Bez ruky, bez nohy, na závodní motorce... RESPEKT!

Čtěte více: Auta
Vydáno: 5. 11. 2012  /   Aktualizováno: 5. 11. 2012
Bez ruky, bez nohy, na závodní motorce... RESPEKT!
Vždycky měl rád motorky a závodění. A dál má rád motorky i závodění, i když po bouračce je všechno úplně jinak.

A australanovi Alanu Kempsterovi jste nikdy dřív asi neslyšeli. Ale až dočtete tyto řádky a podíváte se na video dole pod článkem, dost možná že se z něj stane váš osobní hrdina.
Kempster od mala jezdil strašně rád na motorce a pak na ní i závodil. V ten osudný den jel však úplně obyčejně z práce, když ho sestřelil opilý řidič v autě. Když se po třech týdnech probral z komatu, chyběla mu pravá ruka a noha...
Někteří lidé v podobných okamžicích litují že přežili. Jiní se smiřují s osudem celý svůj další život. Ale jsou i tací, kteří prostě bojují dál a žijí víc než plnohodnotně. A to je i Kempster. Po roce seděl zpátky na motocyklu, který si sám upravil aby měl všechny ovládací prvky na levé straně. Po dalším roce už jezdil na okruhu na závodní mašině v závodech hendikepovaných. Další rok přesvědčoval lidi z australské motocyklové federace ať mu dál povolí závodění i mezi zdravými jezdci a v následující sezóně dokázal jeden závod i vyhrát.
Tohle je příběh opravdového člověka, příklad pro nás všechny. A ještě jedna drobnost... Alanovi rozhoně nechybí smysl pro humor, jezdí se startovním číslem 1/2.
R E S P E K T!Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)