Nová Fiesta ST ukázala co umí…

Ford Fiesta ST
Čtěte více: Auta
Vydáno: 18. 4. 2013  /   Aktualizováno: 18. 4. 2013
Nová Fiesta ST ukázala co umí…
Není snad motoristického fandy, který by neznal jméno Ken Block. Ford se tak rozhodl v rámci své marketingové akce využít služeb jednoho z nejlepších driftérů a showmanů, aby ukázal schopnosti zbrusu nové Fiesty ST. Jak to dopadlo? Podívejte se na video.

Nové STéčko skrývá pod kapotou přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,6 litru s výkonem 182 koní a točivým momentem 240 Nm.  Díky své nízké hmotnosti a rozměrům dokáže z 0 na stovku zrychlit za 6,9 vteřiny a rozjet se až k rychlosti 220 km/h.

Když navíc do podobného vozu usedne Ken Block, je o zábavu postaráno. Vydešené výrazy spolujezdců, jízda na hraně možností vozu, to vše uvidíte v následujícím videu.Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)