Nová BMW prý budou mít lepší promítání na přední sklo než bojová stíhačka Eurofighter Typhoon.

Čtěte více: Auta
Vydáno: 7. 11. 2011  /   Aktualizováno: 7. 11. 2011
Nová BMW prý budou mít lepší promítání na přední sklo než bojová stíhačka Eurofighter Typhoon.
Head-Up displeje se rozzáří všemi barvami
Čtěte více: BMW, head-up, displej, display, HUD, Oldsmobile

BMW nabídne plně barevné head-up displeje pro téměř všechny své modely včetně nové řady 3. Nyní má vyvinutou novou generaci HUD, která již dokáže zobrazovat informace v plné barevné škále. Základní princip se nezměnil. Silný zdroj světla svítí skrze průsvitný TFT displej ve hlubinách palubní desky a na přední sklo se speciální fólií zabraňující dvojitým odrazům jej posílají speciálně tvarovaná zrcadla.

Tato technologie byla původně vyvinuta pro bojová letadla, v těch prvních se objevila již během padesátých let minulého století. S automobilovým head-up displejem přišel jako první Oldsmobile Cutlass Supreme v roce 1988, ale nejvíce na něm zapracovalo BMW. To se také v lednu roku 2004 stalo první evropskou značkou, která tuto vymoženost nabídla pro novou řadu 5. Nyní tuto technologii používá také Audi a ve zjednodušené podobě s vyklápěcím plexisklem i koncern PSA.

Je to chytrý vynález. Podle výsledků výzkumu normální řidič potřebuje celou sekundu k tomu, aby se podíval na tachometr v přístrojové kapličce (u BMW brzy digitální), než vrátí pohled zpět na silnici. Za tu dobu i při městské rychlosti 50 km/h ujede naslepo zhruba 14 metrů. Systém promítající nejdůležitější informace přímo na čelní sklo tuto dobu zkrátí na polovic. A co teprve až se s BMW pořítíte po Autobahn rychlostí 250 km/h...

Perlička na konec: podle testovacího pilota společnosti Eurofighter Roberta Hierla má nová generace tohoto systému od BMW lepší rozlišení než v bojové stíhačce Typhoon.

Tatra očima Františka Kardause
Auta
Nově objevené unikátní kreslené návrhy na plakáty automobilů Tatra, původní sádrový model Tatry a plakát od významného designéra a grafika Františka Kardause a mnoho dalšího nabídne Aukční dům Sýpka na své aukci v neděli 15.10. 2017 v 13.30 hod. v Topičově... (Pokračování...)
Auta
Ono to může v souvislosti s kompaktním hatchbackem segmentu B znít jako oxymóron, ale ne každý chce malé auto se základní výbavou. A Fiesta Vignale cílí především na movitější klientelu, která se spokojí s kompaktním autem a nepotřebuje si zvyšovat společenskou prestiž... (Pokračování...)
Auta
Ostrý Yaris je bezpochyby zpestřením trhu s malými hot hatchi, otázkou ovšem je, jak v nabité konkurenci obhájí velmi ambiciózní cenovku 850 000 korun. Pod kapotou ostrého Yarisu pracuje kompresorem přeplňovaná „jedna-osmička“ o výkonu 212 koní a točivém momentu 249 Nm (jsou to... (Pokračování...)
Auta
Slovíčko sériově je potřeba u Rolls-Royce Phantom brát trochu s rezervou, protože prakticky každé auto je kompletováno ručně vybraným týmem techniků a na zvláštní objednávku. Nicméně například platforma je pro všechny kusy shodná a stejně tak části karoserie. Takže se vlastně jedn... (Pokračování...)
Auta
Model RX se tak dočká sedmimístného provedení, které převezme stávající designové prvky a vlastně jen natáhne současné RX o pár centimetrů a přidá rozměrnější zadní okno, aby cestující ve třetí řadě neměli klaustrofobii. Lexus RX bude k dispozici ve verzi RX 350 s... (Pokračování...)
Auta
Audi RS 3 Sportback a Audi RS 3 Sedan stále používají přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI, ovšem vyladěný na rovných 400 koní a 480 Nm. Standardem je pohon všech kol a dvouspojková převodovka. Audi RS 3 Sportback začíná na částce 1 469 900 korun, RS 3 Sedan je o 42 000 Kč dražší. Stejn... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Tohle video je pěkně drsné, severní smyčka Nürburgringu trestá jakoukoliv řidičskou chybu velmi tvrdě. Pilot BMW...
BMW 330d BBM
BMW 330d BBM Motorsport
Firma BBM Motorsport představila tuningový program pro BMW 330d s velice populárním naftovým třílitrem....
BMW Gran Lusso Coupe
Nedávno představený koncept Gran Lusso Coupe alias řada 8 se možná dočká sériové výroby.
Když BMW na nedávné přehlídce Concorso d'Eleganza Villa d'Este představilo elegantní kupé Gran...
BMW M5 a M6
U nové BMW M5 nebo M6 jste si rozhodně nemohli stěžovat na nedostatečné stádo koní pod kapotou. Vždyť jich maj...
BMW M5
Drží ho zkušený instruktor a německé kladivo na dlouhé smyky BMW M5.
Již před časem jsme vám psali o tom, že BMW chce pro sebe získat rekord o nejdelší drift. A vy už teď čtete...
Auto s názvem Gran Lusso Coupé se představí na přehlídce elegance Concorso d’Eleganza Villa d’Este...
Současný rekord drží Čína. Délka driftu je 5,8 km (3,6 mil). Ale Amerika chce rekord zpět. Má se o to...