Ferrari uvádí radikální GT s pohonem 4x4

Ferrari FF
Čtěte více: Auta
Vydáno: 4. 2. 2011  /   Aktualizováno: 18. 2. 2011
Ferrari uvádí radikální GT s pohonem 4x4
Nový model FF nahradí typ 612 Scaglieti
Čtěte více: Ferrari FF

I když revoluční tvary nového Ferrari FF vyrážejí dech, ani zdaleka nepůsobí natolik šokujícím dojmem jako informace, že italská automobilka vůbec poprvé představuje automobil s pohonem všech kol. FF znamená Ferrari Four – indikuje, že interiér pojme čtyři cestující, a zároveň je odkazem na systém 4x4.
Vůz byl navržen stylistickým centrem Pininfarina a vývoj tvarů novinky probíhal pod přímým dohledem Flavia Manzoniho, šéfdesignéra Ferrari. Automobilka popisuje model FF jako plnohodnotné čtyřmístné auto s dostatkem prostoru pro jejich zavazadla (Ferrari uvádí i objem kufru, který činí velmi slušných 450 litrů a sklopením sedadel se zvětší až na 800 l).
Ferrari FF si odbude oficiální výstavní premiéru již v březnu v Ženevě a vše nasvědčuje tomu, že v prodeji bude záhy poté. Firma doufá, že čtyřkolkou osloví část klientely, jež obvykle využívá luxusní SUV – zejména při cestách na hory v tomto ročním období.
Vůz dostal zcela novou prodlouženou platformu s nezávislým zavěšením všech kol, jež zahrnuje i poslední generaci nastavitelných tlumičů s magnetoreologickou kapalinou a karbon-keramické brzdy značky Brembo.

Technické údaje
Motor: 
ccm
Výkon: 
kW
Toč. moment: 
Nm
Hmotnost: 
kg
Zrychlení 0-100 KM/H: 
s
Max.rychlost: 
km/h
Spotřeba: 
l/100km
Autor: 
Steve Cropley
Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Callaway C21 AeroWagon
Callaway C21 AeroWagon
V případě dostatečného zájmu Callaway spustí výrobu praktičtější Corvette. Cena přestavby přitom nepřesáhne 15 tisíc dolarů.
Renomovaná firma Callaway Cars z Connecticutu, která se dlouhodobě specializuje na úpravy Corvette a v jejíž...
Rádi bychom poznali toho štědrého zetě, který daroval své tchýni Ferrari.
Je to vzácné, ale někteří lidé mají s rodiči svého partnera nadstandarně dobré vztahy....
Srpnové číslo Autocaru je napěchované zajímavými reportážemi a testy. Nenechte si ho ujít!
Na stánky dorazilo srpnové vydání časopisu Autocar. Přinášíme vám přehled toho...
V Polsku shořelo nové Ferrari FF.
Nedaleko polského Krakova včera shořelo Ferrari FF. Zdá se, že pokud nemá supersport potíže s plameny, nen...
Čtyřkolka na sněhu, kterou řídí rallyový jezdec Markku Alén? Ještě před pár lety by nikoho...
Ferrari FF
Zázračně levný tuning? Ne, jen úprava na bioetanol.
Takovéto „eko“ úpravy se nám líbí. Bioetanol je nejen do jisté míry obnoviteln...
Na svazích Alp, nedaleko Madonny di Campiglio, se v rámci jedné akce potkali jezdci F1 a MotoGP. Při té př...