FOTOSPECIÁL: 18 okopírovaných znaků automobilek

Čtěte více: Auta
Vydáno: 17. 9. 2012  /   Aktualizováno: 17. 9. 2012
FOTOSPECIÁL: 18 okopírovaných znaků automobilek

Mistr si nápady nepůjčuje, rovnou je krade. Přeborníky v kopírování jsou samozřejmě Číňané, ale už jsme tu měli i indickou kopii Range Roveru Evoque. Jenže mezi ukradené nápady nepatří jen designové prvky aut, ale také loga zavedených automobilek. Tady se můžete podívat, které (nejen) čínské automobilky trpí nedostatkem kreativity a měly zapotřebí obšlehnout nápady ze zahraničí...
1. BMW / BYD

2. Acura / Changan

3. Bentley / Riich

4. Reva / Rely

5. Lamborghini / Arash

6. Mazda / Haima

Pokračujte na další stránce...
 

Tatra očima Františka Kardause
Auta
Nově objevené unikátní kreslené návrhy na plakáty automobilů Tatra, původní sádrový model Tatry a plakát od významného designéra a grafika Františka Kardause a mnoho dalšího nabídne Aukční dům Sýpka na své aukci v neděli 15.10. 2017 v 13.30 hod. v Topičově... (Pokračování...)
Auta
Ono to může v souvislosti s kompaktním hatchbackem segmentu B znít jako oxymóron, ale ne každý chce malé auto se základní výbavou. A Fiesta Vignale cílí především na movitější klientelu, která se spokojí s kompaktním autem a nepotřebuje si zvyšovat společenskou prestiž... (Pokračování...)
Auta
Ostrý Yaris je bezpochyby zpestřením trhu s malými hot hatchi, otázkou ovšem je, jak v nabité konkurenci obhájí velmi ambiciózní cenovku 850 000 korun. Pod kapotou ostrého Yarisu pracuje kompresorem přeplňovaná „jedna-osmička“ o výkonu 212 koní a točivém momentu 249 Nm (jsou to... (Pokračování...)
Auta
Slovíčko sériově je potřeba u Rolls-Royce Phantom brát trochu s rezervou, protože prakticky každé auto je kompletováno ručně vybraným týmem techniků a na zvláštní objednávku. Nicméně například platforma je pro všechny kusy shodná a stejně tak části karoserie. Takže se vlastně jedn... (Pokračování...)
Auta
Model RX se tak dočká sedmimístného provedení, které převezme stávající designové prvky a vlastně jen natáhne současné RX o pár centimetrů a přidá rozměrnější zadní okno, aby cestující ve třetí řadě neměli klaustrofobii. Lexus RX bude k dispozici ve verzi RX 350 s... (Pokračování...)
Auta
Audi RS 3 Sportback a Audi RS 3 Sedan stále používají přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI, ovšem vyladěný na rovných 400 koní a 480 Nm. Standardem je pohon všech kol a dvouspojková převodovka. Audi RS 3 Sportback začíná na částce 1 469 900 korun, RS 3 Sedan je o 42 000 Kč dražší. Stejn... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Fascinující Lamborghini Aventador nemá o zákazníky nouzi, a tak není divu, že úspěch...
Současný rekord drží Čína. Délka driftu je 5,8 km (3,6 mil). Ale Amerika chce rekord zpět. Má se o to...
O tom, že se v Číně kopírují auta ve velkém, ví každé malé dítě. Nedávno...
Koenigsegg teaser
Švédská automobilka Koenigsegg potvrdila, že do Ženevy přiveze „něco speciálního“ a zveřejnila malou ochutnávku.
Švédové plánují na ženevském autosalonu, který začíná 5. března, uká...
Čínský koncern GAC Group představuje nový koncept. Jmenuje se E-Jet, a firma ho vystavila na detroitském...
Jmenuje se Wang Jian a miluje značku Lamborghini, konkrétně model Reventón. Jenže na opravdické auto samozřejmě nem...
Carlsson CGL 45
Vytuněný obr od Carlssonu se prý zaměřuje hlavně na čínský trh. Povede si dobře i jinde ve světě?
Stovky hodin práce trvá známému německému tuneru, aby převedl obrovský Mercedes - Benz GL na...