Poslední šance koupit nový Saab! Na internetu právě začala aukce 78 posledních aut.

Saab
Čtěte více: Auta
Vydáno: 20. 3. 2013  /   Aktualizováno: 20. 3. 2013
Poslední šance koupit nový Saab! Na internetu právě začala aukce 78 posledních aut.
Obdobná aukce před koncem roku měla u fanoušků zkrachovalého Saabu ohromný úspěch. Teď na své majitele čeká posledních 78 aut.
Saab 9-5 Sportkombi
Čtěte více: Saab, aukce, kvd, 9-5 sportkombi, 9-4x, 9-3x, 9-5

Na serveru švédské aukční síně KVD Auctions dnes začala aukce posledních 78 vyrobených aut zkrachovalého Saabu. Předchozí aukce konaná před koncem roku vzbudila ohromný zájem mezi fanoušky Saabu ze Švédska i zahraničí, takže se nyní dá předpokládat obdobný úspěch.

Mezi 78 nabízenými Saaby najdete celkem 31 exemplářů SUV 9-4X, kterých Saab stihl vyrobit jen zhruba sedm stovek, 37 z celkem 54 sedanů 9-5 modelového ročníku 2012 a v nabídce najdete i sedan 9-5 s šestiválcovým dieselem nebo 9-3X. Největší raritou, která má do budoucna šanci stát se sběratelským artefaktem, je však posledních sedm exemplářů 9-5 Sportkombi, kterých Saab celkem vyrobil jen okolo třiceti kusů.

Aukce trvá až do 3. dubna a nabízené Saaby jsou k vidění buď naživo ve Wallhammu u Göteborgu, nebo na internetových stránkách KVD.

Tatra očima Františka Kardause
Auta
Nově objevené unikátní kreslené návrhy na plakáty automobilů Tatra, původní sádrový model Tatry a plakát od významného designéra a grafika Františka Kardause a mnoho dalšího nabídne Aukční dům Sýpka na své aukci v neděli 15.10. 2017 v 13.30 hod. v Topičově... (Pokračování...)
Auta
Ono to může v souvislosti s kompaktním hatchbackem segmentu B znít jako oxymóron, ale ne každý chce malé auto se základní výbavou. A Fiesta Vignale cílí především na movitější klientelu, která se spokojí s kompaktním autem a nepotřebuje si zvyšovat společenskou prestiž... (Pokračování...)
Auta
Ostrý Yaris je bezpochyby zpestřením trhu s malými hot hatchi, otázkou ovšem je, jak v nabité konkurenci obhájí velmi ambiciózní cenovku 850 000 korun. Pod kapotou ostrého Yarisu pracuje kompresorem přeplňovaná „jedna-osmička“ o výkonu 212 koní a točivém momentu 249 Nm (jsou to... (Pokračování...)
Auta
Slovíčko sériově je potřeba u Rolls-Royce Phantom brát trochu s rezervou, protože prakticky každé auto je kompletováno ručně vybraným týmem techniků a na zvláštní objednávku. Nicméně například platforma je pro všechny kusy shodná a stejně tak části karoserie. Takže se vlastně jedn... (Pokračování...)
Auta
Model RX se tak dočká sedmimístného provedení, které převezme stávající designové prvky a vlastně jen natáhne současné RX o pár centimetrů a přidá rozměrnější zadní okno, aby cestující ve třetí řadě neměli klaustrofobii. Lexus RX bude k dispozici ve verzi RX 350 s... (Pokračování...)
Auta
Audi RS 3 Sportback a Audi RS 3 Sedan stále používají přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI, ovšem vyladěný na rovných 400 koní a 480 Nm. Standardem je pohon všech kol a dvouspojková převodovka. Audi RS 3 Sportback začíná na částce 1 469 900 korun, RS 3 Sedan je o 42 000 Kč dražší. Stejn... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Aston Martin DB2/4 MKIII
Aston Martin DB2/4 MKIII
Aukční síni Silvestone Auctions' se na akci Lancaster Insurance Classic Motor Show podařil husarský kousek. Kr...
Ferrari 340/375 MM Berlinetta
Ferrari 340/375 MM Berlinetta
Závodní Ferrari 340/375 MM Berlinetta změnilo v aukci majitele za astronomickou sumu 9,85 milionu euro...
Jedno ze tří závodních Ferrari 340/375 MM Berlinetta Competizione, která se zúčastnila...
Maserari Quattroporte Shooting Brake
Maserari Quattroporte Shooting Brake
Jeden z pouhých čtyř existujícících exemplářů Maserati Quattroporte s karoserií kombi hledá nového majitele v aukci.
Aukční síň RM Auctions chystá na sobotu 23. května velice zajímavou investiční příležitost. Z...
Saab 9-3
Saab 9-3
Na internetu se objevily další fotografie Saabu 9-3, který se kvůli bankrotu automobilky již nestihl dožít oficiální premiéry ani sériové...
Na internetu se objevila nová várka fotek Saabu 9-3, který měl být prvním modelem švédsk...
Maserati Ghibli 1968
Maserati Ghibli
Ghibli ročníku 1968, jedno z nejkrásnějších Maserati všech dob, hledá po čtrnácti letech strávených ve stodole nového majitele.
Aukční síni Silverstone Auctions se podařilo na akci International Trophy Sale, konané 17. května, zajistit velice zaj...
Mercedes W196
Mercedes W196
Aukční síň Bonhams přiveze do Goodwoodu na červencový Festival rychlosti skutečný klenot, o který zřejmě svede souboj samotný Mercedes s...
Jestliže existuje pár slavných obrazů, o které by se do krve a hlubokých dluhů porvala každá galerie...
Spyker
Holandský výrobce se chce konceptem B6 vrátit na výsluní a za lubem má další zajímavé projekty.
Spyker hodlá po dost bouřlivém období stabilizovat situaci a do Ženevy přichystal premiéru konceptu B6, což m...