Exkluzivně: Připravuje Škodovka Superb RS?!

Škoda Superb RS
Čtěte více: Auta
Vydáno: 28. 4. 2011  /   Aktualizováno: 24. 5. 2011
Exkluzivně: Připravuje Škodovka Superb RS?!
Senzace! Škodovka v tajnosti testuje nejostřejší Superb! A rovnou na Severní smyčce...
Čtěte více: Škoda, Superb RS

Redakce jenproauta.cz získala exkluzivní fotografie pořízené na Nürburgringu, které naznačují, že by Škoda mohla brzy rozšířit stávající nabídku sportovně zaměřených modelů Fabia RS a Octavia RS směrem vzhůru o novinku na bázi velkého Superbu! Ano, vypadá to na Superb RS.
V Mladé Boleslavi se maximálně snaží využít závodních úspěchů rallyové Fabie také v showroomech na prodejích dražších modelů. Na pohled naprosto sériově vypadající sedan, zachycený na fotografiích, se při testovacích dnech vytrvale proháněl po náročné trati slavné Severní smyčky bez jakékoli kamufláže, obvykle přitahující nežádoucí pozornost. Jen zkušené oko odhalí přibližně o patnáct milimetrů snížený podvozek a prozatím nezbývá, než si ostřejší vizáž s agresivním optickým paketem pouze domyslet.
K pohonu nejrychlejšího Superbu se přímo nabízí vrcholný 3,6litrový atmosférický šestiválec FSI, který se prodává mnohem lépe než se předpokládalo, a v žádném případě není pouze okrajovou motorizací, nabízenou jen kvůli vylepšení image. Dosavadní zájem o šestiválcový Superb samozřejmě velmi nahrává vzniku RS, stejně jako fakt, že tento motor v Superbu disponuje výkonem 260 koní, zatímco v Passatu R36 je o čtyřicet koní silnější.
A co verze s přeplňovaným šestiválcem? Viz. další strana...

Auta
Asi vás nepřekvapí, že i Jaguar a Land Rover si pro budoucnost představují auta, která vlastně nebudete (a ani nebudete chtít) řídit. A vlastně je ani nebudete vlastnit, budete se o ně pěkně dělit s ostatními, protože tak je to přece lepší. Aspoň to tedy všichni říkají... Takže auto pro druhou polovinu 21. stolet... (Pokračování...)
Auta
Citroën C3 Aircross si bere designové prvky ze staršího konceptu Mehari, a pokud se ptáte na techniku, asi vás nijak nepřekvapí, že se pod originální karoserií ukrývají vnitřnosti Citroënu C3 a příbuzných vozů z koncernu PSA Peugeot-Citroën. Základem je zážehový tř... (Pokračování...)
Auta
Alcraft se mimo jiné věnuje například výrobě doplňků, převážně pro britské vozy. Nyní se však chystá na auto jako takové. Během dvou let bychom měli vidět první předprodukční prototypy elektromobilu, na jehož vývoji se podílejí bývalí inženýři Morganu, Toyoty, Daewoo a Michelinu... (Pokračování...)
Auta
Pod kapotou modernizovaného „zetka“ zůstává atmosférický šestiválec o objemu 3,7 litru a výkonu 328 koní, který může být párován s klasickou přímo řazenou převodovkou s upravenou odolnější spojkou od společnosti Exedy a automatickými meziplyny, nebo se sedmistupňov... (Pokračování...)
Auta
Jediné, co nově označeným modelům zůstane, bude kombinace písmen TDI nebo TFSI pro vznětový, respektive zážehový motor. Asi není tajemstvím, že se jedná o zvyk především z Číny, ale Audi se trochu ostýchá to veřejně přiznat. Je potřeba si ale připustit, že Čína je nesmírně důležit... (Pokračování...)
Auta
Od běžné i3 se verze i3s liší silnějším elektromotorem, který má místo 170 koní a 250 Nm hned 184 koní a 270 Nm. Na „stovku“ zrychlí o 0,4 sekundy rychleji, tedy už za 6,9 sekundy. Stejně jako pro běžnou verzi si i do i3s můžete objednat zážehový dvouválec jako generátor pro... (Pokračování...)

Nenechte si ujít

Náš pravidelný čtenář načapal chystanou Škodu Octavia ve sportovní verzi RS. Podařilo se mu auto...
Škoda Octavia
Nová Octavia už začala brázdit naše silnice. Tady je pár informací, ať víte, s kým máte tu čest.
Stačí se svézt, abyste pochopili, že nová Octavia zase povyskočila o kus výš. My už jsme se svezli, a...
Škoda Rapid
Škoda Rapid 1,4 TSI DSG
Chcete-li Škodu Rapid z vrcholu nabídky, který představuje přeplňovaná čtrnáctistovka o výkonu 122 koní, je nutno se spokojit s převodovkou...
O novém Rapidu jste si na našich stránkách již mohli přečíst, jednalo se o modely s benzínovou...
Škoda Octavia
Naši vyslanci právě testují novou Škodu Octavia v Portugalsku a už vědí, kolik bude stát. Z...
Hloupým nedopatřením se dostaly na veřejnost fotky nejrychlejší Octavie.
Teprve před pár dny Škoda odhalila novou generaci modelu Octavia. A přestože nejrychlejší "ereso" by...
Škrabka na led v krytu víčka palivové nádrže Škody Rapid
Škoda Rapid
Začali s tím už deštníkem v zadních dveřích Superbu. I u nových modelů Škodovka dostává svému sloganu Simply Clever – škrabkou na led v...
Není to špatný nápad, schovat škrabku na led k hrdlu nádrže, ale jak uvedly lidovky.cz, ten...
V Mladé Boleslavi se představila třetí generace klíčového modelu Škoda Octavia. Design popisovat ani...