Legenda pokračuje

Volkswagen Beetle
Čtěte více: Auta
Vydáno: 20. 4. 2011  /   Aktualizováno: 20. 4. 2011
Legenda pokračuje
Volkswagen představil další reinkarnaci nesmrtelného Brouku.

Volkswagen na šanghajském autosalonu konečně oficiálně představil nejnovější generaci svého kultovního Brouka. Design novinky čerpá z konceptu Ragster a na rozdíl od poněkud rozpačité předchozí generace se odvrací od zženštilého pojetí směrem k dynamičtějším a výrazně muskulaturnějším liniím.
K zásadnímu posunu došlo u interiéru, který se kvalitativně posunul o několik tříd vzhůru, aby plně držel krok s ostatními současnými modely VW. V nabídce nechybí ani panoramatická střecha nebo prémiový audiosystém. Nový Beetle má také větší prostor pro posádku a kufr s objemem 310 litrů.
Co se týká nabídky motorů pro Beetle, nečekejte v ní nic, co by vás mělo zvlášť šokovat. Alespoň prozatím. Zájemci o benzínovou motorizaci mohou volit z výhradně přeplňovaných čtyřválců 1.2 TSI (105 koní), 1.4 TSI (160 k) a 2.0 TSI (200 k)., zatímco naftový Beetle můžete mít s 1.6 TDI (105 k) nebo 140koňovým dvoulitrem. Hned při premiéře se ovšem začaly šířit zaručené spekulace o plánech na ostrý Beetle R, který by měl pohánět benzínový dvoulitr s výkonem 270 koní a točivým momentem 350 Nm. Ideově je sice něco takového originálnímu Brouku na hony vzdálené, ale ke svezení s "erkem" bychom se rozhodně nenechali dlouho přemlouvat...
Abychom nezapomněli, příští rok se dočkáme Beetlu ve verzi kabriolet.

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Pokutovaný Brouk ze sněhu
Tenhle vtípek se německým šprýmařům v Cáchách vážně povedl. Oblafli policisty, kterým nezbude, než počkat na sluníčko.
Neznámí vtipálkové postavili na ulici v německých Cáchách přes noc sněhovou sochu...
Volkswagen Beetle
Stylovější a prostornější, ale některé plasty působí levně a neohromí ani svou dynamikou.
Volkswagen se do náhrady za Beetle příliš nehrnul. Auto představili v roce 1997 a poté, co se po celém...
Volkswagen Beetle
Oživit model, ze kterého automobilka profitovala dlouhá desetiletí v dávné historii, je vždy ošemetné.
Kdyby nic jiného, tak nový Volkswagen Beetle vypadá fakt dobře, jen těžko o něm můžete říct, že vypadá...
Ferrari FF
Když se představilo Ferrari FF, všichni kroutili hlavou - čtyřkolka z Maranella byla do té doby něco absolutně nemysliteln...
Richard Hammond v bláznivém pouštním testu, ve kterém chce zjistit, jestli VW Brouk padajíc...
Čínský trh se stává čím dál důležitější, a automobilky na to reagují, včetně BMW.
Čína se stává jedním z nejdůležítějších světových trhů. O tom svědčí i velká pozornost věnovaná právě probíhajícímu šanghajskému autosalonu...
Audi A3 e-tron
Audi postavilo hybrid na podvozku RS 3 Sportback.
Německá značka Audi přivezla na autosalon v Šanghaji studii A3 e-tron. Název 444 centimetrů dlouhého čtyřmstného sedanu tentokrát klame....