Postaví McLaren rivala Porsche 911 s motorem Honda?

McLaren
Čtěte více: Auta
Vydáno: 23. 5. 2013  /   Aktualizováno: 23. 5. 2013
Postaví McLaren rivala Porsche 911 s motorem Honda?
Podle některých spekulací by z avizované spolupráce McLarenu s Hondou ve Formuli 1 mohlo vzejít mnohem víc.
McLaren MP4-12C Spyder
Čtěte více: Honda, McLaren, MP4-12C, F1

Je to teprve pár dní, co McLaren oficiálně oznámil, že se s japonskou Hondou dohodl na dodávce motorů pro tým McLarenu ve Formuli 1, počínaje sezónou 2015. Magazín Motor Trend jde však ve svých spekulacích mnohem dál a připomíná, že v dobách těsných vazeb McLarenu s Mercedesem vzniklo SLR a předpovídá, že bychom se mohli dočkat obdobné synergie i tentokrát, jen pro změnu s Hondou.

Není tajemstvím, že McLaren plánuje třetí, nejdostupnější modelovou řadu, která by si měla vzít na mušku především levnější verze Porsche 911. Dosud se předpokládalo, že tuto novinku, plánovanou na rok 2015, bude pohánět podladěná verze motoru MP4-12C. Jenže co když to nakonec dopadne úplně jinak a "levný" McLaren bude pohánět špičkový agregát Hondy? Nechme se překvapit...

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Taková hrůza! Řítící se vlak, auto zaparkované na železničním přejezdu, brzdy, náraz, křik...
Honda Civic se dostala na jednom z nedávných závodů série VLN do vážných potíží. Ok...
Závodní technici od Team Dynamics postavili ze zahradního traktůrku brutální peklostroj s litrový...
McLaren
McLaren
Britové se i přes dodávky motorů Honda pro tým F1 chtějí u vlastních modelů spolehnout na vlastní pohon.
McLaren rychle zareagoval na spekulace o možné hlubší spolupráci s Hondou, která by kromě dodávek...
McLaren P1
Věděli jsme, že je děsivě rychlý. Tohle by byl ale čas z říše snů. Neskutečné!
Čas 6:33 je o patnáct sekund rychlejší, než který zajel současný držitel rekordu pro auta, co můžou na...
McLaren
McLaren
Třetí modelová řada by měla být nejprodávanějším a nejvýnosnějším artiklem McLarenu.
McLaren sotva představil hyperauto P1, soupeřící s několika rivaly o korunu nejlepšího sportovního auta...
Je tady. Nástupce McLarenu F1 se představil ve své sériové podobě a automobilka pustila další v...