Jedno z nejlepších obytných aut všech dob! Multivan se změní na malý domeček za pouhých 45 vteřin.

Čtěte více: Auta
Vydáno: 21. 2. 2013  /   Aktualizováno: 21. 2. 2013
Jedno z nejlepších obytných aut všech dob! Multivan se změní na malý domeček za pouhých 45 vteřin.
Za chvíli tady máme jaro a vy zas určitě budete cestovatelské nálady. Vězte, že tohle je jeden z nejhezčích bydliků co jsme kdy viděli.

Ale ani zdaleka to není jen o tom, že se nám líbí. Je totiž úžasně praktický! Auta této velikosti a váhy totiž nejsou svázána žádnými omezeními, můžete s nimi do centra velkých měst a po dálnici jet mezi běžnými auty. Taky má slušnou spotřebu, není pomalý a je nenápadný. Jak říkáme, fakt se nám líbí!
Je to dílo anglické firmy Doubleback z Cardiffu, která staví obytná auta už nějaký ten pátek. Na první pohled vypadá jako každý Multivan, zadní dveře se normálně otevírají a skrývají velký kufr, boční dveře mají pojezd... Ale stačí stisknout tlačítko a za 45 vteřin se hydraulicky vysune dvoumetrová vestavba na nožičkách a vyklopí se střecha! A najednou je z Multivanu plnohodnotný obytný automobil s kuchyňkou a luxusním spaním pro čtyři lidi. Chybí jen sprcha a záchod, ale tenhle luxus pro cestování nepotřebujete, existují přece benzínové pumpy a dobře vybavené kempy. Modul je z hliníku, jeho nosnost je velmi slušných 600 kg a Doubleback nabízí ještě několik možností individualizace.
Jediným mínusem je tedy cena, která začíná na 1,6 milionu. Na druhou stranu... Umíte si představit jak za to dáte plaťák, naložíte závoďáka nebo veterána a jedete na dovolenou?  Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)
Auta
Na první pohled je nové Audi A8 jen evolucí současného fungujícího receptu, ale ve skutečnosti se jedná o naprosto nově pojatý vůz. Poprvé jej s jinou než hybridní pohonnou jednotkou nedostanete, všechny produkční A8 mají mezi spalovacím motorem a samočinnou převodovkou ještě elektromotor. Ten... (Pokračování...)
Auta
Rallyekros aktuálně prožívá velký boom, psali jsme o tom v minulém vydání SPEEDu, a chce se udržet v sedle co nejdéle, proto také promotér World RX ve spolupráci s FIA a automobilkami plánuje zavedení čistě elektrických vozů. Nestane se tak dříve než v roce 2020, ale lze to brát za... (Pokračování...)