Tohle je nové Ferrari F12berlinetta! Dvanáctiválec, 740 koní a 8700 otáček. Panebože, to je nádhera!

Ferrari F12berlinetta
Čtěte více: Auta
Vydáno: 29. 2. 2012  /   Aktualizováno: 29. 2. 2012
Tohle je nové Ferrari F12berlinetta! Dvanáctiválec, 740 koní a 8700 otáček. Panebože, to je nádhera!
Ferrari právě pustilo do světa svůj nejnovější model. Začínáme šetřit.

Bude to klasické velké Ferrari s dvanáctiválcem, ale bude naprosto výjimečné. Krom toho, že je to nejsilnější silniční auto značky všech dob, tak je taky nejrychlejší - na okruhu Fiorano zajelo kolo za 1 minutu a 23 sekund.

Jeho motor má být mimořádně efektivní jak mechanicky, tak co se týče spalování i pohybu kapalin a plynů. Z objemu 6262 cm3 produkuje 740 koní při 8500 otáčkách, to znamená 118 k z jednoho litru. Omezovač zasáhne o dvě stovky otáček výše, až v 8700/min. Točivý dvanáctiválec by měl být i pružný. Maximální kroutící moment 690 Nm sice vrcholí v 6000 otáčkách, ale jeho osmdesát procent bude k dispozici již v dvou a půl tisících. Takže F12berlinetta potáhne jak ďas v prakticky celém běžně používaném spektru otáček.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Do Ferrari 458 Speciale, F12 Berlinetta a LaFerrari si teď můžete objednat tuto telemetrii, která analyzuje vaši jízdu...
Chvilku nám trvalo zaostřit zrak, než jsme zjistili, že toto Ferrari 458 Italia není tak úplně originál. Ale...
Tak to je velká smůla. Černé dvanáctiválcové Ferrari F12berlinetta mělo najeto zhruba sto kilometrů,...
Tohle je další ukázka italského temperamentu - na Floridě shořelo Ferrari F430. Stalo se tak zhruba po patn...
Videa z kanálu TaxTheRich ukazují, jak si můžete užít se superauty za hooodně milionů. Měli jsme tu přetahovanou dvou...
Schumi zřejmě udělal pořádný úklid ve své garáži a zbavil se několika nepotřebných krámů....
Pořídit si Ferrari je pro většinu smrtelníků jen vzálený sen. Takže se někteří cyhtráci...