Nový šéf Opelu vidí jako klíčový problém zlepšení image

Opel
Čtěte více: Auta
Vydáno: 25. 3. 2013  /   Aktualizováno: 25. 3. 2013
Nový šéf Opelu vidí jako klíčový problém zlepšení image
Karl-Thomas Neumann, který do Opelu přišel z Volkswagenu, chce značku zachránit vylepšením její image, 23 novými modely a moderními motory.
Opel Adam

Karl-Thomas Neumann, který přišel na post šéfa Opelu z funkce prezidenta čínských aktivit Volkswagenu, se obšírněji vyjádřil k tomu, jak si představuje budoucnost Opelu a obrat k ziskovému hospodaření. Opel vyhlásil ještě před Neumannovým nástupem desetiletý restrukturalizační program Drive 2022, který počítá s představením celkem 23 nových modelů, devíti nových motorů a podle něhož se má hospodaření Opelu převrátit do černých čísel v roce 2015.

Poté, co se Neumann svezl s auty, která Opel momentálně nabízí, včetně nových modelů Adam, Mokka a Cascada, prohlásil: "V autech problém nevidím. Naopak, Opel má nejsilnější portfolio produktů za poslední léta. Přesto lidé našich aut nekupují dost, což souvisí s vnímáním značky Opel a speciálně se špatnými zprávami, kterou jsou s ní v poslední době spojené."

Podle Neumanna má značka na čem stavět a vylepšování její image bude založeno na pronikání do nových segmentů. Dobrým příkladem je prý kabriolet Cascada, který je inovativní i emocionální. Neumann hodlá změnit firemní kulturu tak, aby lidé byli na své produkty i značku hrdí.

"Kdyby byl Opel vnímán tak jako před deseti nebo patnácti lety, pak bych s dnešními produkty neměl o budoucnost značky žádné obavy, i přes současnou ekonomickou krizi," uzavřel svůj výklad pro Autocar nový šéf Neumann.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Aston Martin DBS vs. Opel Corsa
Tak tomuhle se říká smůla!
To si tak v poklidu tankujete vysooktanový benzín do svého Astonu DBS a najednou z ničeho nic přiletí star...
Koncerny General Motors a PSA Peugeot Citroën oznámily bližší detaily ohledně spolupráce na vývoji příští generace MPV.
Šéf General Motors Europe Steve Girsky s předsedou správní rady koncernu PSA Philippem Varinem po jednán...
Autocar 12/12
Sedm dobrých důvodů, proč si nenechat ujít speciální řidičské vydání Autocaru. Která hlavní témata najdete v novém čísle?
V novém Autocaru se můžete těšit především na následující hlavní materiály:...
Opel Cascada
Nejen to, Opel Cascada si chce troufnout i na kabriolety prémiových značek
Opel využil „okurkové sezony“ po pařížském autosalonu a vypustil první snímky svého...
Dvakrát přeplňovaný turbodiesel si teď pořídíte i do obyčejné pětidveřové Astry.
Nejsilněšjší naftový motor, který Opel v nabídce má, tedy 2.0 BiTurbo CDTI, byl nab...
Chevrolet Trax
Nepřipomíná vám něco?
Tohle auto by se mělo prodávat ve více než 140 zemích světa. Půjde o další SUV značky Chevrolet, ale men...
Polská herečka Margaret Kornacki Socha se rozhodla v ošklivém počasí předat volant Maserati kolegovi Adamu...