Bojíte se bakterií? Tak raději netankujte.

Čtěte více: Auta
Vydáno: 31. 10. 2011  /   Aktualizováno: 31. 10. 2011
Bojíte se bakterií? Tak raději netankujte.
Odpůrci aut se spalovacími motory mají další důkaz, jak hrůzostrašně jsou nebezpečná.

Čerpání paliva může vyvolat zákeřné choroby. Mikrobiologové z arizonské univerzity v zistili, že jedním z největších přenašečů bakterií v moderní společnosti jsou pistole na čerpacích stanicích. Výzkum ukázal, že celých 71 procent zkoumaných rukojetí bylo „vysoce kontaminováno“ druhy baterií, které jsou spojovány s vysokým rizikem onemocnění.

Takže bychom si pro vlastní zdraví měli koupit elektromobily a nabíjet si je doma? Asi ne, dost bakterií bude bydlet asi i na rukojetích veřejných dobíjecích stanic. Ostatně tento průzkum zkoumal i parkovací automaty a stejně bylo „nakaženo“ 40 procent z nich. Podobné to bude třeba s bankomaty nebo dveřními klikami obchodů. Čerpání paliva se asi nevyhneme. Ale můžeme si na benzínce vzít mikrotenovou rukavici...

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Jsme v Rusku a zdá se, že tohle je nové provedení hry kuželky. Akorát, že stojí mnohem víc peněz...
Americký rapper Ludacris (vlastním jménem Christopher Brian Bridges) má za sebou hromadu úspěchů. Třikr...
Bavaria – prémiové nealkoholické pivo z Holandska
Výborná chuť nealkoholického piva Bavaria potěší zejména řidiče a všechny účastn...
I renomovaný úpravce někdy prostě přestřelí. Tohle je hodně mimo mísu.
Tohle nepíšeme často, ale někdy je zapotřebí pozastavit se a zamyslet se, kde jsou hranice. No nevíme, co si...
Tohle je noční můra každého motorkáře. Jedete si a v tom se objeví auto v protisměru. Přesně to se stalo chlap...
Namrzlá silnice a několik tun na návěsu znamená, že musíte brzdit hodně s předstihem. Tenhle řidič si to už...
I když každý člověk je jiný a stejně tak se liší i požadavky a ideální představa řidiče o jeho...