10 nejdivnějších názvů aut

Čtěte více: Auta
Vydáno: 30. 11. 2012  /   Aktualizováno: 30. 11. 2012
10 nejdivnějších názvů aut

Pojmenovat auto není žádná legrace, zvlášť pokud má název něco znamenat - čísla a několik písmenek zvládne každý. Dnes dokonce existují agentury, které názvy produktů schvalují podle jejich významu ve všech možných jazycích. Sestavili jsme pro vás žebříček jmen, která se příliš nevyvedla, nebo jsou prostě a jednoduše divná/vtipná/praštěná. Jestli vás napadne ještě nějaké jiné auto, podělte se o své informace s ostatními v diskuzi pod článkem. Hitparáda začíná…

10. Gaylord Gladiator
Dost divné jméno pro velmi zajímavé auto. Představilo se v roce 1955 na autosalonu v Paříži a mělo nabídnout skvělou kvalitu, luxus a design inspirovaný érou proudových motorů. Kupé se skládací pevnou střechou však svou cenou konkurovalo těm nejdražším autům své doby, takže z plánované výroby pětadvaceti kusů sešlo. Možná za to mohl i ten název, kdo by se chtěl vozit v homosexuálním gladiátorovi, že?

Pokračujte na další stránce...
 

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)