Da Silva chce úplně jiné Scirocco

Volkswagen Scirocco
Čtěte více: Auta
Vydáno: 28. 3. 2013  /   Aktualizováno: 28. 3. 2013
Da Silva chce úplně jiné Scirocco
Podle šéfdesignéra Volkswagenu Waltera da Silvy se pojetí příští generace Scirocca radikálně změní.
Volkswagen Scirocco

Dobrou zprávou pro fanoušky Scirocca je, že Volkswagen najisto počítá s nástupcem aktuálního kupé. Trochu nejistoty ovšem vyvolává vyjádření Waltera da Silvy, šéfdesignéra VW, který prozradil, že karoserie příští generace Scirocca bude vypadat úplně jinak. Da Silva prý nechce opakovat stejný přístup a chce změnu. Auto má vypadat sportovněji než dosud a příklad si má vzít z aktuálních třídveřových verzí Audi A3 a Seatu Leon. Konkrétní detaily však zatím odmítl prozradit.

Víme jen to, že vývoj nové generace je teprve ve fázi návrhu designu, přestože prodej příštího Scirocca chce VW spustit již v roce 2015.

Auta
Nová edice je právě jachtami inspirována. Na první pohled se sice jedná o Bentley Continental GT Convertible v jiné barvě a na nových 21" kolech, ale největší pozornost byla věnována detailům a použitým materiálům. Například stahovací střecha je modrá, nechybí modrá linka na... (Pokračování...)
Auta
Sébastien Loeb už před časem Citroënu svou pomoc při vývoji nabízel, ale teprve až nyní tým uznal, že by asi stálo za to nechat Loeba do auta posadit a získat jeho zpětnou vazbu. „Nemůžu se dočkat, až se vrátím do vozu WRC a okusím, jak se tato disciplína technologicky změnila. Rallye je stále moje v... (Pokračování...)
Auta
Jaguar XJ určitě velmi dobře znáte. Nyní britská automobilka vypustila do světa speciální verzi XJR575, která je jen tak mimochodem historicky nejrychlejším produkčním Jaguarem XJ. Umí totiž jet rychlostí 300 km/h. Jak označení napovídá, kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8 XJR byl... (Pokračování...)
Auta
Loni až do závěrečné jízdy bojoval Patrik Hájek o titul evropského šampiona, aby nakonec skončil těsně pod vrcholem. S letošní čtyřdílnou sezónou se tovární pilot Kosmicu rozloučil vítězstvím v posledním závodě ve švédském Kristianstadu a v konečném zú... (Pokračování...)
Auta
Šestiválec v Mercedesu S 450 disponuje výkonem 367 koní a točivým momentem 500 Nm. Kompaktní elektromotor má výkon pouhých 22 koní, ale velký točivý moment 250 Nm. Také verze S 500 už je dnes poháněna pouze šestiválcem spolupracujícím s elektromotorem. Hybridní... (Pokračování...)
Auta
Vývoj vozu pro mistrovství světa vytrvalostních závodů postoupil do další fáze a po rolloutu, který se odehrál 1. července v areálu BMW v Dingolfingu, tým vyrazil v půlce července na Lausitzring k prvnímu testu M8 GTE. Za volantem maskovaného vozu se střídali tovární piloti Martin... (Pokračování...)