Bez ruky, bez nohy, na závodní motorce... RESPEKT!

Čtěte více: Auta
Vydáno: 5. 11. 2012  /   Aktualizováno: 5. 11. 2012
Bez ruky, bez nohy, na závodní motorce... RESPEKT!
Vždycky měl rád motorky a závodění. A dál má rád motorky i závodění, i když po bouračce je všechno úplně jinak.

A australanovi Alanu Kempsterovi jste nikdy dřív asi neslyšeli. Ale až dočtete tyto řádky a podíváte se na video dole pod článkem, dost možná že se z něj stane váš osobní hrdina.
Kempster od mala jezdil strašně rád na motorce a pak na ní i závodil. V ten osudný den jel však úplně obyčejně z práce, když ho sestřelil opilý řidič v autě. Když se po třech týdnech probral z komatu, chyběla mu pravá ruka a noha...
Někteří lidé v podobných okamžicích litují že přežili. Jiní se smiřují s osudem celý svůj další život. Ale jsou i tací, kteří prostě bojují dál a žijí víc než plnohodnotně. A to je i Kempster. Po roce seděl zpátky na motocyklu, který si sám upravil aby měl všechny ovládací prvky na levé straně. Po dalším roce už jezdil na okruhu na závodní mašině v závodech hendikepovaných. Další rok přesvědčoval lidi z australské motocyklové federace ať mu dál povolí závodění i mezi zdravými jezdci a v následující sezóně dokázal jeden závod i vyhrát.
Tohle je příběh opravdového člověka, příklad pro nás všechny. A ještě jedna drobnost... Alanovi rozhoně nechybí smysl pro humor, jezdí se startovním číslem 1/2.
R E S P E K T!Auta
Na autosalonu v Šanghaji bude představena první moderní elektrická Škoda. Tedy, nepočítáme testovací elektrickou Octavii, která jezdila před několika lety. Tohle je úplně nový model, který vzniká na koncernové platformě MEB, určené výhradně pro elektrické vozy. Zajímav... (Pokračování...)
Auta
Volkswagen Arteon je především duchovním nástupcem modelu CC. Základní techniku tak opět sdílí s Passatem, v tomto případě tedy platformu MQB s motory vpředu napříč a pohonem předních kol. Zajímavé ale je, že toto luxusnější a lépe vybavené provedení vlastně bude prozat... (Pokračování...)
Auta
Ostrých malých hatchbacků není nikdy dost a Toyota teď přichází do poměrně našlapaného segmentu s vlastním přírůstkem. Ačkoli se recept může zdát úplně stejný jako u ostatních výrobců, přece jen tu jsou drobné odlišnosti. Ostrá Toyota Yaris se jmenuje GRMN, což znamená... (Pokračování...)
Auta
Možná jste zaznamenali, že Audi před několika měsíci představilo koncept hybridního SUV Q8. Audi Q8 sport concept je dalším příběhem na podobné téma, který kombinuje šestiválec 3.0 TFSI s elektrickým kompresorem a elektromotory. Automobilka na něm chce ukázat, jak snadno lze snížit reálnou... (Pokračování...)
Auta
Honda neváhala na autosalonu v Ženevě představit také provedení Type R již desáté generace modelu Civic. Proti současnému Civicu Type R se základní recept nemění, pod kapotou pracuje pořád přeplňovaný dvoulitr VTEC a přes šestistupňovou přímo řazenou převodovku pohání přední kola. Podle... (Pokračování...)
Auta
Jednou z poměrně zásadních ženevských novinek bylo Audi RS 5. Po modernizaci běžné modelové řady a dokonce i verze S5 bylo jen otázkou času, kdy dorazí vrcholné provedení RS konkurující Mercedesu-AMG C 63 nebo BMW M4. Mezigenerační snížení hmotnosti ze 1715 na 1655 kg určitě přivítají... (Pokračování...)