První fotka konceptu i-oniq naznačuje, jak bude vypadat nový hybridní sporťák značky Hyundai

Čtěte více: Auta
Vydáno: 1. 3. 2012  /   Aktualizováno: 1. 3. 2012
První fotka konceptu i-oniq naznačuje, jak bude vypadat nový hybridní sporťák značky Hyundai
Na pohled vypadá sexy, ještě aby měl dostatečně potentní pohonné ústrojí a schopný podvozek.

V Ženevě se představí nový koncept značky Hyundai jménem i-oniq. Jde o předobraz sportovního kupé demonstrujícího nový designový jazyk značky.
Vůz je 4,4 metru dlouhý, tedy jen o malinko kratší než trojkové kupé BMW. Dovnitř se ale mají podle slibů z tiskové zprávy pohodlně vejít čtyři cestující. Koncept i-oniq je hybrid, kombinující benzínový motor s elektromotorem, který pohání zadní kola.
To jsou bohužel zatím jediné informace, které máme, ale už jen pár dní a dozvíme se z ženevského autosalonu víc.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Fascinující Lamborghini Aventador nemá o zákazníky nouzi, a tak není divu, že úspěch...
Pořádně šílené Renaulty s motorem uprostřed nám chybí - posledním bylo staré Clio...
Na začátek jedna smutná pravda - do výroby se nedostal a s největší pravděpodobností ani...
Lexus LF-CC
Lexus IS kupé
Lexus podle všeho vyvíjí nové kupé na bázi sedanu IS, které má podpořit image značky.
Lexus podle zatím oficiálně nepotvrzených zpráv usilovně pracuje na novém kupé IS, které...
Auto s názvem Gran Lusso Coupé se představí na přehlídce elegance Concorso d’Eleganza Villa d’Este...
Kia CUB
Kia CUB
Další ukázkou možného rozšíření nabídky Kie po konceptu Provo je nové čtyřdveřové kupé CUB, které se dočká premiéry v Soulu.
Kia ve čtvrtek na autosalonu v Soulu představí koncept CUB, který následuje velmi krátce po ženevském...
Hyundai HND-9
Hyundai HND-9
Hyundai si na domácí autosalon v Soulu připravilo premiéru 370koňového konceptu HND-9, který nám dává představu o podobě příštího kupé.
Hyundai zveřejnilo první dvě podobizny konceptu HND-9, který se dočká 28. března premiéry na soulském...