Průzkum: Zákazníci jsou s Lexusem spokojeni

Lexus
Čtěte více: Auta
Vydáno: 17. 3. 2011  /   Aktualizováno: 17. 3. 2011
Průzkum: Zákazníci jsou s Lexusem spokojeni
A to tak, že velmi, hovoří o tom vysoké skóre v anketě prémiových značek
Čtěte více: Lexus, J.D. Power

Organizace J.D. Power provedla průzkum veřejného mínění a výsledek je skvělý, tedy minimálně pro luxusní divizi japonské Toyoty. Značka totiž získala nejvyšší skóre v hodnocení spokojenosti zákazníků mezi prémiovými značkami na základě průzkumu zákaznické spokojenosti za rok 2011. Automobilka organizace J. D. Power and Associates. Automobilka Lexus dosáhla celkového skóre ve výši 846 na stupnici s maximem 1000 bodů, což je hodnota 27 bodů nad průměrem segmentu a současně nejvyšší dosažené skóre v rámci celé studie napříč všemi segmenty.

Průzkum spokojenosti zákazníků CSI za rok 2011 vychází z odpovědí majitelů a nájemců vozidel modelového roku 2006 až 2010, konal se od října do prosince 2010 a potvrdilo se očekávané. Značka Lexus totiž dosáhla nejlepšího umístění v průzkumu spokojenosti zákazníků se službami prodejců už v letech 2010, 2009, 2006, 2001-1997, a 1995-1991.

Auta
Koncept plně elektrického vozu značky Škoda není upoutávkou na nějaký konkrétní model, ale spíše připomenutím toho, že i česká automobilka myslí na elektromobilitu jako na spásu veškerého Dobra™. Pod karoserií nápadně připomínající módní... (Pokračování...)
Auta
Spolupráce mezi Opelem a koncernem PSA Peugeot-Citroën nezačíná až nyní, kdy francouzský koncern Opel koupil. Značky už delší dobu pracují na společných platformách a právě nový crossover Opel Grandland X jednu takovou využívá. Stejnou má třeba Peugeot 3008, obě auta mají totožn... (Pokračování...)
Auta
Koncept elektrického crossoveru od Volkswagenu nápadně připomíná Škodu Vision E. Obě auta mají stejnou platformu MEB a dokonce i stejné výkony. Pod karoserií jsou totiž dva elektromotory o celkovém výkonu 306 koní, pohon všech kol a akumulátory o kapacitě 81 kWh. Volkswagen také slibuje dojezd... (Pokračování...)
Auta
Že nemá Mercedes v nabídce třídy A sedan? Vlastně nemá, protože model CLA je přece „sportovní čtyřdveřové kupé“ nebo tak nějak. Na autosalonu v Šanghaji byl představen koncept, který má právě doplnění nejmenší modelové řady Mercedesu naznačit. Místo světové vý... (Pokračování...)
Auta
Honda začne letos v létě prodávat ostré provedení Type R odvozené z již desáté generace modelu Civic. Všechny zájemce chce teď nalákat tím, že v dubnu auto stanovilo nový rekord pro sériově vyráběné předokolky na legendární Nordschleife. Tento slavný přírodn... (Pokračování...)
Auta
Jaguar rozšířil nabídku motorizací pro model F-Type o turbodmychadlem přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec. Je to pohonná jednotka z řady Ingenium a na rozdíl třeba od Boxsteru a Caymanu neslouží jako náhrada šestiválce, nýbrž jako nový základní motor s nižší zá... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Lexus LFA
Možná se stane budoucím klasikem. Vzácností je už nyní.
Posledním Lexusem LFA se stal tento bílý exemplář s paketem Nürburgring, vyrobený 14. prosince 2012...
Tohle je dílo divize TMG (Toyota Motorsport Gmbh), která staví závodní auta pro Lexus a Toyotu. Upraven...
Jak určitě víte, východní pobřeží USA zasáhla mimořádně silná bouře Sandy, kvůli kter...
Nemůže zpomalit, nemůže chvilku počkat, musí se cpát dopředu za každou cenu. Tohle chování prostě nikdy...
Krásně synchronizované představení plné divokých driftů, jízd nárazník na ná...
Lexus zkouší, jestli lidé při ostré jízdě v jeho novém GS hybridu udrží tep pod 120 za...
Toyota má se svou sportovní divizi Toyota Motorsport GmbH velké plány.
Toyota už delší dobu hlásá, že chce svým vozům vetknout víc charakteru a sportovního...