Chevrolet slaví sto let - mrkněte se jak se vyvíjelo jeho logo

Čtěte více: Auta
Vydáno: 3. 11. 2011  /   Aktualizováno: 3. 11. 2011
Chevrolet slaví sto let - mrkněte se jak se vyvíjelo jeho logo

Švýcarský imigrant, „ďábelsky odvážný“ závodník Louis Chevrolet a americký průmyslník Billy Durant založili Chevrolet Motor Car Company v Detroitu, USA 3. listopadu 1911.
O sto let a přes 209 miliónů vozidel později je Chevrolet čtvrtou největší automobilovou značkou na světě z pohledu ročního prodeje. V roce 2010 prodal přes 4 milióny aut
ve více než 130 zemích. Jinak řečeno, každých 7 sekund si na světě někdo koupí Chevrolet. Do Evropy oficiálně vstoupil v roce 2005.

V naší malé galerii se můžete podívat jak se vyvíjelo logo automobilky od založení až do dneška. A máme na vás zvídavou otázku: Jaký je váš nejoblíbenější Chevrolet? Je to Corvette? Nebo Camaro? Nebo něco úplně jiného?

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Znáte to. Koupíte si nové Camaro ZL-1 s výkonem 580 koní, začnete si hrát s kontrolou trakce a...
Národní muzeum Chevroletu Corvette v New Yorku postihla katastrofa - přímo pod výstavní sín...
Režisér Michael Bay zveřejnil podobu konceptu Chevroletu Camaro, který bude hrát autobota Bumblebee v jeho chystan...
Chevrolet Camaro
Schválně se podívejte, není to moc hezká záležitost. Toto bylo nejrychlejší Camaro světa,...
SRT Viper Time Attack
SRT Viper Time Attack
Mezi Viperem a Corvette zuří otevřená válka. Nový Viper TA je reakcí na porážku od ZR1. Do ran sype další sůl.
SRT, sportovní odnož Chrysleru, koncem března na autosalonu v New Yorku představí nový Viper TA. Ta dvě písmena...
Callaway C21 AeroWagon
Callaway C21 AeroWagon
V případě dostatečného zájmu Callaway spustí výrobu praktičtější Corvette. Cena přestavby přitom nepřesáhne 15 tisíc dolarů.
Renomovaná firma Callaway Cars z Connecticutu, která se dlouhodobě specializuje na úpravy Corvette a v jejíž...
Když zamaskujete profesionálního závodníka Jeffa Gordona, dáte mu skrytou kameru a pošlete ho na...