10 okopírovaných aut z Číny

Top 10
Čtěte více: Auta
Vydáno: 15. 6. 2011  /   Aktualizováno: 29. 9. 2011
10 okopírovaných aut z Číny
To že se u našich asijských přátel kopíruje jako na běžícím pásu je známý fakt. Tady jsou ty nejokatější "klony" aut z celého světa.
Čtěte více: auto, Čína, top 10, kopie

Než nás obviníte že si děláme z čínských aut legraci a že vypadají naprosto normálně, máme pro vás pár fotek které vám pomohou otevřít oči. Tohle je crashtest čínského SUV Jiangling Landwind který byl před pár lety proveden podle standardů EURO NCAP. Pokud evropské auto při nárazových testech nezíská pět hvězdiček z pěti, má problém. Čínský Landwind získal nula hvězdiček, auto se kompletně zbortilo a kdyby v něm místo zkušebního pajduláka seděl člověk, je mrtvý. A podobně na tom s bezpečností jsou i jiná čínská auta - pedály vám při bouračce useknou nohy, sloupek řízení se hne do strany a odpálí airbag vedle vaší hlavy nebo vám rovnou rozdrtí hrudník, čumák se zmáčkne jako harmonika a udělá z vás placku a tak dále. Neříkejte že jsme vás nevarovali.


Začínáme na další stránce...

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Jsme v Rusku a zdá se, že tohle je nové provedení hry kuželky. Akorát, že stojí mnohem víc peněz...
Fascinující Lamborghini Aventador nemá o zákazníky nouzi, a tak není divu, že úspěch...
Americký rapper Ludacris (vlastním jménem Christopher Brian Bridges) má za sebou hromadu úspěchů. Třikr...
Bavaria – prémiové nealkoholické pivo z Holandska
Výborná chuť nealkoholického piva Bavaria potěší zejména řidiče a všechny účastn...
Současný rekord drží Čína. Délka driftu je 5,8 km (3,6 mil). Ale Amerika chce rekord zpět. Má se o to...
I renomovaný úpravce někdy prostě přestřelí. Tohle je hodně mimo mísu.
Tohle nepíšeme často, ale někdy je zapotřebí pozastavit se a zamyslet se, kde jsou hranice. No nevíme, co si...
O tom, že se v Číně kopírují auta ve velkém, ví každé malé dítě. Nedávno...