávkou na nějaký konkrétní model, ale spíše připomenutím toho, že i česká automobilka myslí na elektromobilitu jako na spásu veškerého Dobra™. Pod karoserií nápadně připomínající módní... (Pokračování...)
Auta
Spolupráce mezi Opelem a koncernem PSA Peugeot-Citroën nezačíná až nyní, kdy francouzský koncern Opel koupil. Značky už delší dobu pracují na společných platformách a právě nový crossover Opel Grandland X jednu takovou využívá. Stejnou má třeba Peugeot 3008, obě auta mají totožn... (Pokračování...)
Auta
Koncept elektrického crossoveru od Volkswagenu nápadně připomíná Škodu Vision E. Obě auta mají stejnou platformu MEB a dokonce i stejné výkony. Pod karoserií jsou totiž dva elektromotory o celkovém výkonu 306 koní, pohon všech kol a akumulátory o kapacitě 81 kWh. Volkswagen také slibuje dojezd... (Pokračování...)
Auta
Že nemá Mercedes v nabídce třídy A sedan? Vlastně nemá, protože model CLA je přece „sportovní čtyřdveřové kupé“ nebo tak nějak. Na autosalonu v Šanghaji byl představen koncept, který má právě doplnění nejmenší modelové řady Mercedesu naznačit. Místo světové vý... (Pokračování...)
Auta
Honda začne letos v létě prodávat ostré provedení Type R odvozené z již desáté generace modelu Civic. Všechny zájemce chce teď nalákat tím, že v dubnu auto stanovilo nový rekord pro sériově vyráběné předokolky na legendární Nordschleife. Tento slavný přírodn... (Pokračování...)
Auta
Jaguar rozšířil nabídku motorizací pro model F-Type o turbodmychadlem přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec. Je to pohonná jednotka z řady Ingenium a na rozdíl třeba od Boxsteru a Caymanu neslouží jako náhrada šestiválce, nýbrž jako nový základní motor s nižší zá... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Máte zájem o krásný netknutý sporťák ze zlaté éry devadesátých let?...
Zapamatujte si jedno datum! Všechno to vypukne 23.11.2013.
Pokud tohle čtete, tak víte, co vás baví. Prostě chcete zažít, jaká je to palba v rallyovém speci...
Leje jako z konve, ale to nemění nic na tom, že by se tenhle závod neměl jet. Tedy podle pořadatelů v Moskvě. Nám to...
Strhující příběh. Dokonalá režie. Dechberoucí scény. Ti, kterým nekoluje benzín v...
Vozíky pro lidi se sníženou mobilitou u nás nejsou úplně běžné, ale asi víte, o co jde. Tenhle m...
Zaměřili se hlavně na odlehčení turbodmychadel. Ta se nyní rychleji točí a nárůst plnícího tlaku...
Na začátek jedna smutná pravda - do výroby se nedostal a s největší pravděpodobností ani...