Nové Porsche 911 oficiálně! Máme fotky i detailní informace.

Porsche 911 generace 991
Čtěte více: Auta
Vydáno: 18. 8. 2011  /   Aktualizováno: 24. 8. 2011
Nové Porsche 911 oficiálně! Máme fotky i detailní informace.
O Porsche se s oblibou říká, že nevyvíjejí, jen zdokonalují. Jenže jak ukazují oficiální fotky, které už se objevili na internetu, a jak se nám povedlo dát dohromady všechny novinky v technice, teď je to víc než evoluce...
Čtěte více: Frankfurt, porsche 911

Podvozek a karoserie
Nové Porsche 911 stojí na novém podvozku s prodlouženým rozvorem a zkrácenými převisy. Jak ukazuje boční profil, tak i při změně proporcí vozu, zůstává zachován charakter a vzhled 911 s typickými vzpřímenými áčkovými sloupky a splývavou zádí. A jaké změny proporcí? Tím nejdůležitějším je fakt, že motor se nastěhoval PŘED zadní nápravu a že vyvážení auta je aktuálně 48:52. Může za to hlavně prodloužení rozvoru o 100 mm a pak masivní použití hliníku na celém autě. Je jak na podlaze, tak na konstrukci přední části auta a také na některých panelech karoserie. Zadní křídlo, vnitřní a vnější postranní panely však mají příliš mnoho hlubokých kontur, a tak jsou vyrobeny z oceli. Přední členy deformační zóny, A - sloupky, rám střechy a prahy jsou pro dosažení větší tuhosti také ocelové. Hlavní nosník středové konzole je ze slitiny hořčíku. Přestože má nový vůz větší torzní tuhost, je zároveň díky novému provedení karoserie a dalším hmotnostním úsporám o nějakých třicet až čtyřicet kilogramů lehčí než současná základní verze 911 Carrera. Je zajímavé, že kdyby bylo celé auto ocelové, bylo by kvůli prodloužení, bohatší výbavě a větším standardním 19palcovým kolům těžší o nějakých šedesát kilo než stávající generace.

Na další stránce MOTORY A PŘEVODOVKY

Autor: 
Jenda
Tatra očima Františka Kardause
Auta
Nově objevené unikátní kreslené návrhy na plakáty automobilů Tatra, původní sádrový model Tatry a plakát od významného designéra a grafika Františka Kardause a mnoho dalšího nabídne Aukční dům Sýpka na své aukci v neděli 15.10. 2017 v 13.30 hod. v Topičově... (Pokračování...)
Auta
Ono to může v souvislosti s kompaktním hatchbackem segmentu B znít jako oxymóron, ale ne každý chce malé auto se základní výbavou. A Fiesta Vignale cílí především na movitější klientelu, která se spokojí s kompaktním autem a nepotřebuje si zvyšovat společenskou prestiž... (Pokračování...)
Auta
Ostrý Yaris je bezpochyby zpestřením trhu s malými hot hatchi, otázkou ovšem je, jak v nabité konkurenci obhájí velmi ambiciózní cenovku 850 000 korun. Pod kapotou ostrého Yarisu pracuje kompresorem přeplňovaná „jedna-osmička“ o výkonu 212 koní a točivém momentu 249 Nm (jsou to... (Pokračování...)
Auta
Slovíčko sériově je potřeba u Rolls-Royce Phantom brát trochu s rezervou, protože prakticky každé auto je kompletováno ručně vybraným týmem techniků a na zvláštní objednávku. Nicméně například platforma je pro všechny kusy shodná a stejně tak části karoserie. Takže se vlastně jedn... (Pokračování...)
Auta
Model RX se tak dočká sedmimístného provedení, které převezme stávající designové prvky a vlastně jen natáhne současné RX o pár centimetrů a přidá rozměrnější zadní okno, aby cestující ve třetí řadě neměli klaustrofobii. Lexus RX bude k dispozici ve verzi RX 350 s... (Pokračování...)
Auta
Audi RS 3 Sportback a Audi RS 3 Sedan stále používají přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI, ovšem vyladěný na rovných 400 koní a 480 Nm. Standardem je pohon všech kol a dvouspojková převodovka. Audi RS 3 Sportback začíná na částce 1 469 900 korun, RS 3 Sedan je o 42 000 Kč dražší. Stejn... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Verza 911 Targa je zpátky a v novém - dostala komplikovaný mechanismus skládání střechy, se kter...
V Řecku žije jistý člověk, který si říká Sergio. Jezdí starou Ladou. Zatím tedy nic zvlá...
BMW i8
BMW i8
BMW ve Frankfurtu zveřejnilo oficiální informace o novém sportovním hybridu i8, který rozšiřuje...
Španělský okruh Catalunya, Porsche 911 GT3 - co víc si přát? Rychlá jízda se pro tohoto pilota...
Je tu více než třicet nových fotek a máme detailní informace - nová GT3 je rychlejší, než jsme čekali...
Ještě včera jsme spekulovali o výkonu nové 911 GT3 a čekali plus mínus 450 koní. Omyl. Porsche dok...
Bohužel zatím jen fotky, ale podle nás jde o velmi fešné auto. Agresivní nárazníky, dvojit...
Porsche 911
Patříte-li mezi skalní příznivce Porsche 911, vyrazit v červenci na Festival rychlosti do Goodwoodu je přímo morální povinnost.
Legendární Festival rychlosti v Goodwoodu letos o víkendu 11. až 14. července oslaví již dvacáté...