Nejrychlejší hračka na světě

Schumacher Mi3
Čtěte více: Auta
Vydáno: 13. 7. 2011  /   Aktualizováno: 13. 7. 2011
Nejrychlejší hračka na světě
Je tu nový světový rekord. Autíčko na dálkové ovládání které jede 260 v hodině!
Čtěte více: auto, rekord, Schumacher, mi3, RC

Jmenuje se Schumacher Mi3. Jeho konstrukce trvala půl roku a jen na dílech do něj majitel Nic Case investoval víc než sedmdesát tisíc. Má ručně vyrobené karbonové šasi a pohání ho jedenáctikoňový elektromotor. Na sprintové dráze Rockingham v americké Severní Karolíně zvládl tenhle unikátní stroj rychlost 161,76 mil v hodině, tedy 260 km/h. Nic Case se ale chystá na další rekord. V hlavě má nový projekt Streamliner který by měl jet až 322 km/h.Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Jsme v Rusku a zdá se, že tohle je nové provedení hry kuželky. Akorát, že stojí mnohem víc peněz...
Smekněte před Kubou Przygońskim - právě se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů. Sedlá Toyotu GT86 týmu Orlen, kter...
Americký rapper Ludacris (vlastním jménem Christopher Brian Bridges) má za sebou hromadu úspěchů. Třikr...
Mercedes SLS AMG Electric Drive
Mercedes stanovil nejrychlejší čas mezi produkčními auty s elektrickým pohonem.
Mercedes se pochlubil, že SLS AMG Electric Drive řízený Markusem Hofbauerem stanovil nový rekordní čas na...
McLaren P1
Věděli jsme, že je děsivě rychlý. Tohle by byl ale čas z říše snů. Neskutečné!
Čas 6:33 je o patnáct sekund rychlejší, než který zajel současný držitel rekordu pro auta, co můžou na...
Michael Schumacher, Nico Rosberg, Karl Wendlinger, Bernd Schneider a Bernd Mayländer si to rozdali na ikonickém okruhu...
Bavaria – prémiové nealkoholické pivo z Holandska
Výborná chuť nealkoholického piva Bavaria potěší zejména řidiče a všechny účastn...