McLaren P1 na Nordschleife zajel čas 6 minut 33 sekund! Je to vážně pravda?

McLaren P1
Čtěte více: Auta
Vydáno: 23. 5. 2013  /   Aktualizováno: 23. 5. 2013
McLaren P1 na Nordschleife zajel čas 6 minut 33 sekund! Je to vážně pravda?
Věděli jsme, že je děsivě rychlý. Tohle by byl ale čas z říše snů. Neskutečné!

Čas 6:33 je o patnáct sekund rychlejší, než který zajel současný držitel rekordu pro auta, co můžou na silnice. Jenže tím byl superlehký Radical SR8. A pokud je tahle zpráva, která právě proběhla internetem pravdivá, tak to bude senzace. Taková Pagani Zonda R, který na silnice homologaci nemá, zajela s Markem Bassengem za volantem čas 6:47! A pokud jste to video viděli, tak to byla hotová smršť. A Mac P1 je podle všeho ještě rychlejší. Čekejte s námi a sledujte naše stránky, jestli se tahle pecka potvrdí.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Nürburgring má oficiálně nového majitele. Získala ho německá firma Capricorn Development za 77...
Zapamatujte si jedno datum! Všechno to vypukne 23.11.2013.
Pokud tohle čtete, tak víte, co vás baví. Prostě chcete zažít, jaká je to palba v rallyovém speci...
Smekněte před Kubou Przygońskim - právě se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů. Sedlá Toyotu GT86 týmu Orlen, kter...
Tohle video je pěkně drsné, severní smyčka Nürburgringu trestá jakoukoliv řidičskou chybu velmi tvrdě. Pilot BMW...
Strhující příběh. Dokonalá režie. Dechberoucí scény. Ti, kterým nekoluje benzín v...
Honda Civic se dostala na jednom z nedávných závodů série VLN do vážných potíží. Ok...
Jaguar na Ringu provozuje jízdy pro veřejnost pod názvem Supersport Taxi. Jedno z jeho aut se nedávno dostalo do probl...