Poloviční blázen a umělec si staví v garáži vlastní Ford GT90. Má být rychlejší než Bugatti Veyron!

Ford GT90
Čtěte více: Auta
Vydáno: 5. 10. 2011  /   Aktualizováno: 5. 10. 2011
Poloviční blázen a umělec si staví v garáži vlastní Ford GT90. Má být rychlejší než Bugatti Veyron!

Původní GT90 je dodnes jedním z nejšílenějších a také nejpovedenějších konceptů značky Ford. Stvořen jako pomyslný nástupce Fordu GT40, ale v podobě pro devadesátá léta. Koncept se představil v roce 1995 na detroitském autosalonu jako „nejmocnější superauto na světě“. Se čtyřmi turbodmychadly přeplňovaným dvanáctiválcem uprostřed o výkonu 730 koní a slibovanou maximální rychlostí 378 km/h si to mohlo dovolit.

Tohle auto se stalo snem Američana jménem Adam Pintek, koncepčního umělce firmy Nvidia, vyrábějící grafické karty do počítačů. Viděl ho ve hře Need for Speed 2 a okamžitě se zamiloval. GT90 se nikdy nedostalo do výroby, takže jej nikdo nemohl mít. Časem se rozhodl postavit své GT90 ve vlastní garáži.

S novodobou napodobeninou chce být rychlejší než auta věhlasných značek jako Lamborghini, Koenigsegg a Bugatti. To jsou hodně odvážné plány... Jenže jestli se vše povede jak má, mohlo by toho být schopné.

Takže jaké má být?

Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)
Auta
Na první pohled je nové Audi A8 jen evolucí současného fungujícího receptu, ale ve skutečnosti se jedná o naprosto nově pojatý vůz. Poprvé jej s jinou než hybridní pohonnou jednotkou nedostanete, všechny produkční A8 mají mezi spalovacím motorem a samočinnou převodovkou ještě elektromotor. Ten... (Pokračování...)
Auta
Rallyekros aktuálně prožívá velký boom, psali jsme o tom v minulém vydání SPEEDu, a chce se udržet v sedle co nejdéle, proto také promotér World RX ve spolupráci s FIA a automobilkami plánuje zavedení čistě elektrických vozů. Nestane se tak dříve než v roce 2020, ale lze to brát za... (Pokračování...)