Audi R18: Naftová smršť

Audi R18
Vydáno: 21. 1. 2011  /   Aktualizováno: 15. 2. 2011
Audi R18: Naftová smršť
Audi znovu bere Le Mans útokem. Tohle je jeho nová zbraň!

Šéf Aston Martinu nedávno prohlásil, že pokud je diesel schopný vyhrát čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans, může se objevit i v některém z jeho aut. A jedním z největších strůjců tohoto myšlenkového obratu o 180 stupňů je Audi. Šňůra jeho vítězství je předlouhá a letos se poprvé pochlubí svou novou hračkou, závodním R18. Poprvé od roku 1999 Audi nasadí auto s uzavřeným kokpitem, důvod je jasný - menší aerodynamický odpor a nižší spotřeba. Oproti staršímu R15 má nový stroj kategorie LMP1 podstatně menší motor a také méně válců. V10 s objemem 5,5 litru odzvonilo, tentokrát byl použit šestiválec 3.7 TDI. Hmotnost celého R18 je pouhých 900 kilogramů, výkon dosahuje 550 koní. První ostré nasazení přijde v květnu na okruhu Spa a podle vzhledu bude zřejmě pilotovat Darth Vader.

ccm
kW
Nm
kg