FOTOSPECIÁL: 18 okopírovaných znaků automobilek

Čtěte více: Auta
Vydáno: 17. 9. 2012  /   Aktualizováno: 17. 9. 2012
FOTOSPECIÁL: 18 okopírovaných znaků automobilek

Mistr si nápady nepůjčuje, rovnou je krade. Přeborníky v kopírování jsou samozřejmě Číňané, ale už jsme tu měli i indickou kopii Range Roveru Evoque. Jenže mezi ukradené nápady nepatří jen designové prvky aut, ale také loga zavedených automobilek. Tady se můžete podívat, které (nejen) čínské automobilky trpí nedostatkem kreativity a měly zapotřebí obšlehnout nápady ze zahraničí...
1. BMW / BYD

2. Acura / Changan

3. Bentley / Riich

4. Reva / Rely

5. Lamborghini / Arash

6. Mazda / Haima

Pokračujte na další stránce...
 

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Fascinující Lamborghini Aventador nemá o zákazníky nouzi, a tak není divu, že úspěch...
Současný rekord drží Čína. Délka driftu je 5,8 km (3,6 mil). Ale Amerika chce rekord zpět. Má se o to...
O tom, že se v Číně kopírují auta ve velkém, ví každé malé dítě. Nedávno...
Koenigsegg teaser
Švédská automobilka Koenigsegg potvrdila, že do Ženevy přiveze „něco speciálního“ a zveřejnila malou ochutnávku.
Švédové plánují na ženevském autosalonu, který začíná 5. března, uká...
Čínský koncern GAC Group představuje nový koncept. Jmenuje se E-Jet, a firma ho vystavila na detroitském...
Jmenuje se Wang Jian a miluje značku Lamborghini, konkrétně model Reventón. Jenže na opravdické auto samozřejmě nem...
Carlsson CGL 45
Vytuněný obr od Carlssonu se prý zaměřuje hlavně na čínský trh. Povede si dobře i jinde ve světě?
Stovky hodin práce trvá známému německému tuneru, aby převedl obrovský Mercedes - Benz GL na...