Da Silva chce úplně jiné Scirocco

Volkswagen Scirocco
Čtěte více: Auta
Vydáno: 28. 3. 2013  /   Aktualizováno: 28. 3. 2013
Da Silva chce úplně jiné Scirocco
Podle šéfdesignéra Volkswagenu Waltera da Silvy se pojetí příští generace Scirocca radikálně změní.
Volkswagen Scirocco

Dobrou zprávou pro fanoušky Scirocca je, že Volkswagen najisto počítá s nástupcem aktuálního kupé. Trochu nejistoty ovšem vyvolává vyjádření Waltera da Silvy, šéfdesignéra VW, který prozradil, že karoserie příští generace Scirocca bude vypadat úplně jinak. Da Silva prý nechce opakovat stejný přístup a chce změnu. Auto má vypadat sportovněji než dosud a příklad si má vzít z aktuálních třídveřových verzí Audi A3 a Seatu Leon. Konkrétní detaily však zatím odmítl prozradit.

Víme jen to, že vývoj nové generace je teprve ve fázi návrhu designu, přestože prodej příštího Scirocca chce VW spustit již v roce 2015.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)