Da Silva chce úplně jiné Scirocco

Volkswagen Scirocco
Čtěte více: Auta
Vydáno: 28. 3. 2013  /   Aktualizováno: 28. 3. 2013
Da Silva chce úplně jiné Scirocco
Podle šéfdesignéra Volkswagenu Waltera da Silvy se pojetí příští generace Scirocca radikálně změní.
Volkswagen Scirocco

Dobrou zprávou pro fanoušky Scirocca je, že Volkswagen najisto počítá s nástupcem aktuálního kupé. Trochu nejistoty ovšem vyvolává vyjádření Waltera da Silvy, šéfdesignéra VW, který prozradil, že karoserie příští generace Scirocca bude vypadat úplně jinak. Da Silva prý nechce opakovat stejný přístup a chce změnu. Auto má vypadat sportovněji než dosud a příklad si má vzít z aktuálních třídveřových verzí Audi A3 a Seatu Leon. Konkrétní detaily však zatím odmítl prozradit.

Víme jen to, že vývoj nové generace je teprve ve fázi návrhu designu, přestože prodej příštího Scirocca chce VW spustit již v roce 2015.

Auta
V 90. letech byl ráfek Rally Racing zářivou ikonou a obouvaly jej všechny přední týmy soutěžící v mistrovství světa v rallye, Carlos Sainz se na nich roku 1990 stal šampionem. Nadčasový a nezaměnitelný design nyní italský výrobce vrací zpět do své nabídky, byť lehce upraven... (Pokračování...)
Auta
Na úvod jedna dobrá zpráva. I přes to, že se jedná o koncept autonomního vozu, tedy takového, který se dovede řídit úplně sám, počítá Peugeot s tím, že si své auto budete chtít občas řídit sami. Koncept Peugeot Instinct je tak vlastně vize toho, jak by mohlo podobně koncipované... (Pokračování...)
Auta
Stejně jako ostatní vozy značky DS se i nové SUV DS 7 Crossback snaží vyvolat dojem, že s konzumními modely Citroënu nemá nic společného. Případní zájemci se mohou dokonce těšit i na plug-in hybridní systém s přeplňovanou zážehovou „jedna-šestkou“ o výkonu 200 koní a... (Pokračování...)
Auta
Jméno Eclipse se naposledy na Mitsubishi objevilo v roce 2011, kdy skončila výroba čtvrté generace slavného kupé. Ačkoli to nebyl vyhraněný sporťák, od roku 1989 bylo prodáno okolo 1,4 milionu kusů. Proslavilo se i díky prvnímu filmu ze série Rychle a zběsile. Nyní se slavné jméno vrací na SUV... (Pokračování...)
Auta
Renault konečně odhalil produkční verzi dlouho slibovaného sporťáku Alpine A110, s nímž vzpomíná na legendární kupé s motorem vzadu ze 60. a 70. let. Novinka ale není jen designová připomínka, i ona má motor vzadu za kabinou a vypadá to, že se tu tvoří nová konkurence pro Porsche Cayman... (Pokračování...)
Auta
Bentley představilo speciální „paket“ Mulliner, který posune dojem z kvality, hodnoty a luxusu interiéru nového SUV Bentayga na úplně jinou úroveň. Obyčejná Bentayga bude najednou vedle Mullineru vypadat jako Fabia Junior. Dostanete exkluzivní čalounění sedadel a dekory do interiéru prakticky z jaké... (Pokračování...)