Elektrická Toyota zajela Nürburgring pod osm minut! Tak rychlý trolejbus jste ještě neviděli. VIDEO

Toyota
Čtěte více: Auta
Vydáno: 31. 8. 2011  /   Aktualizováno: 31. 8. 2011
Elektrická Toyota zajela Nürburgring pod osm minut! Tak rychlý trolejbus jste ještě neviděli. VIDEO

Divize Toyota Motorsport dosáhla svého cíle a ukořistila rekord na Nürburgringu v kategorii elektrických aut, který držel Peugeot EX1 hodnotou 9 minut a 1,338 sekundy. Toyota na rekordní jízdu nasadila modifikovaný Radical, označený EV P001, osazený dvěma elektromotory s výkonem 280 kW (382 koní) a masivním točivým momentem 800 Nm. Tento speciál váží 950 kg, na stovku sprintuje za 3,9 sekundy a dosahuje maximálky 260 km/h, která bývá u elektromobilů zaměřených jinam než do města často neuralgický bod.

Jochen Krumbach obkroužil téměř 21 kilometrů dlouhou Severní smyčku ve fantastickém čase 7 minut a 47,794 sekundy, kterým Peugeot naprosto deklasoval. Elektrická Toyota se časem zařadila na úroveň například Ferrari 599 GTB Fiorano, Jaguaru XJ220 nebo Murciélaga LP-640 a zaostala jen pár sekund za novou 911 Turbo S.

Rob Leupen z Toyoty Motorsport se rozplývá nad tím, že elektrický pohon ukázal svůj potenciál pro budoucí využití v okruhovém závodění, které neztratí nic ze svého vzrušení, ale v každém případě bude nejlepší, když si uděláte vlastní názor. O rychlosti EV P001 není pochyb, ale kromě hvízdání větru, elektromotorů a pneumatik nám bohužel ještě něco chybí. Pořádný jekot spalovacího motoru a práskání výfuků. Podívejte se na video s rekordní jízdou.Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Tohle video je pěkně drsné, severní smyčka Nürburgringu trestá jakoukoliv řidičskou chybu velmi tvrdě. Pilot BMW...
Jaguar na Ringu provozuje jízdy pro veřejnost pod názvem Supersport Taxi. Jedno z jeho aut se nedávno dostalo do probl...
McLaren P1
Věděli jsme, že je děsivě rychlý. Tohle by byl ale čas z říše snů. Neskutečné!
Čas 6:33 je o patnáct sekund rychlejší, než který zajel současný držitel rekordu pro auta, co můžou na...
Nürburgring 918 Spyder
Smutný příběh spěje k nejasnému konci. Kdo se stane majitelem svatostánku petrolheadů?
Po několika letech vážných finančních problémů, způsobených flagrantním selháním...
Nissan GT-R
Zdá se, že do rodiny verzí Nismo brzy přibude další přírůstek. Ten nejsilnější a nejzběsilejší - GT-R Nismo.
Juke Nismo a 370Z Nismo jsou již na světě. Všichni jsme byli zvědaví, jestli se tahle sportovní divize Nissanu...
Naštěstí ne ve smyslu že by explodovalo, ale i tak šlo o pěkně hnusný incident. Po smyku šlo přes kr...
Když se to umí, tak to vypadá jednoduše. Tim Schrick rozhodně ví, jak na to, a severní smyčku Nü...