Giugiaro ukázal koncept úchvatného GT. Uvnitř vypadá jak iPad!

Italdesign Brivido
Čtěte více: Auta
Vydáno: 6. 3. 2012  /   Aktualizováno: 6. 3. 2012
Giugiaro ukázal koncept úchvatného GT. Uvnitř vypadá jak iPad!
První koncept Italdesignu s technikou koncernu VW Group není žádný Volkswagen.

Poté, co nad slavným designérským studiem Italdesign převzal kontrolu německý koncern VW Group, jsme se trochu báli, co z toho vznikne. Zdá se, že to dopadlo dobře. Giugiaro v Ženevě ukázal další ze svých efektních konceptů. Jmenuje se Brivido, italsky „vzrušení“. A není to špatný název, jen se na něj podívejte.

Je to funkční prototyp hybridu, používající techniku koncernu VW. Základem je kompresorem přeplňovaný třílitrový šestiválec, známý z některých rychlejších Audi nebo A7 Sportback, ovšem s výkonem zvýšeným na 360 koní. Benzínový motor je spřažen s blíže neurčeným elektromotorem a osmistupňovou automatickou převodovkou. Celkový výkon hybridního systému byl vyčíslen na 408 koní, které se přenášejí na zadní kola. Brivido zvládne stovku za 5,8 sekundy a rozjede se na maximální rychlost 275 km/h.

Tatra očima Františka Kardause
Auta
Nově objevené unikátní kreslené návrhy na plakáty automobilů Tatra, původní sádrový model Tatry a plakát od významného designéra a grafika Františka Kardause a mnoho dalšího nabídne Aukční dům Sýpka na své aukci v neděli 15.10. 2017 v 13.30 hod. v Topičově... (Pokračování...)
Auta
Ono to může v souvislosti s kompaktním hatchbackem segmentu B znít jako oxymóron, ale ne každý chce malé auto se základní výbavou. A Fiesta Vignale cílí především na movitější klientelu, která se spokojí s kompaktním autem a nepotřebuje si zvyšovat společenskou prestiž... (Pokračování...)
Auta
Ostrý Yaris je bezpochyby zpestřením trhu s malými hot hatchi, otázkou ovšem je, jak v nabité konkurenci obhájí velmi ambiciózní cenovku 850 000 korun. Pod kapotou ostrého Yarisu pracuje kompresorem přeplňovaná „jedna-osmička“ o výkonu 212 koní a točivém momentu 249 Nm (jsou to... (Pokračování...)
Auta
Slovíčko sériově je potřeba u Rolls-Royce Phantom brát trochu s rezervou, protože prakticky každé auto je kompletováno ručně vybraným týmem techniků a na zvláštní objednávku. Nicméně například platforma je pro všechny kusy shodná a stejně tak části karoserie. Takže se vlastně jedn... (Pokračování...)
Auta
Model RX se tak dočká sedmimístného provedení, které převezme stávající designové prvky a vlastně jen natáhne současné RX o pár centimetrů a přidá rozměrnější zadní okno, aby cestující ve třetí řadě neměli klaustrofobii. Lexus RX bude k dispozici ve verzi RX 350 s... (Pokračování...)
Auta
Audi RS 3 Sportback a Audi RS 3 Sedan stále používají přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI, ovšem vyladěný na rovných 400 koní a 480 Nm. Standardem je pohon všech kol a dvouspojková převodovka. Audi RS 3 Sportback začíná na částce 1 469 900 korun, RS 3 Sedan je o 42 000 Kč dražší. Stejn... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Pořádně šílené Renaulty s motorem uprostřed nám chybí - posledním bylo staré Clio...
Audi je velmi pyšné na svůj závodní program pro Le Mans a další okruhové aktivity. Jako...
Na začátek jedna smutná pravda - do výroby se nedostal a s největší pravděpodobností ani...
BMW Gran Lusso Coupe
Nedávno představený koncept Gran Lusso Coupe alias řada 8 se možná dočká sériové výroby.
Když BMW na nedávné přehlídce Concorso d'Eleganza Villa d'Este představilo elegantní kupé Gran...
Audi A3 Sportback
Šéf vývoje Audi Wolfgang Dürheimer se v rozhovoru pro britský AutoExpress zmínil o poměrně...
Mercedes E Coupe
Produktový šéf Mercedesu ujišťuje, že se poučili a příště už stejný omyl nezopakují.
Produktový manažer Mercedesu Gerd Junginger v rozhovoru pro server PistonHeads přiznal, že rozhodnutí nevyrábět...
Auto s názvem Gran Lusso Coupé se představí na přehlídce elegance Concorso d’Eleganza Villa d’Este...