Pininfarina Sergio zřejmě nezůstane pouhým konceptem. Cena? Pětasedmdesát milionů!

Pininfarina Sergio
Čtěte více: Auta
Vydáno: 18. 3. 2013  /   Aktualizováno: 18. 3. 2013
Pininfarina Sergio zřejmě nezůstane pouhým konceptem. Cena? Pětasedmdesát milionů!
Jedna z hvězd ženevského autosalonu možná potěší hrstku zákazníků, kteří budou ochotní za exkluzivitu této kreace utratit jmění.
Pininfarina Sergio

Koncept Pininfarina Sergio, navržený na počest zakladatele slavné italské karosárny, sklidil v Ženevě velký aplaus. Roadster, postavený na podvozku Ferrari 458 Spider s 4,5litrovým atmosférickým osmiválcem, má bezesporu velice dobrý základ, ale kabát od Pininfariny jej povyšuje na pokraj umění.

Sergio měl původně zůstat konceptem, ukázkou schopností firmy, ale to by se brzy mohlo změnit. Šéf Pininfariny Silvio Angori se totiž nechal slyšet, že pokud by byl dostatečný zájem ze strany zákazníků, firma uvažuje o výrobě pěti až šesti exemplářů Sergia, které by prodala movitým klientům po třech milionech euro (v přepočtu 75 milionů korun).

Tvůrci Sergia s takovou možností pro jistotu počítali již při vývoji konceptu, takže by neměl být nepřekonatelný problém, aby auto dostalo homologaci. Počítá se dokonce i s aplikací větrného štítu, který by posádku ušetřil nutnosti používat helmu.

Pininfarina udává, že tohle exkluzivně přestrojené Ferrari sprintuje na stovku za 3,4 sekundy a dokáže se rozjet až na 320 km/h. Pár sběratelů se zřejmě může brzy těšit na další vzácný kousek.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Pořádně šílené Renaulty s motorem uprostřed nám chybí - posledním bylo staré Clio...
Volkswagen Kombi Last Edition
Volkswagen Kombi Last Edition
Kariéra nejdéle vyráběného modelu se brzy uzavře...
Produkce legendárního "busíku", populárního po celém světě, se v Brazílii vinou...
Na začátek jedna smutná pravda - do výroby se nedostal a s největší pravděpodobností ani...
Auto s názvem Gran Lusso Coupé se představí na přehlídce elegance Concorso d’Eleganza Villa d’Este...
Kia CUB
Kia CUB
Další ukázkou možného rozšíření nabídky Kie po konceptu Provo je nové čtyřdveřové kupé CUB, které se dočká premiéry v Soulu.
Kia ve čtvrtek na autosalonu v Soulu představí koncept CUB, který následuje velmi krátce po ženevském...
Hyundai HND-9
Hyundai HND-9
Hyundai si na domácí autosalon v Soulu připravilo premiéru 370koňového konceptu HND-9, který nám dává představu o podobě příštího kupé.
Hyundai zveřejnilo první dvě podobizny konceptu HND-9, který se dočká 28. března premiéry na soulském...
Koeingsegg Agera S Hundra
Koeingsegg Agera S Hundra
Tento sběratelský kousek s pruhy z plátkového zlata existuje jen v jediném exempláři – pro sběratele z dálného východu.
„Hundra“ znamená švédsky „sto“ a v tomto případě se jedná o skutečně speci...