Další brutální Mustang je na světě! Představujeme Super Snake GT500 2013.

Shelby GT500 Super Snake
Čtěte více: Auta
Vydáno: 21. 9. 2012  /   Aktualizováno: 21. 9. 2012
Další brutální Mustang je na světě! Představujeme Super Snake GT500 2013.
Novodobé musclecary mají dalšího maniakálního zástupce. Tady se výkonem vážně nešetřilo.

Určitě netrpělivě čekáte na tu číslovku. Ano, na tu hodnotu výkonu, který se ukrývá pod kapotou tohoto Mustangu. Tak tedy, posaďte se. Díky kompresorům Whipple nebo Kenne Bell vyletěl výkon osmiválce o objemu 5,8 litrů do stratosférických výšin. Konkrétně na 862 koní. Takže si už teď zřiďte zvláštní konto, z kterého budete financovat zadní gumy o šířce 330 mm, které jste již mohli vidět na oslavné edici Carroll Shelby Tribute Car. Budete totiž pálit jednu za druhou s prstem v nose. Pokud je to na vás moc velká porce výkonu a bojíte se, že by vás tenhle zabiják sežral zaživa, tak můžete sáhnout po standardní verzi. Má opravdu "jen" 671 koní a 855 Nm točivého momentu. Nejsou to jen obří výkony, čím se může Super Snake pochlubit. Dostanete k němu také originální dvacítky a pneumatiky, co si alespoň na chvilku (když budete rozumní)  poradí s tak obřím výkonem a přežijí déle. Dále sportovní laděné zavěšení, brzdy Wilwood a posílený chladící systém. Ten se bude rozhodně hodit, protože pod kapotou se po přidání pár milimetrů plynu rozpoutá doslova peklo. Vyrobí jich jen 500 kusů. Tohle bude sběratelský kousek!

Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)
Auta
Na první pohled je nové Audi A8 jen evolucí současného fungujícího receptu, ale ve skutečnosti se jedná o naprosto nově pojatý vůz. Poprvé jej s jinou než hybridní pohonnou jednotkou nedostanete, všechny produkční A8 mají mezi spalovacím motorem a samočinnou převodovkou ještě elektromotor. Ten... (Pokračování...)
Auta
Rallyekros aktuálně prožívá velký boom, psali jsme o tom v minulém vydání SPEEDu, a chce se udržet v sedle co nejdéle, proto také promotér World RX ve spolupráci s FIA a automobilkami plánuje zavedení čistě elektrických vozů. Nestane se tak dříve než v roce 2020, ale lze to brát za... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Abt Audi RS7
Abt Audi RS7
Tuneři z Abt Sportsline představili tuningový program pro vrcholné Audi RS7. Víc než na extravagantní viz...
Druhá generace Volkswagenu Golf, trochu poladěná - to si řeknete na první pohled. Jenže tohle monstrum má pohon...
Poslední generace byla správně retro, ta nová pojala styling o něco moderněji. Působí agresivněji a určitě ne...
Němečí BBM Motorsport vystavili svou vyladěnou M6 na autoshow v Essenu. Osmiválci s objemem 4,4 litru a dvěma turby pomohli...
Tato černá obluda je Mercedes SLS AMG, který u dílny RADO osadili dvěma turby. Jeho osmiválec s objemem 6,2...
ABT Polo R WRC
ABT Polo R WRC
Němečtí tuneři ABT si pro nadcházející salon v Essenu přichystali hned několik novinek, přičemž tahle uděl...
Zapamatujte si jedno datum! Všechno to vypukne 23.11.2013.
Pokud tohle čtete, tak víte, co vás baví. Prostě chcete zažít, jaká je to palba v rallyovém speci...