Range Rover čtvrté generace - oficiální fotky i informace

Vydáno: 15. 8. 2012  /   Aktualizováno: 15. 8. 2012
Range Rover čtvrté generace - oficiální fotky i informace
Podle mnohých nejlepší auto na denní ježdění prošlo naprosto zásadní modernizací. Díky celohliníkové konstrukci je lehčí o víc jak 400 kg! Světová premiéra bude na autosalonu v Paříži.

Range Rover je auto které milujeme. Nedivte se, že jsme byli jak na trní v očekávání, jaká bude nová, už čtvrtá generace. Věděli jsme, že se bude používat opravdu hodně hliníku, ale že bude mít celohliníkovou skořepinovou karosérii i hliníkovou platformu nás (mile) překvapilo. Jeho hmotnost totiž klesla až o 39 procent, což znamená úsporu až 420 kg, záleží na motorizaci a výbavě. Samozřejmě že s tím bude souviset nižší spotřeba i emise, ale pro nás je ještě důležitější, že auto získá na obratnosti a lehkosti bytí.
Podvozek má novou přední i zadní architekturu, která je doplněna kompletně modernizovaným systémem vzduchového odpružení, a RR do výbavy taky dostane vylepšenou verzi systému Terrain Response, jenž analyzuje aktuální jízdní podmínky a automaticky seřizuje vůz na optimální nastavení pro daný terén.
Pod kapotou najdeme většinu motorů ze současných Range Roveru a velkých Jaguarů, takže se kromě tradičního naftového 4,4 l V8 dočkáme i kompresorová verze benzínového osmiválce 5,0 l s výkonem minimálně 510 koní, ale dost možná i verze s 550 koňmi z XKR-S. Samozřejmostí je osmistupňový automat ZF a potvrzen je i hybridní model s naftovým šestiválcem ve spojení s s elektromotorem.
No a teď věc, kde naše názory tříští. Správně, design. Milovali jsme krabicoidní tvary předchozích generací a nový Range nám přijde příliš vyumělkovaný, příliš mnoho Evoque. Někdo může namítnout že je to moderní, ale my s tí máme problém. Takže jak to vidíte vy?
Ještě se sluší dodat, že Range Rover čtvrté generace byl navržen a zkonstruován ve vývojových centrech Land Roveru  ve Spojeném království a jeho produkci bude zajišťovat výrobní závod v britském městě Solihull. Do prodeje půjde v říjnu 2012, fyzicky se u zákazníků objeví začátkem roku 2013. Technické parametry a ceník vozu budou k mání na začátku září před pařížským autosalonem, budeme informovat!

Na ženevský autosalon si ještě chvíli budeme muset počkat, automobilky nicméně už nyní ve značném předstihu představují své novinky, kterými se chtějí pochlubit počátkem března na výstavišti Palexpo. Jednou z nich je také mladoboleslavská automobilka. Ta na svém stánku vystav... (Pokračování...)
Nové XV bude postaveno na nové modulární platformě SGP, která se již zabydlela pod karoserií zbrusu nové Imprezy, a je tedy předem zřejmé, že se novinka vydá ve šlépějích svého předchůdce. Také první obrazová upoutávka naznačuje, že XV bude opět vypadat jako Impreza na chůd... (Pokračování...)
Hned od počátku letošního roku proto přichází s modernizací modelové řady GT, kterou poznáte podle přepracované přední masky nazvané Panamericana, přebrané z nejvýkonnější verze GT R, a zvětšené byly rovněž postranní „lapače“ vzduchu v předním ná... (Pokračování...)
Po technické stránce jde o „běžný“ vůz, mezi předními koly má atmosférický V12 o objemu 6,75 litru s výkonem 460 koní a točivým momentem 720 Nm, který stačí k akceleraci z místa na 100 km/h za 6,1 sekundy a nejvyšší rychlosti 240 km/h, jeho výbava z něj však... (Pokračování...)