Geniální řešení "2v1". Volkswagen Transporter díky výsuvné zádi snadno proměníte v karavan.

Čtěte více: Auta
Vydáno: 10. 2. 2012  /   Aktualizováno: 10. 2. 2012
Geniální řešení "2v1". Volkswagen Transporter díky výsuvné zádi snadno proměníte v karavan.
Na první pohled to vypadá, že řídíte obyčejný VW Transporter. Na parkovišti ho ale proměníte v karavan.

Mnoho lidí, kteří po světě rádi cestují s karavanem, si stěžuje, že je příliš velký na manévrování ve městě nebo na parkovištích. Britská firma Overland Motorhomes přišla s geniálním nápadem. Jmenuje se Volkswagen Transporter DoubleBack a má elekticky výsuvnou záď, která stojí na vlastních nohách, a prostor vozu téměř zdvojnásobí. Tím spojí dvě velká pozitiva. Řídíte běžný Transporter s prodlouženým rozvorem a dvoulitrovým TDI o 140 koních, ale po zastavení si můžete užívat prostoru karavanu.Tatra očima Františka Kardause
Auta
Nově objevené unikátní kreslené návrhy na plakáty automobilů Tatra, původní sádrový model Tatry a plakát od významného designéra a grafika Františka Kardause a mnoho dalšího nabídne Aukční dům Sýpka na své aukci v neděli 15.10. 2017 v 13.30 hod. v Topičově... (Pokračování...)
Auta
Ono to může v souvislosti s kompaktním hatchbackem segmentu B znít jako oxymóron, ale ne každý chce malé auto se základní výbavou. A Fiesta Vignale cílí především na movitější klientelu, která se spokojí s kompaktním autem a nepotřebuje si zvyšovat společenskou prestiž... (Pokračování...)
Auta
Ostrý Yaris je bezpochyby zpestřením trhu s malými hot hatchi, otázkou ovšem je, jak v nabité konkurenci obhájí velmi ambiciózní cenovku 850 000 korun. Pod kapotou ostrého Yarisu pracuje kompresorem přeplňovaná „jedna-osmička“ o výkonu 212 koní a točivém momentu 249 Nm (jsou to... (Pokračování...)
Auta
Slovíčko sériově je potřeba u Rolls-Royce Phantom brát trochu s rezervou, protože prakticky každé auto je kompletováno ručně vybraným týmem techniků a na zvláštní objednávku. Nicméně například platforma je pro všechny kusy shodná a stejně tak části karoserie. Takže se vlastně jedn... (Pokračování...)
Auta
Model RX se tak dočká sedmimístného provedení, které převezme stávající designové prvky a vlastně jen natáhne současné RX o pár centimetrů a přidá rozměrnější zadní okno, aby cestující ve třetí řadě neměli klaustrofobii. Lexus RX bude k dispozici ve verzi RX 350 s... (Pokračování...)
Auta
Audi RS 3 Sportback a Audi RS 3 Sedan stále používají přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI, ovšem vyladěný na rovných 400 koní a 480 Nm. Standardem je pohon všech kol a dvouspojková převodovka. Audi RS 3 Sportback začíná na částce 1 469 900 korun, RS 3 Sedan je o 42 000 Kč dražší. Stejn... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

TopGear už má na své facebookové stránce deset milionů fanoušků. To se musí oslavit. A nebyl by...
Škoda Superb Combi
Možná vnímáte karavanisty jako poněkud svéráznou skupinu individuí, která se o své...