Range Rover čtvrté generace - oficiální fotky i informace

Vydáno: 15. 8. 2012  /   Aktualizováno: 15. 8. 2012
Range Rover čtvrté generace - oficiální fotky i informace
Podle mnohých nejlepší auto na denní ježdění prošlo naprosto zásadní modernizací. Díky celohliníkové konstrukci je lehčí o víc jak 400 kg! Světová premiéra bude na autosalonu v Paříži.

Range Rover je auto které milujeme. Nedivte se, že jsme byli jak na trní v očekávání, jaká bude nová, už čtvrtá generace. Věděli jsme, že se bude používat opravdu hodně hliníku, ale že bude mít celohliníkovou skořepinovou karosérii i hliníkovou platformu nás (mile) překvapilo. Jeho hmotnost totiž klesla až o 39 procent, což znamená úsporu až 420 kg, záleží na motorizaci a výbavě. Samozřejmě že s tím bude souviset nižší spotřeba i emise, ale pro nás je ještě důležitější, že auto získá na obratnosti a lehkosti bytí.
Podvozek má novou přední i zadní architekturu, která je doplněna kompletně modernizovaným systémem vzduchového odpružení, a RR do výbavy taky dostane vylepšenou verzi systému Terrain Response, jenž analyzuje aktuální jízdní podmínky a automaticky seřizuje vůz na optimální nastavení pro daný terén.
Pod kapotou najdeme většinu motorů ze současných Range Roveru a velkých Jaguarů, takže se kromě tradičního naftového 4,4 l V8 dočkáme i kompresorová verze benzínového osmiválce 5,0 l s výkonem minimálně 510 koní, ale dost možná i verze s 550 koňmi z XKR-S. Samozřejmostí je osmistupňový automat ZF a potvrzen je i hybridní model s naftovým šestiválcem ve spojení s s elektromotorem.
No a teď věc, kde naše názory tříští. Správně, design. Milovali jsme krabicoidní tvary předchozích generací a nový Range nám přijde příliš vyumělkovaný, příliš mnoho Evoque. Někdo může namítnout že je to moderní, ale my s tí máme problém. Takže jak to vidíte vy?
Ještě se sluší dodat, že Range Rover čtvrté generace byl navržen a zkonstruován ve vývojových centrech Land Roveru  ve Spojeném království a jeho produkci bude zajišťovat výrobní závod v britském městě Solihull. Do prodeje půjde v říjnu 2012, fyzicky se u zákazníků objeví začátkem roku 2013. Technické parametry a ceník vozu budou k mání na začátku září před pařížským autosalonem, budeme informovat!

Statistiky prodejů
Podle reálných čísel prodala v roce 2015 v tuzemsku nejvíce osobních vozů automobilka Škoda (68 435) následována značkou Hyundai (19 362) a Volkswagen (15 223).  Za nimi následuje Dacia  (8 936), automobilky Opel (7 817), Renault (7 313), KIA (7 269) a Peugeot (6 299). Nejprodávanějším modelem... (Pokračování...)
Statistiky prodejů
Nejvíce osobních vozů prodala v dosavadním období 2015 v tuzemsku automobilka Škoda (63 065), následována značkou Hyundai (17 665) a Volkswagen (13 943).  Za nimi následuje Dacia (7 922), automobilky Opel (7 164), KIA (6 728), Renault (6 196) a Peugeot (5 822). Nejprodávanějším modelem mezi osobními... (Pokračování...)