Honda zpřesňuje kontury nového kombíku

Honda Civic
Čtěte více: Auta
Vydáno: 6. 2. 2013  /   Aktualizováno: 6. 2. 2013
Honda zpřesňuje kontury nového kombíku
Jednou z hlavních novinek na ženevském stánku Hondy bude vedle NSX také rodinný kombík na bázi Civicu.

Japonská Honda zveřejnila zhruba měsíc před ženevskou premiérou první náznak podoby rodinného kombi, které rozšíří nabídku řady Civic. Představený koncept prý bude hodně podobný definitivní produkční verzi, vyráběné v britské továrně ve Swindonu. Na trh má novinka přijít koncem letošního roku.

Zveřejněná skica naznačuje, že si kombi zachová skryté kliky zadních bočních dveří po vzoru hatchbacku, zatímco záď nezapře silnou inspiraci větším Accordem Tourer. Honda slibuje nejprostornější Civic v celé historii. Nabídka motorů bude kopírovat stávající Civic, ovšem na většině evropských trhů si Honda nejvíc slibuje od pokročilého turbodieselu 1.6 i-CTDi. Se stejným motorem se v Ženevě poprvé představí také větší model CR-V.

Hlavním lákadlem na stánku Hondy se ovšem bezpochyby stane aktuální vývojové stadium supersportovní Hondy NSX.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

NSX
Honda NSX
Jak se zdá, ani nesnesitelně dlouhé čekání na příchod nové generace NSX zájemce rozhodně neodradí.
Nová generace NSX, kultovního supersportu Hondy, na sebe nechá čekat ještě minimálně dalš...
Acura, neboli také Honda NSX, se ukázala na detroitském autosalonu, který se konal letos v lednu. Vš...
Honda NSX
Honda NSX
Honda na detroitském autosalonu představila nejnovější verzi konceptu supersportovního modelu NSX a vůbec poprvé nechala nahlédnout do jeho...
Honda své fanoušky v poslední letech napíná jako struny. Po rozporuplných prohlášen...
Máme další informace o připravovaném nástupci Toyoty Supry. Co na to říkáte?
U japonské konkurence Toyoty už je to jasné - Honda NSX bude hybrid. Tohle slovo se na nás valí znovu. Tentokr...
Honda NSX byla milníkem. V roce 1990 předvedla Ferrari, Lamborghini, Lotusu a dalším slavným značkám, že...
Honda NSX
Horší zpráva: Japonci si to s tím hybridem zatím nerozmysleli...
Novou Hondu NSX budou vyrábět v USA a na trhu by se měla objevit do tří let. Vyvěste prapory, protože koncept představen...
Optimalizace vzhledu, výkonu a efektivity, to jsou ty hlavní směry, kterými se Honda NSX ubírá.
Podle slov Hondy, se bude nová NSX hodně odlišovat od ostatních a bude vyjímečná i pro automobilku....