BBC Top Gear: Nová série začne speciálem na Štěpána

Čtěte více: Auta
Vydáno: 22. 12. 2012  /   Aktualizováno: 22. 12. 2012
BBC Top Gear: Nová série začne speciálem na Štěpána
Britský televizní Top Gear zahájí již devatenáctou sérii vánočním speciálem, vysílaným na Boxing day, tj. u nás na Štěpána – 26. prosince.

Štědrý den je za dveřmi a kromě bavlněných vzduchových filtrů, řidičských rukavic, helem či bot se můžeme těšit i na další speciální díl britského Top Gearu. Poslední čtyři roky se tyto epizody vysílaly vždy těsně po Vánocích a nejinak tomu bude i letos. Připomeňme si tedy, co trio Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond podnikli v minulých letech.

Prvním speciálním dílem byla v únoru roku 2006 variace Top Gearu na zimní olympijské hry. Disciplíny byly více méně stejné, jako u regulérních her, pouze v nich soutěžila auta.
Třeba v biatlonu se utkalo Audi Q7 s Volvem XC90. Pánové stříleli z kufrů aut. May v Audi střílel ze standardní biatlonové pušky. Oproti tomu Clarkson chtěl podvádět se samopalem MP5… a pokácel strom za střelnicí místo toho, aby trefil terč.

Pro skok na lyžích bylo vybráno staré Mini. Přivařili na něj lyže a do kufru instalovali rakety pro pohon. Úkolem Richarda Hammonda bylo zajistit, aby Mini dole zastavilo. Clarksonova reakce na jeho práci zněla asi takto: „Můžu ti zaručit, že tahle barikáda Mini nezastaví. Jednak proto, žes ji postavil z kancelářského nábytku, a jednak proto, žes ji postavil pod špatným svahem.“


 

Autor: 
Marek Bednář
Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Už jen několik dní a začne 21. série Top Gearu. Teď tu máme obsáhlejší ukázku, kter...
Už se to blíží - jedenadvacátá série našeho i vašeho oblíbeného pořadu Top...
Dvacátá série Top Gearu právě skončila, ale Jeremy Clarkson a spol. nezahálejí. Byli spatřeni v...
Už se to blíží, v neděli startuje dvacátá řada našeho i vašeho oblíbeného pořadu o...
Třicátého června startuje nová, už dvacátá série televizního Top Gearu. Na fotkách...
BMW M5 a M6
U nové BMW M5 nebo M6 jste si rozhodně nemohli stěžovat na nedostatečné stádo koní pod kapotou. Vždyť jich maj...
vybrzďování v USA
Úmyslné vybrzďování ostatních řidičů je nebezpečná praktika, která může na dálnici...