Drsný Mercedes Ener-G-Force - třída G pro rok 2025?

Čtěte více: Auta
Vydáno: 19. 11. 2012  /   Aktualizováno: 19. 11. 2012
Drsný Mercedes Ener-G-Force - třída G pro rok 2025?

Designérská soutěž pořádaná při autosalonu v Los Angeles dovoluje designérům pořádně se odvázat. Mohou navrhnout cokoliv, vymyslet si jakkoliv nepravděpodobný futuristický pohon nebo klidně auto bez kol. Tentokrát znělo zadání soutěže: "Dálniční hlídkové vozidlo pro rok 2025." Studie Mercedes Ener-G-Force se však obrací k historii značky, konkrétně k legendární drsné třídě G. Z ní si bere některé charakteristické prvky - profil, pozici blinkrů a světel nebo například kryt vzadu, byť pochybujeme, že by se pod něj vešla rezerva.

Studie má jezdit na vodík, který si vyrábí z vody, skladované v nosičích na střeše. Ten je přetvořen v elektřinu a ta je ukládána do baterií v prazích, které se dají v případě potřeby vyměnit. O dojezdu nemá moc smyslu bavit se, protože jde o teorii a fantazii, ale Mercedes ji odhaduje na osm set kilometrů. Strážcům zákona má v Ener-G-Force pomáhat topografický skener, který mapuje okolí a automaticky nastavuje podvozek a pohon všech kol.

Velmi drsný stroj, co myslíte? I když, pravou zkouškou odolnosti by bylo půjčit ho těmto českým expertům...

Tatra očima Františka Kardause
Auta
Nově objevené unikátní kreslené návrhy na plakáty automobilů Tatra, původní sádrový model Tatry a plakát od významného designéra a grafika Františka Kardause a mnoho dalšího nabídne Aukční dům Sýpka na své aukci v neděli 15.10. 2017 v 13.30 hod. v Topičově... (Pokračování...)
Auta
Ono to může v souvislosti s kompaktním hatchbackem segmentu B znít jako oxymóron, ale ne každý chce malé auto se základní výbavou. A Fiesta Vignale cílí především na movitější klientelu, která se spokojí s kompaktním autem a nepotřebuje si zvyšovat společenskou prestiž... (Pokračování...)
Auta
Ostrý Yaris je bezpochyby zpestřením trhu s malými hot hatchi, otázkou ovšem je, jak v nabité konkurenci obhájí velmi ambiciózní cenovku 850 000 korun. Pod kapotou ostrého Yarisu pracuje kompresorem přeplňovaná „jedna-osmička“ o výkonu 212 koní a točivém momentu 249 Nm (jsou to... (Pokračování...)
Auta
Slovíčko sériově je potřeba u Rolls-Royce Phantom brát trochu s rezervou, protože prakticky každé auto je kompletováno ručně vybraným týmem techniků a na zvláštní objednávku. Nicméně například platforma je pro všechny kusy shodná a stejně tak části karoserie. Takže se vlastně jedn... (Pokračování...)
Auta
Model RX se tak dočká sedmimístného provedení, které převezme stávající designové prvky a vlastně jen natáhne současné RX o pár centimetrů a přidá rozměrnější zadní okno, aby cestující ve třetí řadě neměli klaustrofobii. Lexus RX bude k dispozici ve verzi RX 350 s... (Pokračování...)
Auta
Audi RS 3 Sportback a Audi RS 3 Sedan stále používají přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI, ovšem vyladěný na rovných 400 koní a 480 Nm. Standardem je pohon všech kol a dvouspojková převodovka. Audi RS 3 Sportback začíná na částce 1 469 900 korun, RS 3 Sedan je o 42 000 Kč dražší. Stejn... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Riskli byste si tohle? To snad ani nevypadá jako nějaká dálnice, ale silnice první třídy (a to při...
Tyto fotky by mohly pořádně zamíchat vašimi představami o tom, která auta jsou bezpečná. Řidoč tohoto...
Jednoduchá a názorná ukázka je lepší, než důkladná technická prezentace. Tito...
Všichni ví, že staré Mercedesy W123 alias Piána jsou postavené stejně bytelně, jako protiatomový...
Pořádně šílené Renaulty s motorem uprostřed nám chybí - posledním bylo staré Clio...
Brabus GL B63S - 700 Widestar
Brabus GL B63S
Brabus si pro frankfurtský autosalon připravil premiéru kitu nazvaného B63S - 700 Widestar, který nabí...
Zaměřili se hlavně na odlehčení turbodmychadel. Ta se nyní rychleji točí a nárůst plnícího tlaku...