BBC Top Gear: Nová série začne speciálem na Štěpána

Čtěte více: Auta
Vydáno: 22. 12. 2012  /   Aktualizováno: 22. 12. 2012
BBC Top Gear: Nová série začne speciálem na Štěpána
Britský televizní Top Gear zahájí již devatenáctou sérii vánočním speciálem, vysílaným na Boxing day, tj. u nás na Štěpána – 26. prosince.

Štědrý den je za dveřmi a kromě bavlněných vzduchových filtrů, řidičských rukavic, helem či bot se můžeme těšit i na další speciální díl britského Top Gearu. Poslední čtyři roky se tyto epizody vysílaly vždy těsně po Vánocích a nejinak tomu bude i letos. Připomeňme si tedy, co trio Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond podnikli v minulých letech.

Prvním speciálním dílem byla v únoru roku 2006 variace Top Gearu na zimní olympijské hry. Disciplíny byly více méně stejné, jako u regulérních her, pouze v nich soutěžila auta.
Třeba v biatlonu se utkalo Audi Q7 s Volvem XC90. Pánové stříleli z kufrů aut. May v Audi střílel ze standardní biatlonové pušky. Oproti tomu Clarkson chtěl podvádět se samopalem MP5… a pokácel strom za střelnicí místo toho, aby trefil terč.

Pro skok na lyžích bylo vybráno staré Mini. Přivařili na něj lyže a do kufru instalovali rakety pro pohon. Úkolem Richarda Hammonda bylo zajistit, aby Mini dole zastavilo. Clarksonova reakce na jeho práci zněla asi takto: „Můžu ti zaručit, že tahle barikáda Mini nezastaví. Jednak proto, žes ji postavil z kancelářského nábytku, a jednak proto, žes ji postavil pod špatným svahem.“


 

Autor: 
Marek Bednář
Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Už jen několik dní a začne 21. série Top Gearu. Teď tu máme obsáhlejší ukázku, kter...
Už se to blíží - jedenadvacátá série našeho i vašeho oblíbeného pořadu Top...
Dvacátá série Top Gearu právě skončila, ale Jeremy Clarkson a spol. nezahálejí. Byli spatřeni v...
Už se to blíží, v neděli startuje dvacátá řada našeho i vašeho oblíbeného pořadu o...
Třicátého června startuje nová, už dvacátá série televizního Top Gearu. Na fotkách...
BMW M5 a M6
U nové BMW M5 nebo M6 jste si rozhodně nemohli stěžovat na nedostatečné stádo koní pod kapotou. Vždyť jich maj...
vybrzďování v USA
Úmyslné vybrzďování ostatních řidičů je nebezpečná praktika, která může na dálnici...