Průzkum: Zákazníci jsou s Lexusem spokojeni

Lexus
Čtěte více: Auta
Vydáno: 17. 3. 2011  /   Aktualizováno: 17. 3. 2011
Průzkum: Zákazníci jsou s Lexusem spokojeni
A to tak, že velmi, hovoří o tom vysoké skóre v anketě prémiových značek
Čtěte více: Lexus, J.D. Power

Organizace J.D. Power provedla průzkum veřejného mínění a výsledek je skvělý, tedy minimálně pro luxusní divizi japonské Toyoty. Značka totiž získala nejvyšší skóre v hodnocení spokojenosti zákazníků mezi prémiovými značkami na základě průzkumu zákaznické spokojenosti za rok 2011. Automobilka organizace J. D. Power and Associates. Automobilka Lexus dosáhla celkového skóre ve výši 846 na stupnici s maximem 1000 bodů, což je hodnota 27 bodů nad průměrem segmentu a současně nejvyšší dosažené skóre v rámci celé studie napříč všemi segmenty.

Průzkum spokojenosti zákazníků CSI za rok 2011 vychází z odpovědí majitelů a nájemců vozidel modelového roku 2006 až 2010, konal se od října do prosince 2010 a potvrdilo se očekávané. Značka Lexus totiž dosáhla nejlepšího umístění v průzkumu spokojenosti zákazníků se službami prodejců už v letech 2010, 2009, 2006, 2001-1997, a 1995-1991.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Lexus LFA
Možná se stane budoucím klasikem. Vzácností je už nyní.
Posledním Lexusem LFA se stal tento bílý exemplář s paketem Nürburgring, vyrobený 14. prosince 2012...
Tohle je dílo divize TMG (Toyota Motorsport Gmbh), která staví závodní auta pro Lexus a Toyotu. Upraven...
Jak určitě víte, východní pobřeží USA zasáhla mimořádně silná bouře Sandy, kvůli kter...
Nemůže zpomalit, nemůže chvilku počkat, musí se cpát dopředu za každou cenu. Tohle chování prostě nikdy...
Krásně synchronizované představení plné divokých driftů, jízd nárazník na ná...
Lexus zkouší, jestli lidé při ostré jízdě v jeho novém GS hybridu udrží tep pod 120 za...
Toyota má se svou sportovní divizi Toyota Motorsport GmbH velké plány.
Toyota už delší dobu hlásá, že chce svým vozům vetknout víc charakteru a sportovního...