Hyundai do Ženevy přiveze obří sedmimístné Santa Fe

Hyundai Grand Santa Fe
Čtěte více: Auta
Vydáno: 22. 2. 2013  /   Aktualizováno: 22. 2. 2013
Hyundai do Ženevy přiveze obří sedmimístné Santa Fe
Prodloužená verze Santa Fe, původně zamýšlená jen pro americký trh, se chystá vtrhnout také do Evropy.
Hyundai Grand Santa Fe

Evropské premiéry se na ženevském autosalonu dočká maximalistická verze sebevědomého SUV Santa Fe. Větší Santa Fe stojí na rozvoru prodlouženém o 100 milimetrů. Karoserie je o 10 mm vyšší, 5 mm širší a především o výrazných 225 mm delší. Do prostornějšího interiéru se tak vešla i třetí řada sedadel a kabina je k dispozici v šesti- nebo sedmimístné konfiguraci. Kufr při sklopené třetí řadě sedadel nabízí úctyhodný objem 607 litrů.

Grand Santa se kromě větší zadní části liší od krátké verze také tvarem masky, mlhovek a předním nárazníkem. O pohon se má starat výhradně nejsilnější verze 2,2litrového turbodieselu s výkonem 197 koní, v kombinaci s šestistupňovou automatickou převodovkou.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Sedm důvodů, proč byste si neměli nechat ujít listopadové vydání Autocaru. Jaká hlavní témata najdete v novém čísle?
V novém Autocaru najdete nejen spoustu informací o nových modelech, ale určitě se vám vyplatí tak...
Hyundai slibuje, že nové SUV bude mít lepší řízení, podvozek i brzdy.
Hyundai na autosalonu v New Yorku představuje nový model SUV Santa Fe, které se ale do Evropy dostane pod novým...
Hyundai ix45
Hyundai ukázalo podobu příští generace svého SUV, které inspirovala průtrž mračen.
V Koreji je tohle auto známé pod kódovým označením DM, ale skutečné auto se bude tradičně...