Mondeo na steroidech

Ford Mondeo
Vydáno: 24. 3. 2011  /   Aktualizováno: 24. 3. 2011
Mondeo na steroidech
Švédský tuner zapracoval na výkonu i točivém momentu

Pokud se budeme držet teze, že ze Skandinávie nemůže přijít špatný produkt, bude tohle Mondeo opravu skvělé. Silné, rychlé, rychlejší než standardní model, a to díky optimalizačnímu softwaru od BSR, stoupl potenciál ze 140 koní a 320Nm na 166 koní a 386Nm. Reálně změřený průměrný nárůst výkonu v nejčastěji používaném spektru otáček 1.500 – 4.500rpm činí 14.3%
Pomocí PPC3 Tuning Systému zvládne každý přes diagnostickou zásuvku OBD provést přehrání softwaru řídící jednotky bez nutnosti použít nářadí nebo zvednutí kapoty a přeprogramování vozu tak zabere doslova jen pár minut! PPC3 Tuning Systém nabízí možnost opakovaného nahrání jak originálního nastavení vozu, tak BSR optimalizačního softwaru.

Na ženevský autosalon si ještě chvíli budeme muset počkat, automobilky nicméně už nyní ve značném předstihu představují své novinky, kterými se chtějí pochlubit počátkem března na výstavišti Palexpo. Jednou z nich je také mladoboleslavská automobilka. Ta na svém stánku vystav... (Pokračování...)
Nové XV bude postaveno na nové modulární platformě SGP, která se již zabydlela pod karoserií zbrusu nové Imprezy, a je tedy předem zřejmé, že se novinka vydá ve šlépějích svého předchůdce. Také první obrazová upoutávka naznačuje, že XV bude opět vypadat jako Impreza na chůd... (Pokračování...)
Hned od počátku letošního roku proto přichází s modernizací modelové řady GT, kterou poznáte podle přepracované přední masky nazvané Panamericana, přebrané z nejvýkonnější verze GT R, a zvětšené byly rovněž postranní „lapače“ vzduchu v předním ná... (Pokračování...)
Po technické stránce jde o „běžný“ vůz, mezi předními koly má atmosférický V12 o objemu 6,75 litru s výkonem 460 koní a točivým momentem 720 Nm, který stačí k akceleraci z místa na 100 km/h za 6,1 sekundy a nejvyšší rychlosti 240 km/h, jeho výbava z něj však... (Pokračování...)