Poslední šance koupit nový Saab! Na internetu právě začala aukce 78 posledních aut.

Saab
Čtěte více: Auta
Vydáno: 20. 3. 2013  /   Aktualizováno: 20. 3. 2013
Poslední šance koupit nový Saab! Na internetu právě začala aukce 78 posledních aut.
Obdobná aukce před koncem roku měla u fanoušků zkrachovalého Saabu ohromný úspěch. Teď na své majitele čeká posledních 78 aut.
Saab 9-5 Sportkombi
Čtěte více: Saab, aukce, kvd, 9-5 sportkombi, 9-4x, 9-3x, 9-5

Na serveru švédské aukční síně KVD Auctions dnes začala aukce posledních 78 vyrobených aut zkrachovalého Saabu. Předchozí aukce konaná před koncem roku vzbudila ohromný zájem mezi fanoušky Saabu ze Švédska i zahraničí, takže se nyní dá předpokládat obdobný úspěch.

Mezi 78 nabízenými Saaby najdete celkem 31 exemplářů SUV 9-4X, kterých Saab stihl vyrobit jen zhruba sedm stovek, 37 z celkem 54 sedanů 9-5 modelového ročníku 2012 a v nabídce najdete i sedan 9-5 s šestiválcovým dieselem nebo 9-3X. Největší raritou, která má do budoucna šanci stát se sběratelským artefaktem, je však posledních sedm exemplářů 9-5 Sportkombi, kterých Saab celkem vyrobil jen okolo třiceti kusů.

Aukce trvá až do 3. dubna a nabízené Saaby jsou k vidění buď naživo ve Wallhammu u Göteborgu, nebo na internetových stránkách KVD.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Aston Martin DB2/4 MKIII
Aston Martin DB2/4 MKIII
Aukční síni Silvestone Auctions' se na akci Lancaster Insurance Classic Motor Show podařil husarský kousek. Kr...
Ferrari 340/375 MM Berlinetta
Ferrari 340/375 MM Berlinetta
Závodní Ferrari 340/375 MM Berlinetta změnilo v aukci majitele za astronomickou sumu 9,85 milionu euro...
Jedno ze tří závodních Ferrari 340/375 MM Berlinetta Competizione, která se zúčastnila...
Maserari Quattroporte Shooting Brake
Maserari Quattroporte Shooting Brake
Jeden z pouhých čtyř existujícících exemplářů Maserati Quattroporte s karoserií kombi hledá nového majitele v aukci.
Aukční síň RM Auctions chystá na sobotu 23. května velice zajímavou investiční příležitost. Z...
Saab 9-3
Saab 9-3
Na internetu se objevily další fotografie Saabu 9-3, který se kvůli bankrotu automobilky již nestihl dožít oficiální premiéry ani sériové...
Na internetu se objevila nová várka fotek Saabu 9-3, který měl být prvním modelem švédsk...
Maserati Ghibli 1968
Maserati Ghibli
Ghibli ročníku 1968, jedno z nejkrásnějších Maserati všech dob, hledá po čtrnácti letech strávených ve stodole nového majitele.
Aukční síni Silverstone Auctions se podařilo na akci International Trophy Sale, konané 17. května, zajistit velice zaj...
Mercedes W196
Mercedes W196
Aukční síň Bonhams přiveze do Goodwoodu na červencový Festival rychlosti skutečný klenot, o který zřejmě svede souboj samotný Mercedes s...
Jestliže existuje pár slavných obrazů, o které by se do krve a hlubokých dluhů porvala každá galerie...
Spyker
Holandský výrobce se chce konceptem B6 vrátit na výsluní a za lubem má další zajímavé projekty.
Spyker hodlá po dost bouřlivém období stabilizovat situaci a do Ženevy přichystal premiéru konceptu B6, což m...