10 nejdivnějších názvů aut

Čtěte více: Auta
Vydáno: 30. 11. 2012  /   Aktualizováno: 30. 11. 2012
10 nejdivnějších názvů aut

Pojmenovat auto není žádná legrace, zvlášť pokud má název něco znamenat - čísla a několik písmenek zvládne každý. Dnes dokonce existují agentury, které názvy produktů schvalují podle jejich významu ve všech možných jazycích. Sestavili jsme pro vás žebříček jmen, která se příliš nevyvedla, nebo jsou prostě a jednoduše divná/vtipná/praštěná. Jestli vás napadne ještě nějaké jiné auto, podělte se o své informace s ostatními v diskuzi pod článkem. Hitparáda začíná…

10. Gaylord Gladiator
Dost divné jméno pro velmi zajímavé auto. Představilo se v roce 1955 na autosalonu v Paříži a mělo nabídnout skvělou kvalitu, luxus a design inspirovaný érou proudových motorů. Kupé se skládací pevnou střechou však svou cenou konkurovalo těm nejdražším autům své doby, takže z plánované výroby pětadvaceti kusů sešlo. Možná za to mohl i ten název, kdo by se chtěl vozit v homosexuálním gladiátorovi, že?

Pokračujte na další stránce...
 

Auta
V 90. letech byl ráfek Rally Racing zářivou ikonou a obouvaly jej všechny přední týmy soutěžící v mistrovství světa v rallye, Carlos Sainz se na nich roku 1990 stal šampionem. Nadčasový a nezaměnitelný design nyní italský výrobce vrací zpět do své nabídky, byť lehce upraven... (Pokračování...)
Auta
Na úvod jedna dobrá zpráva. I přes to, že se jedná o koncept autonomního vozu, tedy takového, který se dovede řídit úplně sám, počítá Peugeot s tím, že si své auto budete chtít občas řídit sami. Koncept Peugeot Instinct je tak vlastně vize toho, jak by mohlo podobně koncipované... (Pokračování...)
Auta
Stejně jako ostatní vozy značky DS se i nové SUV DS 7 Crossback snaží vyvolat dojem, že s konzumními modely Citroënu nemá nic společného. Případní zájemci se mohou dokonce těšit i na plug-in hybridní systém s přeplňovanou zážehovou „jedna-šestkou“ o výkonu 200 koní a... (Pokračování...)
Auta
Jméno Eclipse se naposledy na Mitsubishi objevilo v roce 2011, kdy skončila výroba čtvrté generace slavného kupé. Ačkoli to nebyl vyhraněný sporťák, od roku 1989 bylo prodáno okolo 1,4 milionu kusů. Proslavilo se i díky prvnímu filmu ze série Rychle a zběsile. Nyní se slavné jméno vrací na SUV... (Pokračování...)
Auta
Renault konečně odhalil produkční verzi dlouho slibovaného sporťáku Alpine A110, s nímž vzpomíná na legendární kupé s motorem vzadu ze 60. a 70. let. Novinka ale není jen designová připomínka, i ona má motor vzadu za kabinou a vypadá to, že se tu tvoří nová konkurence pro Porsche Cayman... (Pokračování...)
Auta
Bentley představilo speciální „paket“ Mulliner, který posune dojem z kvality, hodnoty a luxusu interiéru nového SUV Bentayga na úplně jinou úroveň. Obyčejná Bentayga bude najednou vedle Mullineru vypadat jako Fabia Junior. Dostanete exkluzivní čalounění sedadel a dekory do interiéru prakticky z jaké... (Pokračování...)