20 zajímavých faktů o Stigovi z Top Gearu

Čtěte více: Auta
Vydáno: 14. 3. 2012  /   Aktualizováno: 14. 3. 2012
20 zajímavých faktů o Stigovi z Top Gearu
Čtěte více: Stig, Top Gear, informace, info, fakta


Tajemný jezdec Stig nás nepřestane fascinovat. Kromě toho, že řídí jako bůh, toho o něm víme strašně málo. Prý to není člověk, ale robot. Nebo mimozemšťan? A odkud se vzali jeho bratranci z Afriky, Číny, Itálie? Občas se sice objeví někdo, kdo tvrdí, že je Stig, ale lidem jako jsou Ben Collins a Perry McCarthy, kteří o tomto tématu potřebovali napsat knihu, zásadně nevěříme. Dali jsme dohromady 20 zajímavostí o skutečném Stigovi, které jste určitě nevěděli:

- jeho hlava se může otáčet v rozsahu 360 stupňů. Má stejný tvar jako helma Simpson Diamondback
- to, co má na rukou, nejsou rukavice. To jsou jeho ruce
- má pihy ve tvaru Sira Jackieho Stewarta
- kdykoliv mrkne, ozve se cvaknutí jako z foťáku
- jeho zadnice má stejné vlastnosti, jako keramické dlaždice na spodku raketoplánu

Pokračujte na další stránce...

Autor fotografie: 
Profimedia.cz
Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Už jen několik dní a začne 21. série Top Gearu. Teď tu máme obsáhlejší ukázku, kter...
Už se to blíží - jedenadvacátá série našeho i vašeho oblíbeného pořadu Top...
Stig musí mít pěkně rozvětvenou rodinu - už tu byli jeho afričtí, američtí, němečtí... Všemožn...
Dvacátá série Top Gearu právě skončila, ale Jeremy Clarkson a spol. nezahálejí. Byli spatřeni v...
Závodní technici od Team Dynamics postavili ze zahradního traktůrku brutální peklostroj s litrový...
Už se to blíží, v neděli startuje dvacátá řada našeho i vašeho oblíbeného pořadu o...
Třicátého června startuje nová, už dvacátá série televizního Top Gearu. Na fotkách...