Nádherné modely aut postavené z odpadků - a můžete si je i koupit

Čtěte více: Auta
Vydáno: 14. 11. 2012  /   Aktualizováno: 14. 11. 2012
Nádherné modely aut postavené z odpadků - a můžete si je i koupit
Čtěte více: model, modely aut, odpadky

Tyto nádherné modely vyrábí německý umělec Martin Heukeshoven (zajímavé jméno, mimochodem) z všemožných kusů zrezlého kovu, starého dřeva, plastů a kůže. Díky stavu materiálu, který používá, vypadají naprosto realisticky, jako kdyby stály někde v lese nebo staré stodole desítky let. Své detailní modely také prodává a nezabývá se jen auty - umí také letadla nebo traktory. Ne, že bychom byli nějací zapřísáhlí ekologové, ale tohle je ten nejlepší způsob recyklace - koukněte do galerie a obdivujte tyto umělecké skvosty.

Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)
Auta
Na první pohled je nové Audi A8 jen evolucí současného fungujícího receptu, ale ve skutečnosti se jedná o naprosto nově pojatý vůz. Poprvé jej s jinou než hybridní pohonnou jednotkou nedostanete, všechny produkční A8 mají mezi spalovacím motorem a samočinnou převodovkou ještě elektromotor. Ten... (Pokračování...)
Auta
Rallyekros aktuálně prožívá velký boom, psali jsme o tom v minulém vydání SPEEDu, a chce se udržet v sedle co nejdéle, proto také promotér World RX ve spolupráci s FIA a automobilkami plánuje zavedení čistě elektrických vozů. Nestane se tak dříve než v roce 2020, ale lze to brát za... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Tady si nějaký fanda Kena Blocka hodně vyhrál. Gymkhana se proměnila ve Snowkhanu s malým modelem Fiesty. Jak napov...
Tuhle sérii parádních fotek dali dohromady lidé z diskuzního fóra luxury4play.com, kde se...
Takhle drahé ozdoby na pracovní stůl nebo do vitríny si mohou koupit jen opravdu ti nejbohatší.
Máte hromadu peněz a už nevíte, za co je utratit? Pokud jste bláznivý fanta do modelu Lamborghini Miura, možn...
Ano, tento americký ikonický sporťák tu s námi bude už šedesát let. Původně jich mělo vzniknout...
Před finální podobou nového auta se dělá hliněný model - to ví i malé dítě. Ale co...
Aston Martin DBS Ultimate
Potřebuje DBS ještě další kudrlinky a šperky? Aston si myslí, že určitě ano.
Série současného DBS se dostala na sklonek svého života a brzy bude vystřídán novým modelem. A to...
Kvalitní RC modely aut jsou neskutečně rychlé a mrštné. Tenhle má navíc i další...