Nové Porsche 911 oficiálně! Máme fotky i detailní informace.

Porsche 911 generace 991
Čtěte více: Auta
Vydáno: 18. 8. 2011  /   Aktualizováno: 24. 8. 2011
Nové Porsche 911 oficiálně! Máme fotky i detailní informace.
O Porsche se s oblibou říká, že nevyvíjejí, jen zdokonalují. Jenže jak ukazují oficiální fotky, které už se objevili na internetu, a jak se nám povedlo dát dohromady všechny novinky v technice, teď je to víc než evoluce...
Čtěte více: Frankfurt, porsche 911

Podvozek a karoserie
Nové Porsche 911 stojí na novém podvozku s prodlouženým rozvorem a zkrácenými převisy. Jak ukazuje boční profil, tak i při změně proporcí vozu, zůstává zachován charakter a vzhled 911 s typickými vzpřímenými áčkovými sloupky a splývavou zádí. A jaké změny proporcí? Tím nejdůležitějším je fakt, že motor se nastěhoval PŘED zadní nápravu a že vyvážení auta je aktuálně 48:52. Může za to hlavně prodloužení rozvoru o 100 mm a pak masivní použití hliníku na celém autě. Je jak na podlaze, tak na konstrukci přední části auta a také na některých panelech karoserie. Zadní křídlo, vnitřní a vnější postranní panely však mají příliš mnoho hlubokých kontur, a tak jsou vyrobeny z oceli. Přední členy deformační zóny, A - sloupky, rám střechy a prahy jsou pro dosažení větší tuhosti také ocelové. Hlavní nosník středové konzole je ze slitiny hořčíku. Přestože má nový vůz větší torzní tuhost, je zároveň díky novému provedení karoserie a dalším hmotnostním úsporám o nějakých třicet až čtyřicet kilogramů lehčí než současná základní verze 911 Carrera. Je zajímavé, že kdyby bylo celé auto ocelové, bylo by kvůli prodloužení, bohatší výbavě a větším standardním 19palcovým kolům těžší o nějakých šedesát kilo než stávající generace.

Na další stránce MOTORY A PŘEVODOVKY

Autor: 
Jenda
Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Verza 911 Targa je zpátky a v novém - dostala komplikovaný mechanismus skládání střechy, se kter...
V Řecku žije jistý člověk, který si říká Sergio. Jezdí starou Ladou. Zatím tedy nic zvlá...
BMW i8
BMW i8
BMW ve Frankfurtu zveřejnilo oficiální informace o novém sportovním hybridu i8, který rozšiřuje...
Španělský okruh Catalunya, Porsche 911 GT3 - co víc si přát? Rychlá jízda se pro tohoto pilota...
Je tu více než třicet nových fotek a máme detailní informace - nová GT3 je rychlejší, než jsme čekali...
Ještě včera jsme spekulovali o výkonu nové 911 GT3 a čekali plus mínus 450 koní. Omyl. Porsche dok...
Bohužel zatím jen fotky, ale podle nás jde o velmi fešné auto. Agresivní nárazníky, dvojit...
Porsche 911
Patříte-li mezi skalní příznivce Porsche 911, vyrazit v červenci na Festival rychlosti do Goodwoodu je přímo morální povinnost.
Legendární Festival rychlosti v Goodwoodu letos o víkendu 11. až 14. července oslaví již dvacáté...