20 zajímavých faktů o Stigovi z Top Gearu

Čtěte více: Auta
Vydáno: 14. 3. 2012  /   Aktualizováno: 14. 3. 2012
20 zajímavých faktů o Stigovi z Top Gearu
Čtěte více: Stig, Top Gear, informace, info, fakta


Tajemný jezdec Stig nás nepřestane fascinovat. Kromě toho, že řídí jako bůh, toho o něm víme strašně málo. Prý to není člověk, ale robot. Nebo mimozemšťan? A odkud se vzali jeho bratranci z Afriky, Číny, Itálie? Občas se sice objeví někdo, kdo tvrdí, že je Stig, ale lidem jako jsou Ben Collins a Perry McCarthy, kteří o tomto tématu potřebovali napsat knihu, zásadně nevěříme. Dali jsme dohromady 20 zajímavostí o skutečném Stigovi, které jste určitě nevěděli:

- jeho hlava se může otáčet v rozsahu 360 stupňů. Má stejný tvar jako helma Simpson Diamondback
- to, co má na rukou, nejsou rukavice. To jsou jeho ruce
- má pihy ve tvaru Sira Jackieho Stewarta
- kdykoliv mrkne, ozve se cvaknutí jako z foťáku
- jeho zadnice má stejné vlastnosti, jako keramické dlaždice na spodku raketoplánu

Pokračujte na další stránce...

Autor fotografie: 
Profimedia.cz
Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Už jen několik dní a začne 21. série Top Gearu. Teď tu máme obsáhlejší ukázku, kter...
Už se to blíží - jedenadvacátá série našeho i vašeho oblíbeného pořadu Top...
Stig musí mít pěkně rozvětvenou rodinu - už tu byli jeho afričtí, američtí, němečtí... Všemožn...
Dvacátá série Top Gearu právě skončila, ale Jeremy Clarkson a spol. nezahálejí. Byli spatřeni v...
Závodní technici od Team Dynamics postavili ze zahradního traktůrku brutální peklostroj s litrový...
Už se to blíží, v neděli startuje dvacátá řada našeho i vašeho oblíbeného pořadu o...
Třicátého června startuje nová, už dvacátá série televizního Top Gearu. Na fotkách...