Nejrychlejší hračka na světě

Schumacher Mi3
Čtěte více: Auta
Vydáno: 13. 7. 2011  /   Aktualizováno: 13. 7. 2011
Nejrychlejší hračka na světě
Je tu nový světový rekord. Autíčko na dálkové ovládání které jede 260 v hodině!
Čtěte více: auto, rekord, Schumacher, mi3, RC

Jmenuje se Schumacher Mi3. Jeho konstrukce trvala půl roku a jen na dílech do něj majitel Nic Case investoval víc než sedmdesát tisíc. Má ručně vyrobené karbonové šasi a pohání ho jedenáctikoňový elektromotor. Na sprintové dráze Rockingham v americké Severní Karolíně zvládl tenhle unikátní stroj rychlost 161,76 mil v hodině, tedy 260 km/h. Nic Case se ale chystá na další rekord. V hlavě má nový projekt Streamliner který by měl jet až 322 km/h.Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Jsme v Rusku a zdá se, že tohle je nové provedení hry kuželky. Akorát, že stojí mnohem víc peněz...
Smekněte před Kubou Przygońskim - právě se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů. Sedlá Toyotu GT86 týmu Orlen, kter...
Americký rapper Ludacris (vlastním jménem Christopher Brian Bridges) má za sebou hromadu úspěchů. Třikr...
Mercedes SLS AMG Electric Drive
Mercedes stanovil nejrychlejší čas mezi produkčními auty s elektrickým pohonem.
Mercedes se pochlubil, že SLS AMG Electric Drive řízený Markusem Hofbauerem stanovil nový rekordní čas na...
McLaren P1
Věděli jsme, že je děsivě rychlý. Tohle by byl ale čas z říše snů. Neskutečné!
Čas 6:33 je o patnáct sekund rychlejší, než který zajel současný držitel rekordu pro auta, co můžou na...
Michael Schumacher, Nico Rosberg, Karl Wendlinger, Bernd Schneider a Bernd Mayländer si to rozdali na ikonickém okruhu...
Bavaria – prémiové nealkoholické pivo z Holandska
Výborná chuť nealkoholického piva Bavaria potěší zejména řidiče a všechny účastn...