10 nejdivnějších názvů aut

Čtěte více: Auta
Vydáno: 30. 11. 2012  /   Aktualizováno: 30. 11. 2012
10 nejdivnějších názvů aut

Pojmenovat auto není žádná legrace, zvlášť pokud má název něco znamenat - čísla a několik písmenek zvládne každý. Dnes dokonce existují agentury, které názvy produktů schvalují podle jejich významu ve všech možných jazycích. Sestavili jsme pro vás žebříček jmen, která se příliš nevyvedla, nebo jsou prostě a jednoduše divná/vtipná/praštěná. Jestli vás napadne ještě nějaké jiné auto, podělte se o své informace s ostatními v diskuzi pod článkem. Hitparáda začíná…

10. Gaylord Gladiator
Dost divné jméno pro velmi zajímavé auto. Představilo se v roce 1955 na autosalonu v Paříži a mělo nabídnout skvělou kvalitu, luxus a design inspirovaný érou proudových motorů. Kupé se skládací pevnou střechou však svou cenou konkurovalo těm nejdražším autům své doby, takže z plánované výroby pětadvaceti kusů sešlo. Možná za to mohl i ten název, kdo by se chtěl vozit v homosexuálním gladiátorovi, že?

Pokračujte na další stránce...
 

Auta
Na autosalonu v Šanghaji bude představena první moderní elektrická Škoda. Tedy, nepočítáme testovací elektrickou Octavii, která jezdila před několika lety. Tohle je úplně nový model, který vzniká na koncernové platformě MEB, určené výhradně pro elektrické vozy. Zajímav... (Pokračování...)
Auta
Volkswagen Arteon je především duchovním nástupcem modelu CC. Základní techniku tak opět sdílí s Passatem, v tomto případě tedy platformu MQB s motory vpředu napříč a pohonem předních kol. Zajímavé ale je, že toto luxusnější a lépe vybavené provedení vlastně bude prozat... (Pokračování...)
Auta
Ostrých malých hatchbacků není nikdy dost a Toyota teď přichází do poměrně našlapaného segmentu s vlastním přírůstkem. Ačkoli se recept může zdát úplně stejný jako u ostatních výrobců, přece jen tu jsou drobné odlišnosti. Ostrá Toyota Yaris se jmenuje GRMN, což znamená... (Pokračování...)
Auta
Možná jste zaznamenali, že Audi před několika měsíci představilo koncept hybridního SUV Q8. Audi Q8 sport concept je dalším příběhem na podobné téma, který kombinuje šestiválec 3.0 TFSI s elektrickým kompresorem a elektromotory. Automobilka na něm chce ukázat, jak snadno lze snížit reálnou... (Pokračování...)
Auta
Honda neváhala na autosalonu v Ženevě představit také provedení Type R již desáté generace modelu Civic. Proti současnému Civicu Type R se základní recept nemění, pod kapotou pracuje pořád přeplňovaný dvoulitr VTEC a přes šestistupňovou přímo řazenou převodovku pohání přední kola. Podle... (Pokračování...)
Auta
Jednou z poměrně zásadních ženevských novinek bylo Audi RS 5. Po modernizaci běžné modelové řady a dokonce i verze S5 bylo jen otázkou času, kdy dorazí vrcholné provedení RS konkurující Mercedesu-AMG C 63 nebo BMW M4. Mezigenerační snížení hmotnosti ze 1715 na 1655 kg určitě přivítají... (Pokračování...)