Bez ruky, bez nohy, na závodní motorce... RESPEKT!

Čtěte více: Auta
Vydáno: 5. 11. 2012  /   Aktualizováno: 5. 11. 2012
Bez ruky, bez nohy, na závodní motorce... RESPEKT!
Vždycky měl rád motorky a závodění. A dál má rád motorky i závodění, i když po bouračce je všechno úplně jinak.

A australanovi Alanu Kempsterovi jste nikdy dřív asi neslyšeli. Ale až dočtete tyto řádky a podíváte se na video dole pod článkem, dost možná že se z něj stane váš osobní hrdina.
Kempster od mala jezdil strašně rád na motorce a pak na ní i závodil. V ten osudný den jel však úplně obyčejně z práce, když ho sestřelil opilý řidič v autě. Když se po třech týdnech probral z komatu, chyběla mu pravá ruka a noha...
Někteří lidé v podobných okamžicích litují že přežili. Jiní se smiřují s osudem celý svůj další život. Ale jsou i tací, kteří prostě bojují dál a žijí víc než plnohodnotně. A to je i Kempster. Po roce seděl zpátky na motocyklu, který si sám upravil aby měl všechny ovládací prvky na levé straně. Po dalším roce už jezdil na okruhu na závodní mašině v závodech hendikepovaných. Další rok přesvědčoval lidi z australské motocyklové federace ať mu dál povolí závodění i mezi zdravými jezdci a v následující sezóně dokázal jeden závod i vyhrát.
Tohle je příběh opravdového člověka, příklad pro nás všechny. A ještě jedna drobnost... Alanovi rozhoně nechybí smysl pro humor, jezdí se startovním číslem 1/2.
R E S P E K T!Auta
Jak se dalo předpokládat, u Audi se při vývoji karosářských variant A5 a S5 Cabriolet příliš nespekulovalo. Po designové stránce jednoduše navázaly na Coupé a odlišují se pouze v místech, kde byste to u kabrioletu logicky očekávali. Původní pevnou střechu nahradila plátěn... (Pokračování...)
Auta
Dosud nejslabší Panamera s přídomkem 4S Diesel osazená osmiválcovým dieselem o objemu 4,0 litru disponovala výkonem 422 koní, Porsche nicméně nově zařadilo do nabídky ještě slabší základní verzi nazvanou jednoduše Panamera, respektive Panamera 4. Vstupním modelem se stal vůz s... (Pokračování...)
Auta
Nové kupé DB11 s dvakrát přeplňovaným V12 o objemu 5,2 litru je nápovědou, že ani malosériové značky jako Aston Martin nejsou imunní vůči placení pokut za emise oxidu uhličitého do bruselské kasičky, přesto se však Britové ještě nějakou dobu atmosférických pohonných jednotek... (Pokračování...)
Auta
Co bylo ještě před několika lety naprosto nemyslitelné, to se pomalu ale jistě stává realitou. Britská kočka již nějakou dobu nabízí kromě tradičních modelů také SUV s dieselem, tím ale radikální rozšíření výrobního programu nekončí. Během dvou let Jaguar plánuje... (Pokračování...)
Auta
Letošní pařížská studie Vision Mercedes-Maybach 6 naznačila, jakým směrem by se mohl v budoucnosti ubírat vývoj luxusní divize koncernu Daimler. A tady je důkaz, že to trojcípá hvězda s restartem své noblesní značky myslela vážně. Zbrusu nový Maybach 650 je sice postaven na základech... (Pokračování...)
Auta
Přeplňovaný čtyřválec známý ze cee’du GT nebo Sportage bude spojen se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou 7DCT a vůz díky ní zvládne akceleraci 0–100 km/h za 7,8 sekundy. Maximální rychlost činí 200 km/h a automobilka uvádí normovanou spotřebu 6,9 l/100 km. Soul přichází také... (Pokračování...)