Bez ruky, bez nohy, na závodní motorce... RESPEKT!

Čtěte více: Auta
Vydáno: 5. 11. 2012  /   Aktualizováno: 5. 11. 2012
Bez ruky, bez nohy, na závodní motorce... RESPEKT!
Vždycky měl rád motorky a závodění. A dál má rád motorky i závodění, i když po bouračce je všechno úplně jinak.

A australanovi Alanu Kempsterovi jste nikdy dřív asi neslyšeli. Ale až dočtete tyto řádky a podíváte se na video dole pod článkem, dost možná že se z něj stane váš osobní hrdina.
Kempster od mala jezdil strašně rád na motorce a pak na ní i závodil. V ten osudný den jel však úplně obyčejně z práce, když ho sestřelil opilý řidič v autě. Když se po třech týdnech probral z komatu, chyběla mu pravá ruka a noha...
Někteří lidé v podobných okamžicích litují že přežili. Jiní se smiřují s osudem celý svůj další život. Ale jsou i tací, kteří prostě bojují dál a žijí víc než plnohodnotně. A to je i Kempster. Po roce seděl zpátky na motocyklu, který si sám upravil aby měl všechny ovládací prvky na levé straně. Po dalším roce už jezdil na okruhu na závodní mašině v závodech hendikepovaných. Další rok přesvědčoval lidi z australské motocyklové federace ať mu dál povolí závodění i mezi zdravými jezdci a v následující sezóně dokázal jeden závod i vyhrát.
Tohle je příběh opravdového člověka, příklad pro nás všechny. A ještě jedna drobnost... Alanovi rozhoně nechybí smysl pro humor, jezdí se startovním číslem 1/2.
R E S P E K T!Tatra očima Františka Kardause
Auta
Nově objevené unikátní kreslené návrhy na plakáty automobilů Tatra, původní sádrový model Tatry a plakát od významného designéra a grafika Františka Kardause a mnoho dalšího nabídne Aukční dům Sýpka na své aukci v neděli 15.10. 2017 v 13.30 hod. v Topičově... (Pokračování...)
Auta
Ono to může v souvislosti s kompaktním hatchbackem segmentu B znít jako oxymóron, ale ne každý chce malé auto se základní výbavou. A Fiesta Vignale cílí především na movitější klientelu, která se spokojí s kompaktním autem a nepotřebuje si zvyšovat společenskou prestiž... (Pokračování...)
Auta
Ostrý Yaris je bezpochyby zpestřením trhu s malými hot hatchi, otázkou ovšem je, jak v nabité konkurenci obhájí velmi ambiciózní cenovku 850 000 korun. Pod kapotou ostrého Yarisu pracuje kompresorem přeplňovaná „jedna-osmička“ o výkonu 212 koní a točivém momentu 249 Nm (jsou to... (Pokračování...)
Auta
Slovíčko sériově je potřeba u Rolls-Royce Phantom brát trochu s rezervou, protože prakticky každé auto je kompletováno ručně vybraným týmem techniků a na zvláštní objednávku. Nicméně například platforma je pro všechny kusy shodná a stejně tak části karoserie. Takže se vlastně jedn... (Pokračování...)
Auta
Model RX se tak dočká sedmimístného provedení, které převezme stávající designové prvky a vlastně jen natáhne současné RX o pár centimetrů a přidá rozměrnější zadní okno, aby cestující ve třetí řadě neměli klaustrofobii. Lexus RX bude k dispozici ve verzi RX 350 s... (Pokračování...)
Auta
Audi RS 3 Sportback a Audi RS 3 Sedan stále používají přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI, ovšem vyladěný na rovných 400 koní a 480 Nm. Standardem je pohon všech kol a dvouspojková převodovka. Audi RS 3 Sportback začíná na částce 1 469 900 korun, RS 3 Sedan je o 42 000 Kč dražší. Stejn... (Pokračování...)