Nové Infiniti Q50 se prohání po Ringu. Od volantu ho trápí testovací jezdec Sebastien Buemi!

Čtěte více: Auta
Vydáno: 21. 1. 2013  /   Aktualizováno: 21. 1. 2013
Nové Infiniti Q50 se prohání po Ringu. Od volantu ho trápí testovací jezdec Sebastien Buemi!
Infiniti svůj sportovní sedan střední přídy přejmenovalo z G37 na Q50. A snaží se nám ukázat, že i hybrid jede pořádně ostře!
Čtěte více: Infiniti, video, Q50, Sebastien Buemi

Automobilka Infiniti představila na detroitském autosalonu zcela nový model Q50. Ten se nabízí se dvěma šestiválci - první má objem 3,7 litru a výkon 333 koní, ten druhý o objemu 3,5 litru je spárován s elektromotorem, celkový výkon pohonného ústrojí je 359 koní. Oba motory jsou spojeny se sedmistupňovým automatem, který pošle výkon buď na zadní nebo na všechna čtyři kola.
Q50 se na severoamerickém trhu začne prodávat až v druhé polovině tohoto roku, takže do Evropy dorazí ještě později. Dá se předpokládat, že v Ženevě ho automobilka ukáže znovu, ovšem s širší nabídkou motorů pro evropský trh.
Na videu, kteréautomobilka zveřejnila, Q50 trápí testovací jezdec F1 Sebastien Buemi. A nešetří superlativy!

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Znáte to. Koupíte si nové Camaro ZL-1 s výkonem 580 koní, začnete si hrát s kontrolou trakce a...
Nürburgring má oficiálně nového majitele. Získala ho německá firma Capricorn Development za 77...
Na pětikilometrové přistávací dráze v Kennedyho vesmírném středisku zvládlo neskutečnou j...
Továrně vyladená verze Ferrari 458 s názvem Speciale je podle některých informací nejdokonalějš...
Na Ukrajině to momentálně vře a kromě lidských obětí má i ty automobilové. Takhle to odneslo nov...
Malé, ale šikovné - to je Suzuki Samurai, kompaktní čtyřkolka, poháněná oturbeným tř...
Národní muzeum Chevroletu Corvette v New Yorku postihla katastrofa - přímo pod výstavní sín...