Američané si budou kupovat Jeepy z Itálie

Čtěte více: Auta
Vydáno: 22. 10. 2012  /   Aktualizováno: 22. 10. 2012
Američané si budou kupovat Jeepy z Itálie
Malé Jeepy už nebudou americké. Mají se vyrábět vedle svých chystaných italských příbuzných.
Čtěte více: Fiat, Chrysler, jeep, Patriot, Compass, Punto

Koncern Fiat se rozhodl vyřešit nevyužitou kapacitu své italské továrny Melfi, kterou nezaplní výroba malého hatchbacku Punto Evo a jeho rychlé verze Abarth. Od roku 2014 zde bude vyrábět nová malá SUV nejen značky Fiat, ale také Jeep. A tyto Jeepy se budou z Itálie dovážet do USA. Konkrétně půjde o nástupce neúspěšného modelu Patriot a možná i Compass.

Ještě to není úplně jisté, finální rozhodnutí padne do konce tohoto týdne. Ale divili bychom se, kdyby tento plán nedostal požehnání. Je logický. Většina továren Chrysleru běží na téměř plnou nebo plnou kapacitu, tak proč nevyužít churavějící italskou továrnu.

Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)
Auta
Na první pohled je nové Audi A8 jen evolucí současného fungujícího receptu, ale ve skutečnosti se jedná o naprosto nově pojatý vůz. Poprvé jej s jinou než hybridní pohonnou jednotkou nedostanete, všechny produkční A8 mají mezi spalovacím motorem a samočinnou převodovkou ještě elektromotor. Ten... (Pokračování...)
Auta
Rallyekros aktuálně prožívá velký boom, psali jsme o tom v minulém vydání SPEEDu, a chce se udržet v sedle co nejdéle, proto také promotér World RX ve spolupráci s FIA a automobilkami plánuje zavedení čistě elektrických vozů. Nestane se tak dříve než v roce 2020, ale lze to brát za... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Tenhle Jeep Willys je hodně zvláštní - nejprve si všimnete zvuku, pak kouře od zadních pneumatik a...
Sergio Marchionne chce vytvořit silnější protiváhu VW Group, Toyoty a GM.
Podle zámořských médií se šéf Fiatu Sergio Marchionne rozhodl plně ovládnout koncern...
Fiat 500L
Po sedmimístném kompaktu 500XL bude následovat crossover 500X. Poté už se Fiat zaměří na další verze Pandy.
Šéf Fiatu Gianluca Italia se jasně vyjádřil ke spekulacím, podle nichž Italové připravují z...
Innocenti
Šéf Fiatu Sergio Marchionne má plnou hlavu starostí, ale také plánů. A zrovna teď mu v žaludku leží úspěchy Dacie.
Ať má Renault momentálně jakékoli ekonomické potíže, v branži nikomu nedá spát obrovsk...
Tohle téměř čtyři metry vysoké monstrum je oficiálním dílem Fiatu - vzali Pandu 4x4, zkřížili ji...
Fiat 500 G-Tech Sportster
Sportovnější, zábavnější a mnohem silnější. Tím se řídí německý úpravce G-Tech. Svého Fiata 500 pojmenovali Sportster.
Německý tuner G-Tech si vzal do parády miniauto od Fiatu a ještě ho zmenšil. Opravdu mu uřízli kus...
Fiat 500L
Čerstvé espreesso uvařené přímo v kabině auta? Již brzy žádný problém.
V nabídce příplatkové výbavy nové velkoprostorové pětistovky s přídomkem L se objev...