Citroen Technospace: předvoj C4 Picasso

Citroen Technospace
Čtěte více: Auta
Vydáno: 7. 2. 2013  /   Aktualizováno: 7. 2. 2013
Citroen Technospace: předvoj C4 Picasso
Koncept Technospace je velice zřetelným předobrazem nové generace C4 Picasso a zároveň prvním modelem, postaveným na nové modulární platformě.
Citroen Technospace

Citroen se rozhodl pro zajímavý krok. V Ženevě představí koncept Technospace, který ovšem tak úplně konceptem není. Produkční verze nové generace MPV C4 Picasso totiž vyrazí k zákazníkům již za pár měsíců.

Nová generace C4 Picasso je zajímavá mimo jiné tím, že jako první model stojí na nové modulární platformě EMP2. Díky tomuto vyspělému podvozku bude nové C4 Picasso přibližně o 70 kilogramů lehčí než stávající generace. Ta je sice o 40 milimetrů delší než Technospace, měřící 4430 mm, ovšem rozvorem 2783 mm novinka předchůdce překonává o citelných 55 mm. To vše znamená, že novinka má kratší převisy než dosud a prostornější interiér pro cestující. Kufr ale přesto nepřišel zkrátka - chlubí se objemem 537 litrů.

Po vzhledové stránce Technospace nezapře příbuznost se starším Picassem, ale na první pohled upoutají výrazná zadní světla s 3D efektem a především dělená přední světla. Uvnitř Citroen slibuje až dvanáctipalcový dotykový displej, jehož prostřednictvím bude možné ovládat většinu funkcí.

Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)
Auta
Na první pohled je nové Audi A8 jen evolucí současného fungujícího receptu, ale ve skutečnosti se jedná o naprosto nově pojatý vůz. Poprvé jej s jinou než hybridní pohonnou jednotkou nedostanete, všechny produkční A8 mají mezi spalovacím motorem a samočinnou převodovkou ještě elektromotor. Ten... (Pokračování...)
Auta
Rallyekros aktuálně prožívá velký boom, psali jsme o tom v minulém vydání SPEEDu, a chce se udržet v sedle co nejdéle, proto také promotér World RX ve spolupráci s FIA a automobilkami plánuje zavedení čistě elektrických vozů. Nestane se tak dříve než v roce 2020, ale lze to brát za... (Pokračování...)