Další brutální Mustang je na světě! Představujeme Super Snake GT500 2013.

Shelby GT500 Super Snake
Čtěte více: Auta
Vydáno: 21. 9. 2012  /   Aktualizováno: 21. 9. 2012
Další brutální Mustang je na světě! Představujeme Super Snake GT500 2013.
Novodobé musclecary mají dalšího maniakálního zástupce. Tady se výkonem vážně nešetřilo.

Určitě netrpělivě čekáte na tu číslovku. Ano, na tu hodnotu výkonu, který se ukrývá pod kapotou tohoto Mustangu. Tak tedy, posaďte se. Díky kompresorům Whipple nebo Kenne Bell vyletěl výkon osmiválce o objemu 5,8 litrů do stratosférických výšin. Konkrétně na 862 koní. Takže si už teď zřiďte zvláštní konto, z kterého budete financovat zadní gumy o šířce 330 mm, které jste již mohli vidět na oslavné edici Carroll Shelby Tribute Car. Budete totiž pálit jednu za druhou s prstem v nose. Pokud je to na vás moc velká porce výkonu a bojíte se, že by vás tenhle zabiják sežral zaživa, tak můžete sáhnout po standardní verzi. Má opravdu "jen" 671 koní a 855 Nm točivého momentu. Nejsou to jen obří výkony, čím se může Super Snake pochlubit. Dostanete k němu také originální dvacítky a pneumatiky, co si alespoň na chvilku (když budete rozumní)  poradí s tak obřím výkonem a přežijí déle. Dále sportovní laděné zavěšení, brzdy Wilwood a posílený chladící systém. Ten se bude rozhodně hodit, protože pod kapotou se po přidání pár milimetrů plynu rozpoutá doslova peklo. Vyrobí jich jen 500 kusů. Tohle bude sběratelský kousek!

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Abt Audi RS7
Abt Audi RS7
Tuneři z Abt Sportsline představili tuningový program pro vrcholné Audi RS7. Víc než na extravagantní viz...
Druhá generace Volkswagenu Golf, trochu poladěná - to si řeknete na první pohled. Jenže tohle monstrum má pohon...
Poslední generace byla správně retro, ta nová pojala styling o něco moderněji. Působí agresivněji a určitě ne...
Němečí BBM Motorsport vystavili svou vyladěnou M6 na autoshow v Essenu. Osmiválci s objemem 4,4 litru a dvěma turby pomohli...
Tato černá obluda je Mercedes SLS AMG, který u dílny RADO osadili dvěma turby. Jeho osmiválec s objemem 6,2...
ABT Polo R WRC
ABT Polo R WRC
Němečtí tuneři ABT si pro nadcházející salon v Essenu přichystali hned několik novinek, přičemž tahle uděl...
Zapamatujte si jedno datum! Všechno to vypukne 23.11.2013.
Pokud tohle čtete, tak víte, co vás baví. Prostě chcete zažít, jaká je to palba v rallyovém speci...