Hyundai do Ženevy přiveze obří sedmimístné Santa Fe

Hyundai Grand Santa Fe
Čtěte více: Auta
Vydáno: 22. 2. 2013  /   Aktualizováno: 22. 2. 2013
Hyundai do Ženevy přiveze obří sedmimístné Santa Fe
Prodloužená verze Santa Fe, původně zamýšlená jen pro americký trh, se chystá vtrhnout také do Evropy.
Hyundai Grand Santa Fe

Evropské premiéry se na ženevském autosalonu dočká maximalistická verze sebevědomého SUV Santa Fe. Větší Santa Fe stojí na rozvoru prodlouženém o 100 milimetrů. Karoserie je o 10 mm vyšší, 5 mm širší a především o výrazných 225 mm delší. Do prostornějšího interiéru se tak vešla i třetí řada sedadel a kabina je k dispozici v šesti- nebo sedmimístné konfiguraci. Kufr při sklopené třetí řadě sedadel nabízí úctyhodný objem 607 litrů.

Grand Santa se kromě větší zadní části liší od krátké verze také tvarem masky, mlhovek a předním nárazníkem. O pohon se má starat výhradně nejsilnější verze 2,2litrového turbodieselu s výkonem 197 koní, v kombinaci s šestistupňovou automatickou převodovkou.

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Sedm důvodů, proč byste si neměli nechat ujít listopadové vydání Autocaru. Jaká hlavní témata najdete v novém čísle?
V novém Autocaru najdete nejen spoustu informací o nových modelech, ale určitě se vám vyplatí tak...
Hyundai slibuje, že nové SUV bude mít lepší řízení, podvozek i brzdy.
Hyundai na autosalonu v New Yorku představuje nový model SUV Santa Fe, které se ale do Evropy dostane pod novým...
Hyundai ix45
Hyundai ukázalo podobu příští generace svého SUV, které inspirovala průtrž mračen.
V Koreji je tohle auto známé pod kódovým označením DM, ale skutečné auto se bude tradičně...