Bojíte se bakterií? Tak raději netankujte.

Čtěte více: Auta
Vydáno: 31. 10. 2011  /   Aktualizováno: 31. 10. 2011
Bojíte se bakterií? Tak raději netankujte.
Odpůrci aut se spalovacími motory mají další důkaz, jak hrůzostrašně jsou nebezpečná.

Čerpání paliva může vyvolat zákeřné choroby. Mikrobiologové z arizonské univerzity v zistili, že jedním z největších přenašečů bakterií v moderní společnosti jsou pistole na čerpacích stanicích. Výzkum ukázal, že celých 71 procent zkoumaných rukojetí bylo „vysoce kontaminováno“ druhy baterií, které jsou spojovány s vysokým rizikem onemocnění.

Takže bychom si pro vlastní zdraví měli koupit elektromobily a nabíjet si je doma? Asi ne, dost bakterií bude bydlet asi i na rukojetích veřejných dobíjecích stanic. Ostatně tento průzkum zkoumal i parkovací automaty a stejně bylo „nakaženo“ 40 procent z nich. Podobné to bude třeba s bankomaty nebo dveřními klikami obchodů. Čerpání paliva se asi nevyhneme. Ale můžeme si na benzínce vzít mikrotenovou rukavici...

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Jsme v Rusku a zdá se, že tohle je nové provedení hry kuželky. Akorát, že stojí mnohem víc peněz...
Americký rapper Ludacris (vlastním jménem Christopher Brian Bridges) má za sebou hromadu úspěchů. Třikr...
Bavaria – prémiové nealkoholické pivo z Holandska
Výborná chuť nealkoholického piva Bavaria potěší zejména řidiče a všechny účastn...
I renomovaný úpravce někdy prostě přestřelí. Tohle je hodně mimo mísu.
Tohle nepíšeme často, ale někdy je zapotřebí pozastavit se a zamyslet se, kde jsou hranice. No nevíme, co si...
Tohle je noční můra každého motorkáře. Jedete si a v tom se objeví auto v protisměru. Přesně to se stalo chlap...
Namrzlá silnice a několik tun na návěsu znamená, že musíte brzdit hodně s předstihem. Tenhle řidič si to už...
I když každý člověk je jiný a stejně tak se liší i požadavky a ideální představa řidiče o jeho...