10 automobilových výrazů které musíte znát

Top 10
Čtěte více: Auta
Vydáno: 21. 10. 2011  /   Aktualizováno: 21. 10. 2011
10 automobilových výrazů které musíte znát
Je čas se trochu vzdělat přátelé. Tohle je deset věcí které prostě musíte znát když vás zajímají auta

10. Fialky

Alias xenonové světlomety. Název sice může budit dojem že jde o jednoletou až vytrvalou bylinu s typicky fialovou barvou ale ve světě aut jde o světla která fungují díky výboji mezi dvěma elektrodami v baňce naplněné inertním plynem - dle názvu samozřejmě xenonem. Výhodou xenonů/fialek je až šestkrát vyšší životnost ve srovnání s normálními světly, mají také zhruba 2,5krát větší účinnost než normální halogenové žárovky a světelný kužel má větší dosvit. V některých směrech je překonávají diody a za nějakou dobu je nahradí laserová světla která vyvíjí BMW ale jejich výhody jsou prověřené a nepopiratelné.

9. Bengálci

Původně šlo o národ který žije na jih od Himalájí mezi Nepálem, Bhůtánem a cípem Indie. Mluví vlastním jazykem, bengálštinou. V našich podmínkách jejich jazyk vypadá asi takto: "Dobrý den pane řidiči, silniční kontrola, předložte doklady o pojištění vozidla, řidičský průkaz a technický průkaz." Jejich kmen se dělí na dva směry - státní a městské bengálce se sníženou inteligencí. Dávejte si na ně pozor!
Pokračujte na další stránce...

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

V rozhovoru pro magazín Autocar to potvrdil šéf divize M Friedrich Nitschke. "Naší filozofi...
Další způsob jak nás navnadit. Tohle foto se ven asi dostat nemělo.
Už jsme viděli videa s designem nové Corvette, která ukazovala podobou, jakou si myslíme, že bude mít. Pak tu...
Pokud je BMW vaše krevní skupina a máte rádi slowmotion záběry a počítačovou animaci, tak tohle...
BMW M5 F10
Vypadá to, že BMW trochu přestřelilo, protože její bomba v podobě nové M5 s manuálem dopadla tam, kde nemá co dělat.
Když si člověk hned po ránu přečte podobnou zprávu, musí se trochu zasmát. Cynicky samozřejmě. BMW stejně...
Top 10
Konec roku znamená že je čas bilancovat. A my pro vás připravili galerii milionových supersportů které se...
Porsche 911
Jestli se Carrera bude v budoucnu prodávat nejen s PDK, ale i manuálem, záleží na vás!
Výkonný ředitel Porsche Matthias Muller v rozhovoru pro časopis Motor trend slíbil, že manuální...
Crash
Desítka legračních nehod při kterých si auta hrála na buldozer
Když se setká auto s kusem výstavby, většinou to znamená KO pro motorové vozidlo. Zde máme...