10 nejdivnějších názvů aut

Čtěte více: Auta
Vydáno: 30. 11. 2012  /   Aktualizováno: 30. 11. 2012
10 nejdivnějších názvů aut

Pojmenovat auto není žádná legrace, zvlášť pokud má název něco znamenat - čísla a několik písmenek zvládne každý. Dnes dokonce existují agentury, které názvy produktů schvalují podle jejich významu ve všech možných jazycích. Sestavili jsme pro vás žebříček jmen, která se příliš nevyvedla, nebo jsou prostě a jednoduše divná/vtipná/praštěná. Jestli vás napadne ještě nějaké jiné auto, podělte se o své informace s ostatními v diskuzi pod článkem. Hitparáda začíná…

10. Gaylord Gladiator
Dost divné jméno pro velmi zajímavé auto. Představilo se v roce 1955 na autosalonu v Paříži a mělo nabídnout skvělou kvalitu, luxus a design inspirovaný érou proudových motorů. Kupé se skládací pevnou střechou však svou cenou konkurovalo těm nejdražším autům své doby, takže z plánované výroby pětadvaceti kusů sešlo. Možná za to mohl i ten název, kdo by se chtěl vozit v homosexuálním gladiátorovi, že?

Pokračujte na další stránce...
 

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)