TopGear si staví svůj vlastní Deltawing. Myslí tohle vážně?

TopGear Deltawing
Čtěte více: Auta
Vydáno: 22. 5. 2012  /   Aktualizováno: 22. 5. 2012
TopGear si staví svůj vlastní Deltawing. Myslí tohle vážně?
No nebyl by to TopGear, aby nepřišel s nějakou originální variancí na něco výjimečného. Takže tvoří svůj závodní prototyp.

Určitě si vzpomínáte na specialitu, která vznikla a vyvíjí - testuje se ve spolupráci s Nissanem, Ano, máme na mysli Le Mans prototyp DeltaWing. Je revoluční a to, jak se mu povede při zkoušce ohněm v poli slavného závodu, všichni netrpělivě očekáváme. Jak je vidět, borci u TopGearu tohle čekání nevydrželi a začali vyvíjet svůj vlastní deltawing. Ne, opravdu v tom nehledejte dokonalý vypiplaný superdrahý speciál podobně jako u DeltaWingu Nissanu.
"Polotovar", na který se právě díváte má předek z Westfieldu Se7en s dojezdovými koly. Světlomety vpředu jsou s Peugeotu 207, řízení pochází z Hillman Imp a zadek je směskou Fiatu 126 a Morrisu 1000. Dokonalé. Jo a zadní náprava je z Fordu Escort. Od Fordu vzali i motor. Je jím čtyřválec o objemu 1,6 litru. Tedy stejná kapacita jako v DeltaWingu od Nissanu. Na tomhle stroji je ještě moře práce. A také pochybujete o tom, že bude mít jako originál DeltaWing výkon 304 koní? Nebo snad ještě více? Sledujeme pečlivě tento projekt TopGearu, takže se novinky dozvíte na našich stránkách.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Máte zájem o krásný netknutý sporťák ze zlaté éry devadesátých let?...
Zapamatujte si jedno datum! Všechno to vypukne 23.11.2013.
Pokud tohle čtete, tak víte, co vás baví. Prostě chcete zažít, jaká je to palba v rallyovém speci...
Leje jako z konve, ale to nemění nic na tom, že by se tenhle závod neměl jet. Tedy podle pořadatelů v Moskvě. Nám to...
Strhující příběh. Dokonalá režie. Dechberoucí scény. Ti, kterým nekoluje benzín v...
Vozíky pro lidi se sníženou mobilitou u nás nejsou úplně běžné, ale asi víte, o co jde. Tenhle m...
Zaměřili se hlavně na odlehčení turbodmychadel. Ta se nyní rychleji točí a nárůst plnícího tlaku...
Na začátek jedna smutná pravda - do výroby se nedostal a s největší pravděpodobností ani...