Elektrická Toyota zajela Nürburgring pod osm minut! Tak rychlý trolejbus jste ještě neviděli. VIDEO

Toyota
Čtěte více: Auta
Vydáno: 31. 8. 2011  /   Aktualizováno: 31. 8. 2011
Elektrická Toyota zajela Nürburgring pod osm minut! Tak rychlý trolejbus jste ještě neviděli. VIDEO

Divize Toyota Motorsport dosáhla svého cíle a ukořistila rekord na Nürburgringu v kategorii elektrických aut, který držel Peugeot EX1 hodnotou 9 minut a 1,338 sekundy. Toyota na rekordní jízdu nasadila modifikovaný Radical, označený EV P001, osazený dvěma elektromotory s výkonem 280 kW (382 koní) a masivním točivým momentem 800 Nm. Tento speciál váží 950 kg, na stovku sprintuje za 3,9 sekundy a dosahuje maximálky 260 km/h, která bývá u elektromobilů zaměřených jinam než do města často neuralgický bod.

Jochen Krumbach obkroužil téměř 21 kilometrů dlouhou Severní smyčku ve fantastickém čase 7 minut a 47,794 sekundy, kterým Peugeot naprosto deklasoval. Elektrická Toyota se časem zařadila na úroveň například Ferrari 599 GTB Fiorano, Jaguaru XJ220 nebo Murciélaga LP-640 a zaostala jen pár sekund za novou 911 Turbo S.

Rob Leupen z Toyoty Motorsport se rozplývá nad tím, že elektrický pohon ukázal svůj potenciál pro budoucí využití v okruhovém závodění, které neztratí nic ze svého vzrušení, ale v každém případě bude nejlepší, když si uděláte vlastní názor. O rychlosti EV P001 není pochyb, ale kromě hvízdání větru, elektromotorů a pneumatik nám bohužel ještě něco chybí. Pořádný jekot spalovacího motoru a práskání výfuků. Podívejte se na video s rekordní jízdou.Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)
Auta
Na první pohled je nové Audi A8 jen evolucí současného fungujícího receptu, ale ve skutečnosti se jedná o naprosto nově pojatý vůz. Poprvé jej s jinou než hybridní pohonnou jednotkou nedostanete, všechny produkční A8 mají mezi spalovacím motorem a samočinnou převodovkou ještě elektromotor. Ten... (Pokračování...)
Auta
Rallyekros aktuálně prožívá velký boom, psali jsme o tom v minulém vydání SPEEDu, a chce se udržet v sedle co nejdéle, proto také promotér World RX ve spolupráci s FIA a automobilkami plánuje zavedení čistě elektrických vozů. Nestane se tak dříve než v roce 2020, ale lze to brát za... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Tohle video je pěkně drsné, severní smyčka Nürburgringu trestá jakoukoliv řidičskou chybu velmi tvrdě. Pilot BMW...
Jaguar na Ringu provozuje jízdy pro veřejnost pod názvem Supersport Taxi. Jedno z jeho aut se nedávno dostalo do probl...
McLaren P1
Věděli jsme, že je děsivě rychlý. Tohle by byl ale čas z říše snů. Neskutečné!
Čas 6:33 je o patnáct sekund rychlejší, než který zajel současný držitel rekordu pro auta, co můžou na...
Nürburgring 918 Spyder
Smutný příběh spěje k nejasnému konci. Kdo se stane majitelem svatostánku petrolheadů?
Po několika letech vážných finančních problémů, způsobených flagrantním selháním...
Nissan GT-R
Zdá se, že do rodiny verzí Nismo brzy přibude další přírůstek. Ten nejsilnější a nejzběsilejší - GT-R Nismo.
Juke Nismo a 370Z Nismo jsou již na světě. Všichni jsme byli zvědaví, jestli se tahle sportovní divize Nissanu...
Naštěstí ne ve smyslu že by explodovalo, ale i tak šlo o pěkně hnusný incident. Po smyku šlo přes kr...
Když se to umí, tak to vypadá jednoduše. Tim Schrick rozhodně ví, jak na to, a severní smyčku Nü...