Brutální elektrický supersport od Mercedesu - tohle je SLS AMG Electric Drive

Čtěte více: Auta
Vydáno: 27. 9. 2012  /   Aktualizováno: 27. 9. 2012
Brutální elektrický supersport od Mercedesu - tohle je SLS AMG Electric Drive

Mercedes válí - v Paříži představil sériovou verzi SLS AMG E-Cell s názvem Electric Drive. Každé kolo pohání jeden elektromotor a auto má dvě převodovky, jednu pro každou nápravu. Na jednotlivá kola je možné posílat libovolné množství síly, takže jde o velmi propracovaný pohon všech kol, který řídí systém AMG Torque Dynamics.

A když už se bavíme o výkonu - elektromotory mají dohromady 552 kW, což v řeči normálních lidí znamená 750 koní, točivý moment je kulatých 1000 Nm. S nimi je Electric Drive na stovce za 3,9 sekundy a rozjede se až na 250 km/h. Dojezd na jedno nabití je pak 250 kilometrů. Majitel k němu dostane dobíjecí stanici, která doplní energii za tři hodiny, z normální zásuvky trvá nabíjení dvacet hodin.
Cena za tento pokrok je vysoká, v Německu za Electric Drive dáte 416 500 Euro, což je necelých jedenáct milionů korun.

Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)
Auta
Na první pohled je nové Audi A8 jen evolucí současného fungujícího receptu, ale ve skutečnosti se jedná o naprosto nově pojatý vůz. Poprvé jej s jinou než hybridní pohonnou jednotkou nedostanete, všechny produkční A8 mají mezi spalovacím motorem a samočinnou převodovkou ještě elektromotor. Ten... (Pokračování...)
Auta
Rallyekros aktuálně prožívá velký boom, psali jsme o tom v minulém vydání SPEEDu, a chce se udržet v sedle co nejdéle, proto také promotér World RX ve spolupráci s FIA a automobilkami plánuje zavedení čistě elektrických vozů. Nestane se tak dříve než v roce 2020, ale lze to brát za... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Tato černá obluda je Mercedes SLS AMG, který u dílny RADO osadili dvěma turby. Jeho osmiválec s objemem 6,2...
Zapamatujte si jedno datum! Všechno to vypukne 23.11.2013.
Pokud tohle čtete, tak víte, co vás baví. Prostě chcete zažít, jaká je to palba v rallyovém speci...
Riskli byste si tohle? To snad ani nevypadá jako nějaká dálnice, ale silnice první třídy (a to při...
Tyto fotky by mohly pořádně zamíchat vašimi představami o tom, která auta jsou bezpečná. Řidoč tohoto...
Jednoduchá a názorná ukázka je lepší, než důkladná technická prezentace. Tito...
Všichni ví, že staré Mercedesy W123 alias Piána jsou postavené stejně bytelně, jako protiatomový...
Strhující příběh. Dokonalá režie. Dechberoucí scény. Ti, kterým nekoluje benzín v...