Nissan Skyline GT-R R34 z Rychle a zběsile 2 je na prodej - máte zájem?

Čtěte více: Auta
Vydáno: 31. 10. 2012  /   Aktualizováno: 31. 10. 2012
Nissan Skyline GT-R R34 z Rychle a zběsile 2 je na prodej - máte zájem?

Chcete řídit skutečného filmového hrdinu z tunerské ságy Fast & Furious? Na inzertním serveru Craigslist se teď objevil Nissan Skyline GT-R R34, který hrál ve druhém dílu. Jde o jeden ze čtyř kusů, využívaných při natáčení - ty další mají herec Paul Walker a jeden další filmař, poslední exemplář byl zničen. Auto stálo posledních sedm let v jednom dealerství, které bylo zrušeno.

Co se týče motoru, jde o sériový kus (dvakrát přeplňovaný šestiválec RB26DETT, pohon všech kol, šestistupňový manuál) s vybrakovaným interiérem, ochrannou klecí a bezpečnostní nádrží v kufru. Takže solidní žihadlo. Má jen dva háčky - majitel za něj chce pětasedmdesát tisíc dolarů (zhruba milion a půl) a jde o to konkrétní auto, které bylo použito při natáčení téměř dvoumetrového skoku na začátku filmu. Ale je na značkách a prý jezdí skvěle - máte zájem?

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Vůbec první vyrobený kus se objevil v dealerství SEMCO v německém Mnichově. Má najeto 200 kilometrů a zd...
Máte zájem o krásný netknutý sporťák ze zlaté éry devadesátých let?...
Máme tu jeden z nejdrsnějších offroadů - Nissan Patrol. Ale tenhle je trochu zvláštní. Mí...
Leje jako z konve, ale to nemění nic na tom, že by se tenhle závod neměl jet. Tedy podle pořadatelů v Moskvě. Nám to...
Vozíky pro lidi se sníženou mobilitou u nás nejsou úplně běžné, ale asi víte, o co jde. Tenhle m...
Do kin nedávno dorazilo už šesté pokračování tunerské ságy Rychle a zběsile, jejíž...
Naše dnešní spirála absurdit začíná chytat setrvačnost - měli jsme tu podsvícenou hvězdu...