Jaguar XKR-S GT: nejostřejší silniční XK všech dob!

Jaguar XKR-S GT
Čtěte více: Auta
Vydáno: 26. 3. 2013  /   Aktualizováno: 26. 3. 2013
Jaguar XKR-S GT: nejostřejší silniční XK všech dob!
Jaguar v New Yorku představí na počest 25. výročí svých sportovních verzí R nejostřejší XK historie. Vznikne pouhých 30 exemplářů.
Jaguar XKR-S GT
Čtěte více: 550, XK, xjr, Jaguar XKR-S GT, eto

Jaguar na newyorském autosalonu představí vedle superrychlé limuzíny XJR ještě druhou novinku. Tou je limitovaná edice kupé XKR-S GT, které vznikne v pouhých třiceti exemplářích na počest 25. výročí existence sportovně laděných verzí R.

XKR-S GT je v podstatě okruhové XKR-S, homologované pro silniční provoz. Jinými slovy nejostřejší XK všech dob. GT, které vyvinula divize ETO (Engineered To Order), pohání stejný pětilitrový kompresorový osmiválec s výkonem 550 koní a 680 Nm jako v XJR, spřažený s šestistupňovým automatem. Maximálka je elektronicky omezená na 300 km/h.

GT dostalo speciální aerodynamický kit, který s pomocí karbonového předního spoileru, difuzoru a velkého zadního křídla vytváří maximální přítlak 145 kg. Další úpravy GT zahrnují u Jaguaru poprvé použité karbon-keramické brzdy, řízení s rychlejším převodem, nastavitelné tlumiče, závody inspirované dvojité pružiny a širší přední rozchod. GT obouvá lehká dvacetipalcová kola, obutá do gum Pirelli Corsa rozměru 255/35 vpředu a 305/30 vzadu.

Všech třicet exemplářů XKR-S GT je určeno pro severoamerický trh, kde tohle exkluzivní kupé přijde v přepočtu na čtyři miliony korun.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Jaguar XJR
Jaguar XJR
Sportovní verze vlajkové lodi Jaguaru dostane pětilitrový motor s výkonem 550 koní.
Ústřední hvězdou Jaguaru na autosalonu v New Yorku bude příští týden vrcholná sportovn...
Jaguar XFR-S
Nejrychlejší sedan značky by mohl jet 300 kilometrů v hodině.
Britská značka vypustila první fotografii části přídě nejrychlejšího a nejsilnější...
My víme, že apríl už dávno byl, ale firma Lazzarini Design to zřejmě myslí smrtelně vážně. Vezmou mal...
Seriál o Porsche pokračuje. Tentokrát s novinkou, která bude útočit na teritorium lehkého a pekelně...