Bez ruky, bez nohy, na závodní motorce... RESPEKT!

Čtěte více: Auta
Vydáno: 5. 11. 2012  /   Aktualizováno: 5. 11. 2012
Bez ruky, bez nohy, na závodní motorce... RESPEKT!
Vždycky měl rád motorky a závodění. A dál má rád motorky i závodění, i když po bouračce je všechno úplně jinak.

A australanovi Alanu Kempsterovi jste nikdy dřív asi neslyšeli. Ale až dočtete tyto řádky a podíváte se na video dole pod článkem, dost možná že se z něj stane váš osobní hrdina.
Kempster od mala jezdil strašně rád na motorce a pak na ní i závodil. V ten osudný den jel však úplně obyčejně z práce, když ho sestřelil opilý řidič v autě. Když se po třech týdnech probral z komatu, chyběla mu pravá ruka a noha...
Někteří lidé v podobných okamžicích litují že přežili. Jiní se smiřují s osudem celý svůj další život. Ale jsou i tací, kteří prostě bojují dál a žijí víc než plnohodnotně. A to je i Kempster. Po roce seděl zpátky na motocyklu, který si sám upravil aby měl všechny ovládací prvky na levé straně. Po dalším roce už jezdil na okruhu na závodní mašině v závodech hendikepovaných. Další rok přesvědčoval lidi z australské motocyklové federace ať mu dál povolí závodění i mezi zdravými jezdci a v následující sezóně dokázal jeden závod i vyhrát.
Tohle je příběh opravdového člověka, příklad pro nás všechny. A ještě jedna drobnost... Alanovi rozhoně nechybí smysl pro humor, jezdí se startovním číslem 1/2.
R E S P E K T!Auta
Pokud vám přišel nový americký supersport Ford GT málo extrémní a zbytečně moc zaměřený na pohodlí, luxus a každodenní použitelnost, kupte si ostrou odlehčenou vyrámovanou verzi Competition Series. Jedná se o odlehčený speciál, který přišel o všechny komfortní a rozmazluj... (Pokračování...)
Auta
Dávno už neplatí, že by byl hybrid symbolem pomalé a nudné jízdy na spotřebu. Nová hybridní Panamera Turbo S E-Hybrid je totiž aktuálně nejvýkonnější sériově vyráběné Porsche. Dvěma turbodmychadly přeplňovaný V8 má výkon 550 koní, elektromotor dalších 163 kon... (Pokračování...)
Auta
Exkluzivní supersport Pagani Huayra už pět let vyvolává rozruch, kdekoli se objeví. Všechny ostatní supersporty vedle něj působí stejně všedně jako Octavia v kombíku s dieselem. Nyní se do rodiny těchto mimořádně vzácných aut přidává i dlouho očekávaná Huayra Roadster, o kter... (Pokračování...)
Auta
Automobilka Ferrari slaví 70 let existence a nový vrcholný dvanáctiválcový model je jen jedním z několika zajímavých vozů, které letos uvidíme. Novinka se jmenuje 812 Superfast a vlastně nahrazuje Ferrari F12berlinetta a F12tdf. Vzhled má připomínat legendární Ferrari 365 GTB4 z roku 1969. Z... (Pokračování...)
Auta
Chevrolet připravil pro Camaro speciální paket 1LE orientovaný především na tu klientelu, která se svým autem ráda vyrazí na závodní okruh. Můžete ho mít na jakoukoli verzi Camara včetně základního šestiválce (v USA), ale asi nejlépe to celé vynikne na vrcholné... (Pokračování...)
Auta
V 90. letech byl ráfek Rally Racing zářivou ikonou a obouvaly jej všechny přední týmy soutěžící v mistrovství světa v rallye, Carlos Sainz se na nich roku 1990 stal šampionem. Nadčasový a nezaměnitelný design nyní italský výrobce vrací zpět do své nabídky, byť lehce upraven... (Pokračování...)