Nissan Skyline GT-R R34 z Rychle a zběsile 2 je na prodej - máte zájem?

Čtěte více: Auta
Vydáno: 31. 10. 2012  /   Aktualizováno: 31. 10. 2012
Nissan Skyline GT-R R34 z Rychle a zběsile 2 je na prodej - máte zájem?

Chcete řídit skutečného filmového hrdinu z tunerské ságy Fast & Furious? Na inzertním serveru Craigslist se teď objevil Nissan Skyline GT-R R34, který hrál ve druhém dílu. Jde o jeden ze čtyř kusů, využívaných při natáčení - ty další mají herec Paul Walker a jeden další filmař, poslední exemplář byl zničen. Auto stálo posledních sedm let v jednom dealerství, které bylo zrušeno.

Co se týče motoru, jde o sériový kus (dvakrát přeplňovaný šestiválec RB26DETT, pohon všech kol, šestistupňový manuál) s vybrakovaným interiérem, ochrannou klecí a bezpečnostní nádrží v kufru. Takže solidní žihadlo. Má jen dva háčky - majitel za něj chce pětasedmdesát tisíc dolarů (zhruba milion a půl) a jde o to konkrétní auto, které bylo použito při natáčení téměř dvoumetrového skoku na začátku filmu. Ale je na značkách a prý jezdí skvěle - máte zájem?

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Vůbec první vyrobený kus se objevil v dealerství SEMCO v německém Mnichově. Má najeto 200 kilometrů a zd...
Máte zájem o krásný netknutý sporťák ze zlaté éry devadesátých let?...
Máme tu jeden z nejdrsnějších offroadů - Nissan Patrol. Ale tenhle je trochu zvláštní. Mí...
Leje jako z konve, ale to nemění nic na tom, že by se tenhle závod neměl jet. Tedy podle pořadatelů v Moskvě. Nám to...
Vozíky pro lidi se sníženou mobilitou u nás nejsou úplně běžné, ale asi víte, o co jde. Tenhle m...
Do kin nedávno dorazilo už šesté pokračování tunerské ságy Rychle a zběsile, jejíž...
Naše dnešní spirála absurdit začíná chytat setrvačnost - měli jsme tu podsvícenou hvězdu...