Jeremy Clarkson zase exceluje, tentokrát o stávkujících: „Nechal bych je všechny postřílet!“

Čtěte více: Auta
Vydáno: 1. 12. 2011  /   Aktualizováno: 1. 12. 2011
Jeremy Clarkson zase exceluje, tentokrát o stávkujících: „Nechal bych je všechny postřílet!“
Pozvěte si Jeremyho Clarksona do živého vysílání a máte zaděláno na problém. Tentokrát nemluvil o autech, ale o stávkujících zaměstnancích státního sektoru! BBC se musí omlouvat...

My tady od aut moc dobře víme že Jeremy si nebere servítky, a tak nás tohle vystoupení ani moc nepřekvapilo... Jenže BBC se teď musí omlouvat, protože náš oblíbený moderátor coby host pořadu The One Show byl obzvlášť upřímný: „Nechal bych všechny stávkujícící úředníky postřílet. Vyvedl bych je ven a popravil před zraky jejich rodin,“ řekl Clarkson. „Jako zaměstnanci státního sektoru mají dobré platy a garantovanou penzi, zatímco ostatní musí na své živobytí tvrdě pracovat.“ 
Jeremy Clarkson tak reagoval na středeční stávku britských státních zaměstnanců, do které se zapojili asi dva miliony lidí. Šlo o penzijní reformu.
Ale to ještě není všechno. V tom samém pořadu se nechal slyšel, že nechápe, proč by měl vlak pod který skočí sebevrah zastavit, což zdrží všechny cestující. „Všichni si říkají - proč stojíme kvůli tomu, že jsme někoho přejeli? Jakou to má cenu?“
No, zdá se, že Jeremy má formu! A právě teď můžete v sekci soutěže vyhrát jeho nejnovější DVD!

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)