Američané si budou kupovat Jeepy z Itálie

Čtěte více: Auta
Vydáno: 22. 10. 2012  /   Aktualizováno: 22. 10. 2012
Američané si budou kupovat Jeepy z Itálie
Malé Jeepy už nebudou americké. Mají se vyrábět vedle svých chystaných italských příbuzných.
Čtěte více: Fiat, Chrysler, jeep, Patriot, Compass, Punto

Koncern Fiat se rozhodl vyřešit nevyužitou kapacitu své italské továrny Melfi, kterou nezaplní výroba malého hatchbacku Punto Evo a jeho rychlé verze Abarth. Od roku 2014 zde bude vyrábět nová malá SUV nejen značky Fiat, ale také Jeep. A tyto Jeepy se budou z Itálie dovážet do USA. Konkrétně půjde o nástupce neúspěšného modelu Patriot a možná i Compass.

Ještě to není úplně jisté, finální rozhodnutí padne do konce tohoto týdne. Ale divili bychom se, kdyby tento plán nedostal požehnání. Je logický. Většina továren Chrysleru běží na téměř plnou nebo plnou kapacitu, tak proč nevyužít churavějící italskou továrnu.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Tenhle Jeep Willys je hodně zvláštní - nejprve si všimnete zvuku, pak kouře od zadních pneumatik a...
Sergio Marchionne chce vytvořit silnější protiváhu VW Group, Toyoty a GM.
Podle zámořských médií se šéf Fiatu Sergio Marchionne rozhodl plně ovládnout koncern...
Fiat 500L
Po sedmimístném kompaktu 500XL bude následovat crossover 500X. Poté už se Fiat zaměří na další verze Pandy.
Šéf Fiatu Gianluca Italia se jasně vyjádřil ke spekulacím, podle nichž Italové připravují z...
Innocenti
Šéf Fiatu Sergio Marchionne má plnou hlavu starostí, ale také plánů. A zrovna teď mu v žaludku leží úspěchy Dacie.
Ať má Renault momentálně jakékoli ekonomické potíže, v branži nikomu nedá spát obrovsk...
Tohle téměř čtyři metry vysoké monstrum je oficiálním dílem Fiatu - vzali Pandu 4x4, zkřížili ji...
Fiat 500 G-Tech Sportster
Sportovnější, zábavnější a mnohem silnější. Tím se řídí německý úpravce G-Tech. Svého Fiata 500 pojmenovali Sportster.
Německý tuner G-Tech si vzal do parády miniauto od Fiatu a ještě ho zmenšil. Opravdu mu uřízli kus...
Fiat 500L
Čerstvé espreesso uvařené přímo v kabině auta? Již brzy žádný problém.
V nabídce příplatkové výbavy nové velkoprostorové pětistovky s přídomkem L se objev...