Nissan postaví Juke s motorem z GT-R!

Super Juke
Čtěte více: Auta
Vydáno: 27. 9. 2011  /   Aktualizováno: 27. 9. 2011
Nissan postaví Juke s motorem z GT-R!
Čtěte více: Nissan, GT-R, super, juke

Tohle zní jako aprílový vtípek ale pokud dobře koukáme do kalendáře, prvního dubna už letos bylo. Evropská divize Nissanu prý potvrdila že chystá ještě ujetější verzi svého ujetého miniSUV Juke. A trik bude spočívat v tom že "Super Juke" - jak mu prý u Nissanu přezdívají dostane dvěma turby dopovaný šestiválec o objemu 3,8 litru s 530 koni. Jinými slovy motor z Nissanu GT-R. Na stovku by takové auto mohlo zrychlit za méně než čtyři sekundy, tento údaj napovídá že Juke dostane také chytrý pohon všech kol z japonské Godzilly. Takovou šílenost automobilka samozřejmě nebude prodávat, má údajně sloužit k popularizaci značky mezi mladším obecenstvem. Škoda. My bychom ho brali hned.

Autor fotografie: 
AutoExpress
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)
Auta
Na první pohled je nové Audi A8 jen evolucí současného fungujícího receptu, ale ve skutečnosti se jedná o naprosto nově pojatý vůz. Poprvé jej s jinou než hybridní pohonnou jednotkou nedostanete, všechny produkční A8 mají mezi spalovacím motorem a samočinnou převodovkou ještě elektromotor. Ten... (Pokračování...)
Auta
Rallyekros aktuálně prožívá velký boom, psali jsme o tom v minulém vydání SPEEDu, a chce se udržet v sedle co nejdéle, proto také promotér World RX ve spolupráci s FIA a automobilkami plánuje zavedení čistě elektrických vozů. Nestane se tak dříve než v roce 2020, ale lze to brát za... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Máte zájem o krásný netknutý sporťák ze zlaté éry devadesátých let?...
Leje jako z konve, ale to nemění nic na tom, že by se tenhle závod neměl jet. Tedy podle pořadatelů v Moskvě. Nám to...
Vozíky pro lidi se sníženou mobilitou u nás nejsou úplně běžné, ale asi víte, o co jde. Tenhle m...
Dacia Duster
Nissan Terrano
Levná novinka Nissanu by se měla představit ještě letos, pravděpodobně na podzim ve Frankfurtu.
Nissan se údajně chystá využít svých vazeb na Renault a rozšířit nabídku o levn...
Nissan R35 GT-R AMS Alpha 12
Zhruba před měsícem jsme tu měli video, na kterém Rusové testovali, jak rychle se dá jet s Nissanem GT-R na...
Nissan R35 GT-R
O nedávno stanovený rekord na ledu s hodnotou 335,714 km/h se postaralo Audi RS-6 na závodních pneumatik...
Infiniti Q50
Nissan
Další značkou, která se vydává cestou razantního odlehčování karoserií, je japonský Nissan.
Nissan nechce zůstat stranou aktuálního trendu snižování hmotnosti nových modelů a začal jednat....