Chevrolet slaví sto let - mrkněte se jak se vyvíjelo jeho logo

Čtěte více: Auta
Vydáno: 3. 11. 2011  /   Aktualizováno: 3. 11. 2011
Chevrolet slaví sto let - mrkněte se jak se vyvíjelo jeho logo

Švýcarský imigrant, „ďábelsky odvážný“ závodník Louis Chevrolet a americký průmyslník Billy Durant založili Chevrolet Motor Car Company v Detroitu, USA 3. listopadu 1911.
O sto let a přes 209 miliónů vozidel později je Chevrolet čtvrtou největší automobilovou značkou na světě z pohledu ročního prodeje. V roce 2010 prodal přes 4 milióny aut
ve více než 130 zemích. Jinak řečeno, každých 7 sekund si na světě někdo koupí Chevrolet. Do Evropy oficiálně vstoupil v roce 2005.

V naší malé galerii se můžete podívat jak se vyvíjelo logo automobilky od založení až do dneška. A máme na vás zvídavou otázku: Jaký je váš nejoblíbenější Chevrolet? Je to Corvette? Nebo Camaro? Nebo něco úplně jiného?

Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)
Auta
Na první pohled je nové Audi A8 jen evolucí současného fungujícího receptu, ale ve skutečnosti se jedná o naprosto nově pojatý vůz. Poprvé jej s jinou než hybridní pohonnou jednotkou nedostanete, všechny produkční A8 mají mezi spalovacím motorem a samočinnou převodovkou ještě elektromotor. Ten... (Pokračování...)
Auta
Rallyekros aktuálně prožívá velký boom, psali jsme o tom v minulém vydání SPEEDu, a chce se udržet v sedle co nejdéle, proto také promotér World RX ve spolupráci s FIA a automobilkami plánuje zavedení čistě elektrických vozů. Nestane se tak dříve než v roce 2020, ale lze to brát za... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Znáte to. Koupíte si nové Camaro ZL-1 s výkonem 580 koní, začnete si hrát s kontrolou trakce a...
Národní muzeum Chevroletu Corvette v New Yorku postihla katastrofa - přímo pod výstavní sín...
Režisér Michael Bay zveřejnil podobu konceptu Chevroletu Camaro, který bude hrát autobota Bumblebee v jeho chystan...
Chevrolet Camaro
Schválně se podívejte, není to moc hezká záležitost. Toto bylo nejrychlejší Camaro světa,...
SRT Viper Time Attack
SRT Viper Time Attack
Mezi Viperem a Corvette zuří otevřená válka. Nový Viper TA je reakcí na porážku od ZR1. Do ran sype další sůl.
SRT, sportovní odnož Chrysleru, koncem března na autosalonu v New Yorku představí nový Viper TA. Ta dvě písmena...
Callaway C21 AeroWagon
Callaway C21 AeroWagon
V případě dostatečného zájmu Callaway spustí výrobu praktičtější Corvette. Cena přestavby přitom nepřesáhne 15 tisíc dolarů.
Renomovaná firma Callaway Cars z Connecticutu, která se dlouhodobě specializuje na úpravy Corvette a v jejíž...
Když zamaskujete profesionálního závodníka Jeffa Gordona, dáte mu skrytou kameru a pošlete ho na...