Geniální řešení "2v1". Volkswagen Transporter díky výsuvné zádi snadno proměníte v karavan.

Čtěte více: Auta
Vydáno: 10. 2. 2012  /   Aktualizováno: 10. 2. 2012
Geniální řešení "2v1". Volkswagen Transporter díky výsuvné zádi snadno proměníte v karavan.
Na první pohled to vypadá, že řídíte obyčejný VW Transporter. Na parkovišti ho ale proměníte v karavan.

Mnoho lidí, kteří po světě rádi cestují s karavanem, si stěžuje, že je příliš velký na manévrování ve městě nebo na parkovištích. Britská firma Overland Motorhomes přišla s geniálním nápadem. Jmenuje se Volkswagen Transporter DoubleBack a má elekticky výsuvnou záď, která stojí na vlastních nohách, a prostor vozu téměř zdvojnásobí. Tím spojí dvě velká pozitiva. Řídíte běžný Transporter s prodlouženým rozvorem a dvoulitrovým TDI o 140 koních, ale po zastavení si můžete užívat prostoru karavanu.Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

TopGear už má na své facebookové stránce deset milionů fanoušků. To se musí oslavit. A nebyl by...
Škoda Superb Combi
Možná vnímáte karavanisty jako poněkud svéráznou skupinu individuí, která se o své...