Tohle je nové Ferrari F12berlinetta! Dvanáctiválec, 740 koní a 8700 otáček. Panebože, to je nádhera!

Ferrari F12berlinetta
Čtěte více: Auta
Vydáno: 29. 2. 2012  /   Aktualizováno: 29. 2. 2012
Tohle je nové Ferrari F12berlinetta! Dvanáctiválec, 740 koní a 8700 otáček. Panebože, to je nádhera!
Ferrari právě pustilo do světa svůj nejnovější model. Začínáme šetřit.

Bude to klasické velké Ferrari s dvanáctiválcem, ale bude naprosto výjimečné. Krom toho, že je to nejsilnější silniční auto značky všech dob, tak je taky nejrychlejší - na okruhu Fiorano zajelo kolo za 1 minutu a 23 sekund.

Jeho motor má být mimořádně efektivní jak mechanicky, tak co se týče spalování i pohybu kapalin a plynů. Z objemu 6262 cm3 produkuje 740 koní při 8500 otáčkách, to znamená 118 k z jednoho litru. Omezovač zasáhne o dvě stovky otáček výše, až v 8700/min. Točivý dvanáctiválec by měl být i pružný. Maximální kroutící moment 690 Nm sice vrcholí v 6000 otáčkách, ale jeho osmdesát procent bude k dispozici již v dvou a půl tisících. Takže F12berlinetta potáhne jak ďas v prakticky celém běžně používaném spektru otáček.

Tatra očima Františka Kardause
Auta
Nově objevené unikátní kreslené návrhy na plakáty automobilů Tatra, původní sádrový model Tatry a plakát od významného designéra a grafika Františka Kardause a mnoho dalšího nabídne Aukční dům Sýpka na své aukci v neděli 15.10. 2017 v 13.30 hod. v Topičově... (Pokračování...)
Auta
Ono to může v souvislosti s kompaktním hatchbackem segmentu B znít jako oxymóron, ale ne každý chce malé auto se základní výbavou. A Fiesta Vignale cílí především na movitější klientelu, která se spokojí s kompaktním autem a nepotřebuje si zvyšovat společenskou prestiž... (Pokračování...)
Auta
Ostrý Yaris je bezpochyby zpestřením trhu s malými hot hatchi, otázkou ovšem je, jak v nabité konkurenci obhájí velmi ambiciózní cenovku 850 000 korun. Pod kapotou ostrého Yarisu pracuje kompresorem přeplňovaná „jedna-osmička“ o výkonu 212 koní a točivém momentu 249 Nm (jsou to... (Pokračování...)
Auta
Slovíčko sériově je potřeba u Rolls-Royce Phantom brát trochu s rezervou, protože prakticky každé auto je kompletováno ručně vybraným týmem techniků a na zvláštní objednávku. Nicméně například platforma je pro všechny kusy shodná a stejně tak části karoserie. Takže se vlastně jedn... (Pokračování...)
Auta
Model RX se tak dočká sedmimístného provedení, které převezme stávající designové prvky a vlastně jen natáhne současné RX o pár centimetrů a přidá rozměrnější zadní okno, aby cestující ve třetí řadě neměli klaustrofobii. Lexus RX bude k dispozici ve verzi RX 350 s... (Pokračování...)
Auta
Audi RS 3 Sportback a Audi RS 3 Sedan stále používají přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI, ovšem vyladěný na rovných 400 koní a 480 Nm. Standardem je pohon všech kol a dvouspojková převodovka. Audi RS 3 Sportback začíná na částce 1 469 900 korun, RS 3 Sedan je o 42 000 Kč dražší. Stejn... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Do Ferrari 458 Speciale, F12 Berlinetta a LaFerrari si teď můžete objednat tuto telemetrii, která analyzuje vaši jízdu...
Chvilku nám trvalo zaostřit zrak, než jsme zjistili, že toto Ferrari 458 Italia není tak úplně originál. Ale...
Tak to je velká smůla. Černé dvanáctiválcové Ferrari F12berlinetta mělo najeto zhruba sto kilometrů,...
Tohle je další ukázka italského temperamentu - na Floridě shořelo Ferrari F430. Stalo se tak zhruba po patn...
Videa z kanálu TaxTheRich ukazují, jak si můžete užít se superauty za hooodně milionů. Měli jsme tu přetahovanou dvou...
Schumi zřejmě udělal pořádný úklid ve své garáži a zbavil se několika nepotřebných krámů....
Pořídit si Ferrari je pro většinu smrtelníků jen vzálený sen. Takže se někteří cyhtráci...