První M3 DTM už ukázalo svoje válečné barvy. Nová sezóna se rychle blíží.

BMW M3 DTM Castrol Edge a Aral Ultimate
Čtěte více: Auta
Vydáno: 31. 1. 2012  /   Aktualizováno: 31. 1. 2012
První M3 DTM už ukázalo svoje válečné barvy. Nová sezóna se rychle blíží.
Nováček ve startovním poli byl odhalen v závodním převleku. Kdy se představí další?
Čtěte více: BMW, 2012, M3, novinka, DTM, castrol, edge, aral, ultimate, overal

Sezóna DTM 2012 zanedlouho vypukne - začíná se na konci dubna v závodě na Hockenheimringu. BMW už má na okruhu jistý u svůj safety car. Hlavní zprávou ale je, že jedna ze šesti M3 DTM, která se bude nově prohánět na trati, už představila svůj závodní overal. Ty barvy nesou jméno Castrol Edge a Aral Ultimate. Důvod, proč právě Castrol je jednoduchý. Dlouholetá bezproblémová spolupráce mezi BMW a Castrolem a používání těchto vynikajících lubrikantů, které BMW dovedly k mnoha úpěchům, si zaslouží oslavit. Brzy budou určitě následovat další, kteří nám představí své speciály a jejich barvy.

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Zapamatujte si jedno datum! Všechno to vypukne 23.11.2013.
Pokud tohle čtete, tak víte, co vás baví. Prostě chcete zažít, jaká je to palba v rallyovém speci...
Tohle video je pěkně drsné, severní smyčka Nürburgringu trestá jakoukoliv řidičskou chybu velmi tvrdě. Pilot BMW...
Strhující příběh. Dokonalá režie. Dechberoucí scény. Ti, kterým nekoluje benzín v...
BMW 330d BBM
BMW 330d BBM Motorsport
Firma BBM Motorsport představila tuningový program pro BMW 330d s velice populárním naftovým třílitrem....
Zaměřili se hlavně na odlehčení turbodmychadel. Ta se nyní rychleji točí a nárůst plnícího tlaku...
Na začátek jedna smutná pravda - do výroby se nedostal a s největší pravděpodobností ani...
Lewis Hamilton má "práce" nad hlavu, ale nezabránilo mu to v tom, aby přijal nabídku Mercedesu na...