První M3 DTM už ukázalo svoje válečné barvy. Nová sezóna se rychle blíží.

BMW M3 DTM Castrol Edge a Aral Ultimate
Čtěte více: Auta
Vydáno: 31. 1. 2012  /   Aktualizováno: 31. 1. 2012
První M3 DTM už ukázalo svoje válečné barvy. Nová sezóna se rychle blíží.
Nováček ve startovním poli byl odhalen v závodním převleku. Kdy se představí další?
Čtěte více: BMW, 2012, M3, novinka, DTM, castrol, edge, aral, ultimate, overal

Sezóna DTM 2012 zanedlouho vypukne - začíná se na konci dubna v závodě na Hockenheimringu. BMW už má na okruhu jistý u svůj safety car. Hlavní zprávou ale je, že jedna ze šesti M3 DTM, která se bude nově prohánět na trati, už představila svůj závodní overal. Ty barvy nesou jméno Castrol Edge a Aral Ultimate. Důvod, proč právě Castrol je jednoduchý. Dlouholetá bezproblémová spolupráce mezi BMW a Castrolem a používání těchto vynikajících lubrikantů, které BMW dovedly k mnoha úpěchům, si zaslouží oslavit. Brzy budou určitě následovat další, kteří nám představí své speciály a jejich barvy.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Zapamatujte si jedno datum! Všechno to vypukne 23.11.2013.
Pokud tohle čtete, tak víte, co vás baví. Prostě chcete zažít, jaká je to palba v rallyovém speci...
Tohle video je pěkně drsné, severní smyčka Nürburgringu trestá jakoukoliv řidičskou chybu velmi tvrdě. Pilot BMW...
Strhující příběh. Dokonalá režie. Dechberoucí scény. Ti, kterým nekoluje benzín v...
BMW 330d BBM
BMW 330d BBM Motorsport
Firma BBM Motorsport představila tuningový program pro BMW 330d s velice populárním naftovým třílitrem....
Zaměřili se hlavně na odlehčení turbodmychadel. Ta se nyní rychleji točí a nárůst plnícího tlaku...
Na začátek jedna smutná pravda - do výroby se nedostal a s největší pravděpodobností ani...
Lewis Hamilton má "práce" nad hlavu, ale nezabránilo mu to v tom, aby přijal nabídku Mercedesu na...