Nissan oficiálně potvrdil návrat značky Datsun

Čtěte více: Auta
Vydáno: 21. 3. 2012  /   Aktualizováno: 21. 3. 2012
Nissan oficiálně potvrdil návrat značky Datsun
Datsun po třiceti letech ožije. Bohužel se zatím nedočkáme krásných sporťáků, ale levných aut pro Indonésii, Indii a Rusko.
Čtěte více: Nissan, Datsun, značka

Nissan konečně udělal přítrž spekulacím. Šéf Carlos Ghosn oficiálně potvrdil, že znovu oživí jméno Datsun. Primárně se s touto značkou chce ale dostat na indický, ruský a indonéský trh, a nabízet levná a úsporná auta. Nissan totiž zpozoroval poptávku na rostoucím indonéském trhu, kde vloni prodali 60 tisíc aut, a věří, že  vroce 2014, až představí nový model od Datsunu, by se toto číslo mohlo vyšplhat až na čtvrt milionu aut. To možná vypadá až moc ambiciózně, ale analytikové prý tuto domněnku podporují.
Datsunu se Nissan zbavil v roce 1981, kdy se auta pod touto značkou v Americe postupně přejmenovala na Nissan.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Máte zájem o krásný netknutý sporťák ze zlaté éry devadesátých let?...
Leje jako z konve, ale to nemění nic na tom, že by se tenhle závod neměl jet. Tedy podle pořadatelů v Moskvě. Nám to...
Vozíky pro lidi se sníženou mobilitou u nás nejsou úplně běžné, ale asi víte, o co jde. Tenhle m...
Dacia Duster
Nissan Terrano
Levná novinka Nissanu by se měla představit ještě letos, pravděpodobně na podzim ve Frankfurtu.
Nissan se údajně chystá využít svých vazeb na Renault a rozšířit nabídku o levn...
Nissan R35 GT-R AMS Alpha 12
Zhruba před měsícem jsme tu měli video, na kterém Rusové testovali, jak rychle se dá jet s Nissanem GT-R na...
Nissan R35 GT-R
O nedávno stanovený rekord na ledu s hodnotou 335,714 km/h se postaralo Audi RS-6 na závodních pneumatik...
Infiniti Q50
Nissan
Další značkou, která se vydává cestou razantního odlehčování karoserií, je japonský Nissan.
Nissan nechce zůstat stranou aktuálního trendu snižování hmotnosti nových modelů a začal jednat....