Nissan oficiálně potvrdil návrat značky Datsun

Čtěte více: Auta
Vydáno: 21. 3. 2012  /   Aktualizováno: 21. 3. 2012
Nissan oficiálně potvrdil návrat značky Datsun
Datsun po třiceti letech ožije. Bohužel se zatím nedočkáme krásných sporťáků, ale levných aut pro Indonésii, Indii a Rusko.
Čtěte více: Nissan, Datsun, značka

Nissan konečně udělal přítrž spekulacím. Šéf Carlos Ghosn oficiálně potvrdil, že znovu oživí jméno Datsun. Primárně se s touto značkou chce ale dostat na indický, ruský a indonéský trh, a nabízet levná a úsporná auta. Nissan totiž zpozoroval poptávku na rostoucím indonéském trhu, kde vloni prodali 60 tisíc aut, a věří, že  vroce 2014, až představí nový model od Datsunu, by se toto číslo mohlo vyšplhat až na čtvrt milionu aut. To možná vypadá až moc ambiciózně, ale analytikové prý tuto domněnku podporují.
Datsunu se Nissan zbavil v roce 1981, kdy se auta pod touto značkou v Americe postupně přejmenovala na Nissan.

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Máte zájem o krásný netknutý sporťák ze zlaté éry devadesátých let?...
Leje jako z konve, ale to nemění nic na tom, že by se tenhle závod neměl jet. Tedy podle pořadatelů v Moskvě. Nám to...
Vozíky pro lidi se sníženou mobilitou u nás nejsou úplně běžné, ale asi víte, o co jde. Tenhle m...
Dacia Duster
Nissan Terrano
Levná novinka Nissanu by se měla představit ještě letos, pravděpodobně na podzim ve Frankfurtu.
Nissan se údajně chystá využít svých vazeb na Renault a rozšířit nabídku o levn...
Nissan R35 GT-R AMS Alpha 12
Zhruba před měsícem jsme tu měli video, na kterém Rusové testovali, jak rychle se dá jet s Nissanem GT-R na...
Nissan R35 GT-R
O nedávno stanovený rekord na ledu s hodnotou 335,714 km/h se postaralo Audi RS-6 na závodních pneumatik...
Infiniti Q50
Nissan
Další značkou, která se vydává cestou razantního odlehčování karoserií, je japonský Nissan.
Nissan nechce zůstat stranou aktuálního trendu snižování hmotnosti nových modelů a začal jednat....